Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

Lachtaan

Ten kvalitativní pokles je tu znát, stále mě to ale jako malého nenáročného caparta bavilo. Jen mi furt nejde do hlavy, jak se pan Valenta dokázal během těch několika let od tohoto filmu tolik změnit. ()

Nihlathak odpad!

Absolutní infrapopelnicový spláchnutý spálený zakopaný totální celkový nefalšovaný odpadní odpad. Pro mě. ()

uiu

Zatímco jednička Princezny ze mlejna je mým dětským nostalgickým favoritem mezi pohádkami, s dvojkou stoupl Troška pěkně vedle. Z čertíka se stala jakási upištěná karikatura, která najednou vadí i dětskému diváku svou uřvaností a měla jsem sto chutí několikrát film vypnout, abych už nemusela slyšet ten uječený hlas Yvetty Blanarovičové. Zápletka pohádky je na dětské publikum poněkud krutá, kdy Jindřich odchází do války s Turkem, kde ho šikanuje Jan Přeučil a chudák Eliška sedí doma s malou Terinkou a bojí se o svého muže, zatímco ji stále nabaluje Knížepán. Mě jako malé holce to přišlo strašně stresující, naprosto zmizela malebnost a pohádkovost jedničky a na dětského diváka je hozena krutá realita vojny a války. Naprosto zbytečné pokračování... ()

Tomesh odpad!

Tak tady, přátelé, končí už veškerá prdel, tady totiž už ani smrt nebere. Troško, s tímhle se jdi vycpat. To sepp: Pobavil si mě.. ()

Natabar

Naprosto nedokážu pochopit, jak někomu může přijít zábavné neustálé kvičení a brebentění toho otravně přiblblého čerta. Kdykoli se objevil na scéně (což bylo skoro pořád), pokaždé mi to hnulo žlučí. ()

Danny F.

Tohle už je snad zbytečné. Nezaujalo mě to tak jako první díl. Dost poslabší, ale sledovat se to ještě dá. 50% ()

lucascus

Ne tak dobré jako původní díl (především Monika Absolonová v roli čarodějnice nedokázala nahradit Lucii Bílou), ovšem pořád pohádkový standard. ()

R´Hell

Pokračování Princezny ze mlejna nepřineslo nic nového, stále nesympatická Eliška, čertík, který přestává být vtipný. Asi mu nikdo neřekl, že opakovaný vtip vtipem není. A toho vodníka nemám ráda. Jediný, kdo mě pobavil byl knížepán. A tak škaredá válka v pohádce nemá co dělat a nezachrání to ani kontrast krásné přírody Čech. ()

KASUGI

Troška po premiéře říkal něco va smyslu, že není nic krásnějšího než dětský smích, proto ty pohádky točí. To je hezké pane Troška a máte pravdu, ale bylo by dobré rozlišovat jednu zásadní věc. Pohádky určené dětem do 5ti let se točí pro pořady jako Kuřátka. Filmová pohádka mířící do kin, by měla mít trošku širší divácký rozptyl. Jo a ten vodník s vyšpuleným pytlíkem v teplákách je nechutný. ()

Death

Troska timhle filmem jen potvrdil, ze jako reziser jde do haj**u. Na jednicku se jeste dalo koukat-byla to celkem slusna pohadka, ale tohle. Pravidlo o pokracovani, ktere je minimalne o stupen horsi nez dil prvni se znovu potvrdilo. Na celem filmu bylo patrne vareni z vody a opakovani, no a jak tu zminili uz mnozi, ti Turci, to uz byl Troska asi vazne dost zhulenej.(bohuzel mam pocit, ze v posledni dobe huli dost casto nebo je to vazne tak mizernej a pitomej reziser?) ()

Specs

Hlášky: čertík: - "Já tě majznu přes klapajznu, to se budeš divit!" & čertík: - "Jé, jahody." vodník: - "Bude tě bolet břicho." čertík: - "Tak ať." vodník: - "Jako včera. Nablinkal mi do rybníka." čertík: - "Ne ne." vodník: - "Jo jo." čertík: - "Ne!" & čertík: - "Vodičku ne, vodičku ne." vodník: - "Vodičku jo." & knížepán: - "Kdo jsi, zjeve?" & knížepán: - "Jean, mně uletěly vlasy..." ()

JančiBači

Davam dve,lebo je to kravina.. Keby natočili s dnes už nebohym pánom Sevcikom radšej rozpravku "Knížepánovi",bolo by to u mna za 5..Kvoli nemu sa oplati pozerat tento brak."Pomoooc,šíílene labute"...... ()

spikey1 odpad!

První díl se ještě dal snést, ba co přímo jedná se o jednu z pěkných novodobých pohádek, tohle je ale jasný Troškův vstup do nového tisíciletí a jinak už to nebude. ()