Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

jefff

Viděno po letech. Podobné jako první díl - docela dobré pozadí příběhu a kompozic zabito ještě uřvanějšími postavami a bohužel s ještě větším prostorem pro toho trotla čerta. ()

ondrech

když jsem dal jedničce čtyři, tak musim i dvojce - zápletka tu je a troška se aspoň snažil dát do toho trochu moderna... ()

Obivan

Hrozné pokračování docela úspěšné pohádky. Uřvaný a špatně natočený film, který nedokáže být ani pořádně infantilní záležitostí. ()

Rousse odpad!

Proboha co to je???!!! Tohle je pohádka? A proč je na plakátu pohádce o princezně ze mlejna odporný uřvaný a uvřískaný čert??? Brrrr z toho mám husí kůži! ()

ranp

Postatně slabší než první díl, nicméně na tento film mám pěknou vzpomínku. Dopoledne to šlo v TV, tak jsem se na to kouknul a později ten den jsem měl přijímačky na vysokou, který jsem udělal.. takže zase až tak špatnej film to nebude :-) ()

Cejny

Zemlejnka je dobrá pohádka, ale když už ji vidíte po x-té, tak ztrácí své kouzlo. Navíc její pokračování je vskutku přitroublé. ()

herr_carter odpad!

Ona už jednička se musí brát s rezervou, ale druhý díl je naprosté zvěrstvo. Zdeněk Troška ve vrcholné psychopatické formě prezentuje ječící Blanarovičovou, pitvořící se nejen strašnou herečku, ale i děsnou zpěvačku Absolonovou a hysterického Ševčíka. Zbytek nestojí za zmínku......................moje hodnocení = 0 z 10. ()

Kanibal

Troška uzřej úspěch prvního dílu a bohužel natočil pokračování. Škoda, snažit se u pohádky o klasické prvky druhého dílu (větší výprava, víc postav, více triků...) není zrovna to pravé ořechové. ()

Jiří K. odpad!

Zdánlivě tomu nic nenasvědčuje: Spousty skvělých herců, které mám rád (nepočítám Yvettu Blanarovičovou). K prostředí, kde se pohádka natáčela (nachází cca 2 km za Bavorovem) mám též velmi vřelý vztah. PŘESTO ODPAD! Problém: Nedá se na to koukat. ()

klúčik

Bohužiaľ podla mňa to vôbec nedosiahlo úroveň prvého dielu, veľká škoda. Mne sa najviac páčil O.Ševčík.45%. ()

xaver

Asi jste neměli děti, když tu pohádku tak odsuzujete. Pokud to není Pyšná princezna nebo Princezna se zlatou hvězdou na čele, tak se to nelíbí? Zmíněným pohádkám se sice nevyrovná, ale je to slušný průměr a proto dávám 3*. Na 4 to už není. ()

Zagros

Druhá Princezna ze mlejna je o poznání slabší než jednička, přesto jde o dobrou pohádku, kterou si především malé děti opět užijí. Sice zůstalo to dobré, ale přibylo pitvoření a možná zbyteční Turci. To ovšem nic nemění na tom, že se i na druhý díl někdy s dětmi podívám velmi rád. ()

Teg odpad!

Občas mi vrtá hlavou, kde vlastně Troška bere nějakou podporu pro svou tvorbu. Za tolikero zhanobení tradičních českých pohádek ho už dávno měli upálit na hranici, nebo lámat v kole. ()

Benemiro odpad!

Jak byl první díl této pohádky s vypětím všech si celkem koukatelný, tak druhá část tohoto veledíla mi způsobila noční děsy zhruba na jeden měsíc. Čert a další postavy jsou zde ješte uřvanější a dialogy šroubovanější (navíc s trapnými pokusy o jihočeský dialekt). Při boji Jindřicha s Turky jsem se pousmál, ovšem Eliščino "holů, holů" mě shodilo smíchy ze židle. Prostě trapnost nad trapnost. Za zmínku také stojí otřesný herecký výkon, jak jinak nez uřvané, Moniky Absolonové coby čarodějnice. ()