Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

Juto

Výborné zakončenie trilógie. Vtipy stále dobré fungujú. A Troška výborne zachytil po revolúčne obdobie. 7/10 ()

Plangi

Říká se, že do třetice všeho dobrého...opak pravdou v tomto případě. Troška dělá ze svérázných prostých vesničanů z minulých dílů dementní primitivy a film je navíc skrz naskrz prošpikován blbými narážkami na změnu režimu. No prostě trapnost s pár vtipnými hláškami, která už začíná pomalu smrdět Kameňákem. ()

WolfR

Uzavření “Sluncesenovské“ trilogie Zdeňka Trošky, Slunce, seno, erotika. Tentokrát se podíváme z malé vesnice Hoštice, až do slunné Itálie. Ovšem po návratu domů a po souhře událostí, se obyvatelé snaží svou vesničku zvelebit a otevřít světu, jelikož do Hoštic, přijede Italská delegace ze zemědělského družstva . Vtip se z této trilogie vytratil skoro úplně, ale střeštěné, buranské postavy, ikdyž hrány v celku podprůměrnými herci zůstali, společně s atmosférou zapadlé vesničky. A to je dobře! Do toho tvůrci přidali trochu erotiky, a jaký je výsledek? Průměrná, ovšem tradiční Česká komedie, kde se slévají tradiční vtipné hlášky a odporný patok trapnosti. A konečný verdikt? 2 hvězdy s odřenýma ušima. ()

Aquarius

114-ty najhorší film!? Prečo? Do smrti nezabudnem ako susedov otec tento film nahral na video tak, že prerušoval nahrávanie vždy keď sa objavila nejaká nahotinka a mi sme potom pausovali a posúvali a pauzovali s nosmi prilepenými na obrazovke. Môj spolužiak na základke dostal ako odmenu za dobré vysvedčenie povolenie pozerať tento film! (mal tuším 11, 12 rokov). Nesmrtelný skvost, klasika pepíčkovského humoru! ()

wendelin9 odpad!

Trapnější slátaninu Troška natočit snad už ani nemohl.. První dva díly sice nebyly bůhví jak skvělé, ale dívat se na ně dalo... To se bohužel o třetím díle říct nedá. ()

Gavin87

Vždy jsem se naivně domníval, že homosexuálové mají vybraný vkus. Zdeněk Troška je zřejmě výjimkou. Tento film je jako dělaný pro páteční večer coby hitovka Tv Nova pro široké masy českého publika, jehož intelektuální profil je tímto lidovým humorem, založeným na jednoduchých principech, zcela nadmíru uspokojen. Osobně tento film vůbec neshledávám vtipným, což považuji u filmu s označením komedie za dost podstatný problém. Celý film uzavírá prozíravé poselství Heleny Růžičkové, jehož obsah dosud nebyl naplněn (patrně nebyl dosud ani rozkódován) a absolutně strašná píseň ještě horšího Karla Černocha. Jednu hvězdu dávám na důkaz své velkorysosti. ()

Slavníkovec odpad!

Tak (náhle usínám) dlouhý film. Rozklad a rozpadnutí tvorby českého "režiséra" Zdeňka Trošky v přímém přenosu na plátně kina či na obrazovkách našich televizí v pravidelných ročních intervalech. Tímto bych chtěl poděkovat televizi Nova. Příběh vykopaný z nejhlubšího uranového lomu, kam by nesáhl ani režisér sado-masochista. Za 20 let se budeme tomuto filmu smát jako polistopadovému vývrhelu, který musel vzniknout, aby měla tato série nějaký závěr. Bohužel nedůstojný. Tento film bude možné jednoho dne co do kvality srovnávat jen s výkvětem některých filmových kousků normalizace. ()

dr.fish

Zajímavé svědectví doby, která byla po převratu opravdu převratná. Několik slušných vtipů. Jednou za deset až patnáct let možno vidět. 60% ()

Tyny

Vždyť je to sranda, všichni Češi jsou stejní, tak se nedělejte.. "Fuj, to je nějaká potvora z moře vytažená." "Já bych se nejradši na to vyprdla, ještě že máme nafasováno z domova, jinak bysme tu chcípli hlady." :D ()

PBLead

Překvapivě dobré, možná na celkovém dojmu mělo podíl i jisté alkoholové opojení a přítomnost dobrých přátel lačnících po hloupé zábavě, každopádně jsem se celkem zasmál. U scén spojených s italským stolováním jsem se celkem bavil (vlastně nejenom s italským, protože stravování českých výletníků po večerech na pokoji či dokonce přežírání se řízkama na pláži, je jaksi nějak povědomé, sakra kde jsem to viděl...). Dost k tomu pomohly i věty typu: "Toho bohdá nebude, aby český jézéďák od stolu s jídlem utíkal" apod., kterých byl film plný a otylé osoby Helči Růžičkové a Standy Třísky (resp. mladýho Růžičky) tomu dávaly o něco větší rozměr. Zbytek filmu (což byla asi většina) odehrávající se v českých Hošticích už stál za houby. Téma zavedení nuda pláže u potoka někde na poli, mi přišlo poněkud v českých venkovských podmínkách absurdní. z této české části mě pobavila snad jen scéna, kdy bábu s maskou křísí ti obnažení junáci, jinak už to ale byla slabota a konec jsem už snad ani nechytil, takže možná ty 2 hvězdy je moc. Nicméně zas taková sračka to není, jak se tady ostatní snaží namluvit, ono jde pořád klesnout níž, viz ostatně nedávný počin Maturita. ;) ()

SG_ever

Slunce, seno... hodnotím jako celek a i přes velké množství trapných momentů jsem se občas smál, i když mi na této sérii mnoho věcí vadí. (50%) ()

Homer Simpson

1/10. úplně zbytečný 3. díl. Vtipný jsou tu jen 2 momenty (scénka v Mnichově a 5 samyc), což je na 112 minutovou stopáž zoufale málo... ()

Mrkvič

Pořád je to zábavné. Troška prostředí zná a ví, co má kde použít. K tomu má fantastické herce, kteří umí při hraní použít každé svoje kilo. A neherci zase znají Trošku a před kamerou se vůbec nestydí. Vzácná kombinace celého štábu a místy milý, místy trochu drsnější pohled na český venkov vypořádávající se s vlivy západu. ()

DivX

Starý příběh o jedné malé vesničce někde v Prdelovicích, při němž se střední a starší vrstva pořád dokola blbě smějou u televize trapným a ohraným vtipům jako by každý viděl poprvé! Víc vám to znechutí fakt, že to dávají 100x do roka snad na každém programu. 40% (DĚJ ** VTIP *** HERCI ***) IMDb.com: 5,0/10 ()