Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

Tominni

Je škoda, že nezůstalo jen u jedničky, která snesla přísnější měřítka, dvojka už je jen nastavováním prvního dílu a tentokrát moc nepobaví ani nepotěší. ()

ostravak30

O dvojku si napsaly děti a je to na pohádce vidět. Kouzlo krásné přírody se sice neztratilo, ale už se nepovedlo navázat na krásnou hudbu a i děj přestává být tak pohádkovým jako prve. To co fungovalo poprvé zkrátka znovu fungovat nemůže. Vždyť ani opakovaný vtip není vtipem a tak ani humoru už není tolik jako napoprvé. Zatímco první díl si dám s chutí kdykoli znovu, druhý mi bohatě stačí jednou. Říká se - dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. ()

JosefTomas

Trochu nečekaný a nepotřebný návrat. Okoukání nejen herců, ale i prostředí. Nebýt pro pohádky nečekané války, šel bych hodnocením ještě krapet níž. ()

maoc

Provedu coming out. Jako ne že bych patřil ke Zdeňkovu týmu, to zas ne, já hraju jinej sport, ale mně se dvojka líbila o dost víc než jednička. Možná bylo toho Portugalu více, než snese má příčetnost, ale... rozhodně se mnohem víc povedl sled scén a dramatičnost. Také příběh je mnohem uvěřitelnější, místy až naturalistický (smrt kamaráda na vojně). Jindřich a Eliška konečně něco hrají, zatímco v jedničce statovali. Čert, vodník i ježibaba (dva protagonisté se změnili, ale ani to nezaznamenáte) jsou sice stále otravní, ale tak nějak lidštěji a méně mě to sralo. Čert ví proč (mrk mrk) je tahle pohádka tak dobrá, Bezostyšnou vykradačkou S čerty nejsou žerty (kaprál, k zemi-vstyk)? Poklidnou silou české krajiny? Povedenou hudbou? Konečně vtipným použitím postavy knížete a Žána? Zlidštěním strašidel (čepice, tabáček, smíření se s tím, že mě čert fakt nechce)? Kvalitními scénami se zvířaty (husy, krocan, berany duc)? Čarodějnici zjihlou nad dítětem? Fakt nevím, ale na mě to fungovalo. A to jsem jinak děsnej pohádkovéj bijec. Nebo Bivoj? Kdyby to dokázali dostat pod 90 minut, tak jdu snad na plný počet. Sám sebe nepoznávám :-o ()

rafix

Nechápu to špatné hodncení všech uživatelů. To bylo tak hrozné? Pro mě to nebylo tak hrozné. Mě se to moc líbilo i když to bylo trošilinku slabšínež ta jednička , ale dalo se na to koukat. I ten čert je zábavnější. ()

smrtubohem odpad!

Ne ne a zase ne! Pohádku si představuju jinak! Čert, kterýho hraje ženská, a ještě k tomu blbá, nemoh dopadnout dobře. ()

m.xFuck

Roztáhlé a vyplněné vatou. Nechci se tu vozit po Zdenkovi, nemám to zapotřebí a nikdy jsem tu potřebu neměl, ale tohle opravdu přepálil. Sestříhat to tak o dvacet minut, aby zmizela hluchá místa a výsledek by byl lepší. Vím že už před lety jako novinka mě to nechávalo chladným a teď jsem se vyloženě nudil. ()

martins

Slabší pokračování, původní kouzlo filmu už vyprchalo, větší rozpočet, více herců, více prostředí, též změna na postu čarodějnice místo Bílé horší Absolonová. Velký prostor dostává i zámek Dobříš(v prvním díle pouze zahrada). Ale celkově velké zklamání, 1* hvězdička za Ota Ševčíka a jeho nemotorné kousky získat Elišku. ()

harycek

Mě se to pokračování líbilo!! Tady hodnotí staří dědci a báby , včetně mě , ale ptal se někdo dětí???? ()

jungewolf

Tenhle páně Troškův výtvor doslova ZACHRAŇUJÍ svými komediálními výkony Y.Blanarovičová(čertík), J.Zindulka(vodník) a M.Absolonová(čarodějnice). Jen za ně dávám 3 * a 40 procent . A sekvence s bojem s Turky - děs, běs, hrůza ..... . ()

Alden_Larson

Celkem zbytečné pokračování, v podstatě je to úplně ten samý film s nepatrnými rozdíly. Děj je překvapivě lepší, i když tam je pořád spousta scén, které mi přišly hloupé. Nadpřirozené postavy a knížepán jsou i nadále díky přehraným hereckým výkonům otravné až nesnesitelné, jsem přesvědčený, že Yvetta Blanarovičová byla po celou dobu natáčení sjetá na kokainu, jinak si ten její výkon vysvětlit nedokážu. Vizuální efekty byly ale celkem slušné, rozhodně lepší, než v prvním filmu, to se ale dá víceméně očekávat, když mezi sebou filmy mají šest let. Jinak je prezentace i nadále "Troškovská", musím ale zmínit noční filtr, Troška ho používá hrozně často a nikdy nevypadá dobře, nechápu, proč prostě nemůže netáčet noční scény v noci. 4/10 ()

Simako

Tak tedy nevím!! Sám vlastně nevím, proč jsem neposlal tento snímek do pekelných odpadů!!! Asi proto, že mám pana Trošku celkem rád!!! S princeznou Jasněnkou to opravdu nemá vůbec nic společného!! Princezna ze Mlejna je jednoduchá a poměrně nekoukatelná, opravdu nepovedená, pohádka!!!Nezachránila to ani poměrně pěkná kamera a hezká příroda okolí Blatné a Volyně!!! Opravdu téměř odpad, takže za 1!!! ()