Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

Peabody

zcela vědomě dvě hvězdičky za jednu víceméně sociologickou záležitost, která je pravděpodobně zcela neúmyslná. Totiž za dobové zachycení toho, jak se mnozí naši spoluobčané chovali na začátku devadesátých let v zahraničí, kam mohli konečně vyjet. JInak je to velmi špatné, ale pořád to není odpad, ten si jednak i pan režisér ještě schoval, jednak tu pořád zůstává docela slušné řemeslo, byť ve službách velmi upadlých. Stačí porovnat s trháním fialek dynamitem, divokým pivem, ještě větším blbcem a podobně. ()

Peddro

Jednu hvězdičku jsem dal proto, že pan Troška má i horší filmy - například Babovřesky nebo Kameňák. Jedná se o jednoznačně nejhorší díl z trilogie. Asi nejvíc mi vadí stále stereotypní rádoby český venkovský humor, kdy to myslícího diváka už musí omrzet. Navíc považuji za nešťastné, že především v první části filmu dělá pan Troška z Čechů až příliš velké ,,burany“ , kdy se diví v restauraci mořským plodům a italské gastronomii vůbec a raději si dají studený starý řízek s chlebem. Musím říct, že jsem se účastnil počátkem 90. let zájezdů s karosou a vždy jsme rádi ochutnali nějakou místní specialitu. Naopak vzpomínka na onen ,,oschlý řízek“ u mě vyvolává nevolnost. Z pohledu českého diváka mě toto téměř uráží. Pan Troška nejspíš natáčí své filmy pro méně náročnou cílovou skupinu diváků. ()

zeromen

Česká komedie jak má být, i když o něco slabší než předchozí díly. Troška prostě umí natočit kvalitní originální lidovou komedii, pro malého českého človíčka:-) ()

petra8619

tak té erotiky je až moc, ale na druhé straně Troška to přesně odhadl. Vždy budeme dělat Evropě šašky. Prostě dokázal ve všech třech dílech, že zná lidské povahy a hlavně ty české. ()

DanušeGr.

Pěkná komedie stejně jako Slunce seno a pár facek nebo Slunce seno a jahody. Pan Troška je je opravdu skvělý režisér a scénárista. ()

Nataniel73

Nemyslím si, že by bláznivá komédia Slunce, seno, erotika bola o mnoho horšia než prvé dva diely. Je to stále o tom istom. Pokiaľ sa správajú dedinčania aspoň z polovice tak sproste ako ich prezentuje tento film, tak som rád, že žijem v meste. Má to aj istú dávku nostalgie a je to plné hlodov, ktoré z pamäti človeka len tak nevymiznú. Váhal som medzi dvoma a tromi hviezdami, ale za skvelé herecké výkony (hlavne Rúžičková a Luděk Kopřiva) zaokrúhľujem nahor. Videl som už stokrát väčšie kraviny, ale táto bizarná komédia si na nič nehrá a tým pádom som s hodnotením zhovievavý. "Ale takhle se nevyje Cecilko. To se musí zhluboka." Ten ksicht farára Otíka je proste nezabudnuteľný:) "Ach maminko, kež by vás sežrat chtěli." ()

Cybershot

Prešiel som cestou ktorá zahrňovala rôzne Česko Slovenské filmové kúsky avšak Slnko seno je skvost na ktorom som vyrastal. Nesnažím sa týmto naznačiť že by som si za tých 112 minút radšej nepozrel Star Wars ale je to moje detstvo (nie konkrétne tento film pretože má niekoľko explicitných snímkov) ale je to niečo ako kinematografický poklad Československa. ()

finkie

Opravdu to není dobrý film. Nevkusné, blbé a (už v předchozích dvou dílech přítomným) pojetím naprosté většiny postav coby zákeřných, sobeckých a omezených hejhulů - ve kterých se jakoby po vzoru starořeckých bohů máme sami poznávat, a vyviňovat se tak ze své vlastní omezenosti - Troška zjevně určil ráz českého komediálního mainstreamu na mnoho desetiletí dopředu. Na druhou stranu, v rámci žánru hloupé komedie pro blbce je to pořád natočené obstojně, zvláště ve srovnání s pozdějšími zástupci těchto taškařic, nejen Troškovými. Na italskou část se vždycky těším, pak už jde úroveň rapidně dolů, ačkoli třeba scénka s nákupem počítače v Mnichově je vynikající. Na nudistických pasážích je dost poznat, že pan režisér konečně mohl natočit to, co asi dlouho natočit chtěl ale nesměl, a ze samého vzrušení nad nečekanou příležitostí přišel i o poslední nanočástice soudnosti. Nemám nic proti nahotě ve filmech, dnešní z USA importované neopuritánství se mi hnusí, ale nic se nemá přehánět a ona "erotika" zde není ničím jiným než křečovitou oplzlostí. ()

Zema24

Nesměji se při GO-GO ŠOU, NOVOTÁCH a podobných debilitách na Tv NOVA, ale tato trilogie se opravdu povedla a kdo to vidí jinak, tak si trochu lže do kapsy. ()