Mimořádný úspěch pohádky Princezna ze mlejna tvůrce přímo vybízel k pokračování. A tak se zrodila další pohádka – a neméně půvabná. Čeká vás opět spousta pěkných písniček (O tureckým kraji či Vím jedno údolí), rovněž se znovu setkáte v krásné české krajině i s dobráckými strašidly. První díl skončil svatbou a už se zdálo, že po narození malé Terinky se v pohádkovém mlejně zabydlí štěstí natrvalo. To se však ani trochu nelíbí knížepánovi (O. Ševčík), který si na půvabnou Elišku (A. Černá) nepřestal myslet. Se svým oddaným sluhou Žánem (L. Županič) vymyslí lest a Jindřicha (R. Valenta) pošle na vojnu proti Turkovi. Zámecký pán se ale naivně domnívá, že tím má do mlejna cestičku otevřenou a u Elišky vyhráno. Jenže ve mlejně, jak známo, bydlí šikovná a veselá strašidla – čertík (Y. Blanarovičová) s vodníkem (J. Zindulka) – a ti určitě Elišce pomohou… (Česká televize)

Paity

Princezna ze mlejna je pro mě hlavně bláznivá Blanarovičová, co by čertík "Bertík z krabičky". Děti to asi ocení o hodně více, než dospělí, pro které je to spíše selanka. ()

bloodline

Ďalšia zbytočná Troškovina... Síce z času na čas aspoň trochu pozerateľná, keď nič lepšie v tých zúžených bedniach nedávajú. A to je velice vzácna chvíľa... Ale stáva sa. 1 a 1/2* ()

peetriss

Slaboduchá směsice skřeků, šišlání a dovádění, kde je středem pozornosti typická role Blanarovičové, která se sice snaží a užívá si, ale už to začíná být nuda. Navíc - pohádku, kde chybí kloudný příběh nevspasí ani její čert. Další odpadní produkt české novodobé pohádkové kinematografie. ()

Wishkah odpad!

V Holywoodu se říká, že každá dvojka musí být větší. Tahle teda byla. To teda jo. Přehrávání Blanarovičové, Zindulky, Županiče a Ševčíka přerostla všechny meze stupidity a z postav, které v jedničce byli poťouchlé zábavné postavičky, se v tomto pokráčování stali frenetičtí idoti, kteří máchají rukama do vzduchu a snaží se být zábavní. Příběh taky dostal zabrat. Válečná deprese se skřípavě střídá s letní depresí ve mlýně a mrtvých je ke konci jak much. Je to obrovská hovadina ()

Hanes88

Nevím co si mysleli, ale určitě neudělali dobře. Nemělo se to natáčet. Byla to opravdu velká chyba a znovu se na to dívat určitě nebudu.20% ()

J*A*M*A*L odpad!

Věděl jsem, že mě dvojka nijak zvlášť neoslní, většinou to bývá tak, že první díl je lepší než druhý a i ostatní a když mě jednička neoslnila, tak o dvojce se asi ani nemusím vyjadřovat.5% ()

Jespi

Ani jako malému se mi ta pohádka nelíbila.....na staré komunistické pohádky to prostě nemá. A Blanarovičová jako čert ve mě vzbuzuje pocity holocaustů, pálení za živa, stahování z kůže a defenestrace. 30% ()

Movie Gourmet

Už ne tak povedené, jako první film. Ale stále se ještě snaží udržet se nad hladinou. Objevuje se zde ale už bohužel i spousta kýče a četných klišé. Verdikt: 2 1/2* a 65 - 70 %. ()

A. Murray odpad!

Na to, že to režíroval Zdeněk Troška je to něco nehorázného a stupidního. Opravdu to nestojí ani za zhlédnutí. ()