Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

Buxholka

Padla cenzura a najednou filmaři nevědí jak bez ní točit humor. Padl státní monopol filmu a filmaři nevědí jak financovat film. Je nová doba a lidé nevědí čemu se vlastně smát, vzniká paskvil. Zmáčkni rekord a jeď dál. ()

Sublog

Jednoznačně nejslabší z celé série a jeden z horkých kandidátů na nejhorší českou komedii devadesátých let. ()

Standey

Tak tady už to nefunguje!!! Nerozumím tomu, ale nástupem nové doby se zkrátka přestali točit dobré filmy. První dva díly super, ale tohle už je fakt moc! Nesmyslné, hloupé a zbytečně přeplácané... ()

PavHer

Nejslabší díl ze všech tří, pořádných vtípků bylo pramálo a tvůrci se je snažili nahradit nahotinkami. Předchozí dva díly miluji, tenhle radši pokaždé vynechám.. "Toho bohdá nebude, aby českej jezeďák od stolu utíkal" ()

Johnner

Stačilo, aby před Troškou někdo zašustil bankovkami, a naše režisérské sluníčko podleho těžké chorobě komerčnosti. Přestože na postavách ani v minulých dílech nešlo stavět základy psychologické práce, měly svůj charakter, podle něhož jsme je dokázaly identifikovat. V erotice jsou postavy odporně překroucené znetvořené-abych nepindal naprázdno, tak dokáže mi někdo vysvětlit, kdo z Jaroslavy Kretschmerové udělal sexbombu??? Největší krize nastává ovšem v momentech, kdy se film pokouší naplnit třetí slovo svého názvu. Nahota je zde opravdu vulgární, nevkusná (oboje je v rámci vyznění série v pořádku), nevtipné (to v pořádku není). Máme tu několik podařených kulotovních hlášek, ale to nestačí. ()

LooX

Zajímavý ,mezník - počínaje touto ,,komedií" začíná Troška točit jen a pouze debilní a bezduché slátaniny. ()

zurivymlok odpad!

Katastrofa. Zatímco první dva díly stavěly na skutečnosti, tak toto už bylo vážně za vlasy přitažené. No, prostě Troška. Vlastně ani nevím, jak může být s těmi kravinami tak úspěšný. Kde shání peníze na své projekty? A kdo se tím vůbec baví? Točí akorát hnusy hodící se k tomu, aby měla televize čím zaplácat vysílací čas. ()

Jeer

První třetina filmu ještě jde, pak už to jde prudce dolů. Jeden z filmů, které začnou být po čase nechtěně vtipné díky zachyceným dobovým reáliím (fascinace západem a západním zbožím, burani u moře, boom erotiky). ()

rozum i cit odpad!

Uznávám, že se tu vzácně vyskytne nějaký ten vtip (i když momentálně si žádný nevybavuji), a že svým způsobem je to i satira. Přesto, zatímco na první dva díly se dokážu jednou za čas podívat (Update: I jednička je vlastně dost prázdná, takže asi jen na dvojku, a to především kvůli nezapomenutelnému hereckému výkonu Heleny Růžičkové.), tento už opravdu nesnesu. Snad by bývalo bylo lépe, kdyby nebyl býval vznikl. ()

K4my

Hodnotil bych lépe, ale s faktem, že je trojka nejhorší díl nemůžu. Přeze všechny moje subjektivní rozpory ale musím konstatovat, že třetí díl ve své podstatě nezklamal a nadále dokazuje, že se jedná o dobovou českou komedii jak má být. Náramně vystihujíc tehdejší dobu na dědině.... Starší lidé se určítě pobaví - ročníky jako já 86 si k tomu také určitě ještě najdou vztah, a mladší ti potřebují profackovat. ()

h.madlenka

První hodina ušla. Líbí se mi, že dobře a pravdivě ilustruje výjezd Čechů poprvé za hranice - tak to vážně bylo, a docela mě to pobavilo. Druhá hodina, po návratu do Čech, už byla ale čím dál trapnější a maskování nedostatku scénáristických nápadů nahotou bylo vyloženě trapné a ubohé. Příběh je vcelku o ničem a to, že Italy hrají Češi a taky česky mluví (přičemž občas přidají italský přízvuk, což je dost rozpačité) mě taky moc nenadchlo. 1,5 hvězdičky za dovolenou, zbytek byla ztráta času, naprosto prostá humoru. Slunce, seno by si rozhodně zasloužilo lepší zakončení; jak jsem četla i v několika jiných komentářích, tohle je nedůstojné. ()

rigidite

Třetí díl už neměl být natočený. Zbytečně kazí průměr předchozích dvou dílů. Tady Zdenda trošku více přestřelil a ty nahotinky měl nechat jen v představách nebo na papíře v šuplíku. ()