Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

fmash

„Čeho se bojíte, babičko, to je jenom další zkouška, co všechno ještě vydržíme“, je hláška, která trefně vyjadřuje celý tento snímek. Jednotlivé humorné situace (nemálo jich je bohužel za hranicí dobrého vkusu) film ještě zachraňují a buď jak buď, přes celkovou trapnost podání hlavní myšlenky jde o zábavnou věc. Troška sice vystihl, že mladá holka bez jakéhokoli společenského vzdělání a špetky vkusu může podlehnout myšlence laciného získání pozornosti či uznání tím, že se před galánem hned (zde doslova) svlíkne, ale když to dobře dopadne, nemusí se hned prostituovat… Jen by mu neuškodilo, kdyby tuto analogii kromě své oblíbené vesničky zkusil použít i na svůj film. Je vůbec k zamyšlení, jestli ta dekadence počátku devadesátých byla tak všudypřítomná, nebo zda vyvěrá z Trošky. Kvůli pár dobrým hláškám dávám ★★★, ale je to jen tak tak. Škoda. Toť tak to dopadá, když se moc tlačí na pilu… ()

GILLWANDER

Tretí diel tejto letnej československej trilógie a žiaľ aj najhorší. Pre niekoho zas legendárny diel plný nezabudnuteľných momentov a pre iných ukrutná nuda. Ja sa prikláňam k nude. Miestami to bolo fakt trápne a úbohé. 10% ()

dyfur

moja zaujímavosť: Česká herečka Kateřina Lojdová, ktorá hrala inžinierku Gábinu Tejfarovú, sa dostala k svojej úlohe vďaka faktu, že jej matka v tej dobe žila so scenáristom filmu, Petrom Markovom. (dyfur) ()

BoredSeal

Zahraniční část obsahuje některé trapné pasáže (italské družstvo, mafiáni Dejdar s Kaiserem). Když se však milí vesničani vrátí do Čech, vše se vrátí do oblíbených starých kolejí nemilosrdného zrcadla českého národa. Plus přehlídka penisů (v klidu). ()

easaque

nostalgické -1* taková vesnická taškařice, která snad moc neurazí a jedním z dílů Troškovy neplánované trilogie. Sice v současnosti, kdy se to objevuje minimálně 2-3 za rok na komerčních kanálech, je to už hodně omšelé a znovu bych se asi nekoukal. Prostě lidová zábava, která docela dobře ukazuje vztahy na menších vesnicích, jaké tam opravdu jsou. Skvělá Růžičková, které role sedí na míru a ostatní jen tak přicmrdávají ;-) Hodně hlášek se z těchto filmů staly kultovními. Ve srovnání jednotlivých dílů dopadl nejlíp ten druhý - u třetího úroveň rapidně klesá a jen se snaží ždímat z popularity předchozích co jde. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Chen

Tak to se hodně nepovedlo. První dva díly se mi líbily a pobavily mě, ale tentokráte už je toho "crazy" nádechu až moc. Spíše trapné než zábavné. ()

lekr odpad!

Totální a nemožný propadák..tenhle film už je fakt jen vybledlé pokračování s ubohými vtipy udělané víceméně na sílu.... ()

rakovnik

Sice už ne tak dobré, jako druhý díl, ale stále svěží a humorné, i když tedy humor neoplývá zrovna inteligencí. Některé herecké výkony jsou sice poněkud mdlé, ale duo Růžičková - Tříska to vynahradí. Hlášky z hotelu v Itálii jsou vynikající a návrat do reality počátku devadesátých let u nás je také skvělý. Mnohem lepší vykreslení tehdejší doby, než v dalších mnoha filmech. Umíme brát i dnešní dobu plnou změn (rok 2010) s takovou legrací a ironií? ()

Martin741

Naprosto tragicke zakoncenie trilogie Slunce, seno ... Jednicka bola suverenne najlepsia, dvojka uz o cosi slabsia. No a Slunce, seno, erotika je uz zufalost. Pani Jirina Jiraskova /Svetaci/ otvorene nadavala na film : " Nebudu hrat v nejaky fekalni komedii" - za co si pohnevala napriklad taku Helenu Ruzickovu /Ecce homo, Homolka, Homolka a Tobolka, Vsichni Dobri Rodaci/. Zjavil sa tu aj Ludek Kopriva /Prodavac Humoru/. Kopa zbytocnej erotiky, zbytocne dlhy film, a chybaju hlasky a komedialne vsuvky. Ta scena JZD-akov v Taliansku ale hodne korespondovala s realitou. za to teda 5 %. ()

cariada

Nemůžu hodnotit jinak, já to beru prostě stejně a i se podle toho bavím. Pomatuju se jak jsem se tenkrát doma ptal co že je to ta "erotika" (už ani nevím co mě řekli). V dnešní době by podobná komedie , šla rovnou do odpadu, ale tady to chytlo ještě dobrou dobu a lidi to berou, byt to tady nemá velké hodnocení, ale já to nerozlišuju. Asi velice zajímavé by bylo realizovat tenkrát 4.díl -škoda a nebo je spíš dobře, že k tomu nedošlo? Opět je tu mraky legendárních hlášek. Ač je to vlastně blbost, ale pobaví a to je oč tu běží. ()

ic

Nevím proč jako hlavní není zobrazen ten druhý plakát co tu mají... ten při tom vypadá tak drsně... jakoby ho pomocí nůžek a lepidla daly dohromady děti z místní mateřské školky. ()

Fallen_One

Nejslabší z celé série, ale i tak vcelku povedená záležitost, především oceňuji první polovinu natáčenou v Itálii. ()