Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

Colour

Jednotka bola príjemným oddychovým filmom vhodný najmä pre deti a napokon i pre každú vekovú skupinu. No toto by deťom mohlo vyvolať akurát nočné mory, že ich prepadnú Turci zo zahnutými šabľami. Ešte k tomu sa tam objavuje i krv, smrť a vojna. Absolútne nevhodný film pre deti. A dospelým sa na (polo)rozprávky nechce dívať. Tak načo vôbec toto uzrelo svetlo sveta? ()

FireTight

Jedničku se mi hned po prvním podívání docela líbila a tak jsem byl moc rád, když jsme na její pokračování šli se školou do kina. Jenže přišlo vystřízlivění - opakování témat (a vtipů) z jedničky, absentující Bílá (PROČ?), větší prostor pro odporného knížete a nad tím vším totálně slabý příběh s to velkou "Tureckou vojnou". Takhle jsem se v kině snad ještě nenudil, dvojka podle mého ani neměla vzniknout. Pár dobrých momentů se sice pořád ještě najde, například výkon Blanarovičové, ale na nic lepšího než jednu hvězdičku to fakt není. ()

IrisHelenka

I když není dvojka zdaleka tak dobrá jako jednička, i tak jsem ji vždycky měla ráda. "Žán, přinesl mi okno, chci se podívat do zahrady!" ()

Chip89

Pustě dětem bude je to bavit,ale jinak klasický trend, první se tak nějak líbilo musíme z toho vytřískat více... Jedna hvězdička za Blanarovičovou za roli čerta. ()

kratina

Chudák čertík a chudáci diváci, kterým se líbila jednička (mě taky, za 4 hvězdy). No nebylo lepší to, co jsem navrhoval v komentáři k jedničce já? Čertíka oženit s babou Jagou z Mrazíka (a vodníka s Marfušou). Řekl bych, že by to mohla být větší zábava, než tahle nastavovaná a uječená kaše. ()

Mik_e

Už jen slabý odvar původní pohádky, ty dvě hvězdičky jsou za krásnou výpravu a Lukáše Vaculíka. Jinak bída. ()

Black-star

slabší pokračování prvního dílu, přesto v sobě má mnoho kouzelného, bohužel mi tu chybí písničky z prvního dílu a Lucka Bílá na postu čarodějnice - myslím si že ikdyž Monika Absolonová nebyla zcela špatnou volbou, tak to ale není ono. Přesto si myslím že v záplavě nových skutečně nepovedených pohádek, tato pořád hraje prim :-) ()

Wyrdas

Nedávno jsem viděl několik pohádek natočených 2000+ a můžu s klidem na srdci a s čistou duší říct, že tohle je stále ještě skvost. Navíc dětem připomene, že Čeči jsou bílí, s turkem bojujeme co je svět světem a nakonec... pravda a láska zvítězí. Humorná pohádka, která (žel) nemá v novodobých pohádkách konkurenci. ()

Nix

Už ne prosím. České verze Black Panthera a Aquamena znovu v akci, tentokrát protivnější a uřvanější než předtím. A prý že to nejde. ()

rublik05

Ačkoliv na mě Princezna ze mlejna 2 zpočátku působí téměř totožně, jako předchůdce, tedy opět dobře natočená, příjemná pohádka s krásnou hudbou a sympatickými postavami, tak se mi vůbec nelíbilo, kam se příběh postupně ubíral. Pokud se zrovna nacházíme ve mlýně, o humor není nouze, bohužel je zde ale vážná a až příliš drsná dějová linka týkající se vojny, která místy působí, jako by byla snad z úplně jiného žánru. Výsledný dojem to akorát tak kazí, neboť zde mohlo být mnohem více humoru a venkova, namísto vojáků, cvičení a soubojů. Není to vyloženě špatný film, své kvality rozhodně má, ovšem kdybych si měl vybrat, tak si mnohem raději pustím předchozí díl. 4/10. ()

Dreadlord odpad!

Odpusťte mi to děti , ale Yvetta Blanarovičová opravdu není roztomilá ani trochu. Myslím ,že nejlepší role jí teprve čeká. Až jí někdo dá roli kůlu v plotě ,tak jí to vynese Českého lva a jestli to bude film dobrý ,tak se sejdeme v Cannes a potom v Hollywoodu ,pak se konečně tý strašný krávy zbavíme. ()

Smerfetka88

Když jsem se na tuhle pohádku podívala dneska znova, tak jsem přehodnotila své hodnocení a dala 3* (jen pro zajímavost předtím jich bylo méně). Nesouhlasím s názory, že bylo zbytečné točit tento díl a že není zdaleka tak dobrý jako jednička. Dokonce bych řekla, že se mi líbí víc než první díl. V prvním díle se všecko točí kolem Élišky a Jindry, je to takové na cukrovku dobré. V druhém díle dostali víc prostoru ostatní postavy, což dodalo pohádce na vtipu. To, jak se ve svých rolích vyřádili Oto Ševčík, Ladislav Županič, Blanarovičová a Zindulka je místy na Oscara (s trochou nadsázky). A Absolonová v roli čarodějnice se nedá ani srovnat s Bílou v prvním díle. Třeba je to i tím, že měla víc prostoru si zahrát, ale líbila se mi podstatně víc. ()

topi80 odpad!

To se opravdu nepovedlo. Ze svérázně pojatých postav z prvního dílu (mluvím teď o těch vedlejších) se staly ukvičené nesnesitelně se pitvořící příšery, při jejichž projevech máte touhu rozmlátit televizi na hromadu střepů. Příběh tady má být zřejmě nahrazen humorem (v tomto případě spíše nehumorem) a celé to nezachrání ani vojna s Turkem. Odtud se zřejmě datuje pád Zdeňka Trošky, protože pro jeho další filmy se právě nesnesitelné pitvoření, neherectví a nehumor stanou typickými. Škoda. ()