Třetí pokračování osudů oblíbených hrdinů v bláznivé letní komedii z jihočeských Hoštic. Blažena konečně „urvala“ Vencu, živočichář Béďa se přiznal k dítěti a oženil se s inženýrkou Gábinou. A tak Evík a Miluna z  hospody zůstaly na ocet. Na jézeďáckém zájezdu do Itálie se zhrzené dívky seznamují s údajnými mafiány - v podání Oldřicha KaiseraMartina Dejdara - a nabídnou jim všechen svůj slovanský šarm a šmrnc za likvidaci svých šťastnějších sokyň. Vymyslí plán, který jako v každé bláznivé komedii přináší množství nečekaných zápletek a komických situací ... (TV Prima)

Tyny

Vždyť je to sranda, všichni Češi jsou stejní, tak se nedělejte.. "Fuj, to je nějaká potvora z moře vytažená." "Já bych se nejradši na to vyprdla, ještě že máme nafasováno z domova, jinak bysme tu chcípli hlady." :D ()

Ryuuhei

Od naprosto debilních „pár facek“ jednoznačné zlepšení, ale na pořád nejlepší první díl to nemá. Co mohu vypíchnout jako pozitivum, že se pořád něco dělo a ta zhruba hodina a čtyřicet minut odsýpala jako nic. Část v Itálii poměrně dost zábavná, jen mi přišlo, že to s tou erotikou v druhé části přehnali - dobře, jakožto chlap nemohu opovrhnout pohledem na nahotou nešizenou desítkovou blondýnu, nebo vůbec další mladší ženské osazenstvo, jemuž zároveň dávám poklonu, že se svolilo vysvléknout před kamerou, jak si perverzák Troška přál. Ale jak říkám - čeho je moc, toho je příliš a z možného chytrého laškování s divákem se stala skoro až hromadná pornografie. Debilní zápletka, kde Italové mluví česky, nebo kde se obecně osazenstvo chová jak banda těch největších buranů (na druhou stranu, hezký odraz skutečnosti), občas spíš oči protočila. A sem tam tedy nějakou hláškou pobavila („Pepíčku, pojď sem. Prosím tě, skoč tamhle pro soudruha Gottwalda, ať se nám tam neválí!“). Co se týče závěru a jeho pointy, ten se mi taky nakonec zdál jako ukončení trilogie víc než vyhovující. Celkově, znechucen úplně nejsem, možná se někdy v budoucnu podívám znova. 55% ()

Endyis

jako jasný - celá série Slunce, seno, ....... je taková přiblblá komedie. Musím ovšem dodat, že filmy tohodle typu jsou pořád lepší než současné rádoby umělecká dramta Slámy, Vorla nebo Ondříčka... Zde je alespoň pár vtipných scén a snímek si proti poslední tvorbě výše zmiňovaých na nic nehraje. ()

Beky

Nedostatek času ze mě dělá momentálně nespavce a když už čas je, věnuju se nenáročným komentářům!! Třetí díl hoštické trilogie je nejslabší po všech stránkách!! Už se vaří absolutně z vody a nepomáhá ani účast zahraničního prostředí!!! Proto je na druhou stranu překvapivým paradoxem dokonalé vyniknutí samostaných hlášek nebo scén, na které se opravdu neskutečně těšim ( u mě jednoznačně vede nákup počítače v Německu:)...slabí děj otevřel své brány pekelné a umožnil vznik několika kultovním perlám, které částečně hraničí s trapností !!:) Film si tak dokonale užijete pouze při vlastní dobré náladě, protože v jiným případě by vás mohlo zaručeně trefit!!..zajímavých 40%!! Jednou větou:...když si s filmem nevíte rady, pozvěte si nahé baby:))) ()

MiCM

Špičkové... "Já budu spát hubou ke zdi velebnosti".. to nemá chybu. Jak je ale vidět na komentářích, v těch 15 letech je to docela problém ocenit.. :-D ()

lennyd

Jakmile padne železná opona, spousta lidí se dostane do světa. To je případ i Hoštických, a jejich výletu do Itálie, aby zjistili, jak převzali Italští jézédáci jejich (vlastně Pláničkovu) metodu. Cizinou jsou všichni samozřejmě ohromeni, a po návratu domů hledají, jak by mohli svoji vesničku také zcivilizovat, zvlášť když Italové chtějí přátelskou návštěvu oplatit ... Trošku zbytečné pokračování, nicméně pád železné opony a rozvoj po revoluci se přímo nabízel. Asi bych uvítal větší část filmu na téma "Burani v cizině", než to prvoplánovité budování nudapláže. Nicméně se Troškovi opět podařilo víceméně trefit do vkusu českého diváka, takže očekávané korunky se jen sypou. O hereckém obsazení asi není třeba nic nového psát, neboť je nachlup stejné jako v předchozích dílech, a opět vede Helena Růžičková (trochu mne zklamala změna některých charakterů - např. z Vency se v trojce stal totální buran, a z pana doktora zase totální teplouš - no ale to je holt moderní, že ano). Původně jsem chtěl dát jen dvě hvězdičky, ale závěrečný proslov Heleny Růžičkové mě donutil ještě hvězdičku přidat... ()

uiu

Trilogie Slunce, seno je u nás doma kultovním filmem a první dva díly se nestydím označit 4 hvězdičkami. Ten poslední už ale hodně pokulhává, humor je místy nechutný a těží jen z nahých ženských producírujících se po hoštické nudapláži. Když jsem film viděla poprvé, byla jsem ještě malá holka a dost mě to znechutilo, všechny ty penisy a prsa, co ve filmu uvidíte. Od tohoto filmu se Troškův smysl pro humor začal ubírat poněkud špatným směrem (a všechny ty Kameňáky s potupným sexistickým humorem mi přijdou na jedno brdo jako tento film). Kam se poděla lehkost a vtip? Vystřídala ji hloupá nahota a laciná erotika. V jednom rozhovoru Troška řekl, že chtěl natočit ještě Slunce, seno, ufoni, ale bohužel již většina původních herců nebyla mezi živými... kéž by místo erotiky tenkrát natočil ufony a všichni mu umřeli, až když by se chystal na erotiku... ()

pytlik...

Tento film ocení pouze ornitologové, páč tolik ptáků se v jiných českých snímcích nenachází, přírodopisné dokumenty nevyjímaje. Ovšem mě, známého nemilovníka zejména holubů, zkrátka podobný téma nadchnout nemůže. ()

Krysa SPK

Počátky Troškovy úchylky ? Mělo nás to varovat, neboť o deset let později přišel Kameňák a pojmy prasárna či dementnost povýšily na filmový žánr... ()

zdenny

Po dvaceti letech tento film působí opravdu komicky, spíš tragikomicky. Ty kecy o novém ráji od Helenky Růžičkové, která zdůrazňuje: "Podepiš to pravou". Stejně jako měla podobné proslovy ve filmu "Trhala fialky dynamitem". A potom jednoho krásného dne se rozhodla kandidovat jako nezávislá na kandidátce KSČM - to všechno zní opravdu velmi komicky. Nechci ale, aby to vypadalo jako kritika této populární herečky. Spíš se jedná o to, že film z odstupem času zní jako komunistický budovatelský snímek - ale z opačného pólu. Všichni dnes vědí, že ráj se nekoná. Komedie ale zůstává. Film byl opravdu poplatný jen své době, kdy tato nálada ve společnosti převládala. Rozhodně více nadčasovější z Troškových je jiná trilogie a to "Kameňák", protože vtipy v něm užité, zůstanou tu více, tu méně vtipnými pořád. Na druhou stranu - Hoštice jsou na mapě a každý český divák je zná. ()

JohnSmith

Typický příklad toho, jak se za minulého režimu skvěle rozjetá serie, může s příchodem nové doby totálně podělat. Nahatý boom počátku devadesátých let a "otevřené" dveře na západ, tomuto filmu jen uškodily. ()

Timak

Tak ve své době jsem se na to dívat nemohl, ale o deset let později jsem se nemohl vynadívat na ty nahatý kozy všude. O dalších 20 let později (skoro) to už hodnotím jako nejslabší díl celé série. ()

lykan9

Sice je to nejhorší díl trilogie, ale stále se jedná o vtipnou nostalgickou záležitost plnou kultovních hlášek a scén. ()

Právnička

Ale jóóó, docela jsem se pobavila, několikrát od srdce zasmála, ale už to prostě nebylo ono. Vtipné situace už byly hodně vyumělkované a nepřirozené. Méně než tři hvezdičky mi je ale líto této klasice dát. ()

jitrnic

Já a mí vrstevníci to skoro všichni známe (viděli jsme to několikrát) a jsme z toho schopni citovat. Nedá se nic dělat, takoví jsme byli. Pro buranské komedie mám ostatně menší slabost dodnes. ()