Frankenstein

• Česko Frankenstein podle Mary Shelleyové (více)

Podobně jako v předloze, i zde je hlavní postavou mladý doktor Frankenstein, který díky své posedlosti smrtí stvořil nový život. Ale „netvor“ sestavený z těl odsouzenců, kterému jeho autor vložil do hlavy mozek geniálního vědce, je stejně jen ohavná napodobenina člověka. Když si netvor uvědomuje fakt, že ho lidé mezi sebe nikdy nepřijmou, rozhodne se pomstít svému stvořiteli i jeho rodině. Film Frankenstein nabízí citově spletitý příběh plný opravdové hrůzy. (Bontonfilm)

homerr

Vynikající, i když hrůzný Robert De Niro hodně zvedá tento film, sice jsem neviděl původní starý film, ale tento je natočen parádně. Atmosféra noci a pasáž jak se Zrůda u lidí v chalupě učí číst a dozví se o sobě pravdu je famozní. ()

Kalidor_

Nejlepší zpracování Frankensteina co jsem viděl. Robert De Niro i Kenneth Branagh byli úžasní a co se mi nejvíc zarylo do paměti? Scéna tance s mrtvou nevěstou.....vlastně už zase živou. ()

Vironey

S přehledem nejlepší adaptace knihy od Mary Shelley, která vás rozdrtí silným příběhem. Robert de Niro je v roli Frankensteinova monstra neuvěřitelný a Kenneth Branagh jako mladý Viktor Frankenstein zase správně fanatický. Děsivé, hrůzostrašné, strhující. ()

ghatos

De Nirova strhující monstrozita duše i těla (masky parádní). A já si říkal, že i po těch letech mi v paměti utkvěl tenhle film. Dělal na tom Frank Darabont ve svém geniálním období...78%. ()

Jaro.Krafcik

De Niro zmenený takmer na nespoznanie, celkom mu to aj išlo a zahral to parádne. Trošku prekážali romantické odbočky, predsa som čakal čistý fantasy horor. No nevadí, záver plne vynahradil hlavne súboj o Frankieho ženu bol dobre natočený. Len škoda že celý film bol natiahnutý a miestami nudnejší ale aj tak ide o kvalitný a dnes už kultový snímok. 4* ()

Autogram

Priznám sa, že som príbeh Frankensteina napriek svojom veku nepoznal, takže som mal záujem o akúkoľvek adaptáciu. Musím uznať, že táto bola profsionálne natočená, s výborným obsadením, v podstate bez jedinej chybičky. Lekárska veda by aj dnes čumela nad transplantačnými možnosťami medícíny pred dvesto rokmi... Teda v rozprávke. –––– Výsledný reanimant je nefunkčný, opovrhovaniahodný a... mŕtvy. –––– Zlo zošité so zlom pozošívané so zlom...? Boh ochraňuj vašich blízkych. –––– Ak mi nedožičíš svadobnú noc, ja budem s tebou na tvojej. ()

prasacimor

Veľmi svojské spracovanie legendárneho diela. O vernosti k predlohe nemôže byť (hlavne ku koncu) ani reči, ale aspoň to nebola nuda ako v knižke. ()

manonfire

Tentokrát Branagh vsadil na naturalistickou notu.. maso, mor, popravy a řezné rány.......uprostřed toho je De Nirovo monstrum protipólem romantickému Quasimodovi a jeho msta je bolavá a nerománově krutá. 80% ()

Vercinix

Filmová klasika, která je jako klasika dokonalá! Masky, herecké výkony, kamera, koneckonců i kulisy atd. vše je výborné! Kenneth Branagh je naprosto úžasný o De Nirovi nemluvě! Má to dokonce i ten klasický a patetický konec kdy se hlavní hrdinové ztrácí z očí do dáli v mlze a zároveň se vytrácí i ze světa "bůh" a jeho obraz! Vše je jak má být a možná i víc...,tak proč jsem se chvílemi opravdu nudil? Nevím! Ale za to musíd dát hvězdičku dolů! ()

Amputace

Frankenstein nejen, že stojí, on je přímo definován dvěma aspekty - dokonalou Doylovou hudbou a úžasnými hereckými výkony trojice De Niro-Branagh-Bonham Carter. Nebýt tohoto, nevím, nevím. Tak především; Branagh-herec v případě tohoto filmu rozhodně převyšuje Branagha-režiséra, který jako by se, zvláště v první třetině, snažil recyklovat všemožné hororové postupy do té doby již mnohokrát zužitkované v jiných filmech a to daleko efektivněji (atmosféra z úvodu ve mně evokovala například The Omen). Celé to na mě co do režijního pojetí působilo dost staromódně a vzhledem k využitelnosti a ohebnosti literární látky poněkud stroze. Na druhou stranu film nabídl mnohé momenty, ke kterým musím coby filmový fanoušek vzhlížet - a rozhodně ve mně tyto momenty vyvolaly nemalé emocionální pnutí. Prakticky celá poslední půl hodina má k dokonalosti opravdu blízko. ___ Je více než zjevné, že Branaghovi šlo především o to, natočit film, který budě plně ctít dnes již klasickou literární předlohu a tomu podřídil všechno ostatní. Rozhodně mu tento přístup nelze zazlívat, nicméně představím-li si, že by se u tohoto tématu nebál experimentů a tvůrčí invence, mohlo vzniknout dílo nezapomenutelné, takto vznikl film, na který zapomenout je až příliš snadné - v každém případě jeho filmové kvality jsou zřejmé. ()

Aberforth

Noooo. Tak tu už môže človek pouvažovať nad veľa vecami. Je to smutné, bytosť ktorú Viktor stvoril, bola v podstate len nešťastná postava a nie žiadny strašiak ako si všetci myslia. Perfektne zvládnutá postava Frankensteina, videli sme celý príbeh pekne od jeho detstva. Kenneth Branagh si to očividne užíval no skrátka zahral to dokonale. Oživenej Helene Carter sa ani nečudujem, pochybujem, že by šla hrať do nejakého filmu bez toho, aby nebola bud zlomyselná, alebo mrtva. Táto dvojica plus príbeh o ktorý sa jedná ma doslova pohltili a na konci filmu som si povedal len "chcem viac". ()

jefff

Mno, nevím. Tehdy to fungovalo, ale po druhém zhlédnutí musím konstatovat, že film dost zkostnatěl a oproti stále geniálnímu Draculovi, je tohle slabý, režijně nepřesvědčivý odvar se silným příběhem ale slabou atmosférou. De Niro slušný, Branagh v hlavní roli Frankensteina také, ale celkově to na mě nezapůsobilo. ()

Hortenzia

viac by sa mi páčilo,keby sa branagh zameral viac na postavu frankensteinovho monštra (výborný robert de niro) a jeho pocity osamelosti a zúfalstva,než na snahu vykresliť procesy samotného oživovania,ale to je asi to,čo väčšina divákov chce vidieť...film však má svoju atmosféru, to mu treba nechať ()

Mr.Jackass

Pokud měl výt film brán jako dosti béčkové dílo, jsem mu ochoten dát 4*, pokud to však mělo být nějaké "seriozní" dílko, dal bych mu stěží 2* De Niro zde byl totálně nevyužitý a do jisté míry zbytečný, měl hrát spíše hlavní postavu vědce a ne zrůdy, kdy byl na plátně 10 minut a upřímně by to takhle dokázal zahrát kterýkoli herec. Jak říkám pokud na film koukám jako na béčkový odpočinkový, tak se mně nápad líbil a provedení do jisté míry taky, i když ve filmu bylo několik totálně nelogicky navazujích scén, kdy už jsem si myslel, že film přechází v komedii. ()

skinny

Co napsat, když tu vše již bylo napsáno? Snad jen dokonalý Robert DeNiro, vzbuzující soucit i hrůzu a dokonale šílený Kenneth Branagh, jejichž perfektní herecké výkony doplňuje mystická děsuplná hudba a nadmíru povedené masky? To snad mluví samo o sobě, nemyslíte? :) ()

Maynard.

No a po Pasažérech sem to kupodivu nezapíchnul, pustil telku a hle tam zrovna uplně začínal Frankenstein, na kterýho sem měl spadýno už dlouho, ale ne a ne ho stáhnout :o). OD začátku až do uplnýho konce sem byl jako očarovanej. Rejže dokonale vystihnul ponurou, cholerovou atmosféru, která vládla týhle zvrácený době. Do toho všeho posedlý doktor, který stvořil bestii rovnou z pekla :o). Co bylo hodně vychytaný, tak celá jeho laboratoř, všechny ty věcičky, přístroje a mašinky, to byl mazec. De Niro, tak toho bych asi ani nepoznal, páč ho maskéři zmydlili tak, že byl fakt uplně jinej. Z něj sice šel strach, ale bylo mi ho i dost líto, páč byl fakt příšerně ošklivej, není se čemu divit, že chtel po doktoroj, aby mu obživnul družku. H.B. Carter ještě mladinká herečka, ale už tenkrát na ní bylo vidět, že to jednou bude dáma světovýho filmu. Tenhle film má opravdu hustou atmosféru a geniální herce! ()

sedm.1

Já mám z Frankensteina Kennetha Branagha dost rozporuplné pocity, ikdyž v žádném případě nezpochybňuji, že jde o velmi výraznou a působivou podívanou. Branagh zde jasně ukazuje, jak skvělý je herec a režisér zároveň, profláklý příběh dokázal podat dynamicky, v podstatě i originálně, s velmi působivou atmosférou a mnoha strhujícími a emočně silnými momenty, a navíc s neuvěřitelně silnou hereckou podporou v podobě nepřehlédnutelné a velice výrazné Helen Bonham Carter a samozřejmě neskutečně, ovšem očekávatelně, strhujícího výkonu Roberta De Nira, který právě postavě monstra propůjčil neopakovatelný výraz a podobu, prostě geniální. Přesto všechno ale mě ten film neoslovil tak, abych mohl skutečně říct, wow. Možná té dynamičnosti bylo až moc, přišlo mi to takové uspěchané, až strohé, důležité momenty se shrnuly do pár slov a několika vteřin, zatímco jiné, ne až tak působivé a pro příběh podstatné, byly nesmyslně natahovány a působily pak až rušivým dojmem. A nelíbilo se mi ani příliš zpracování samotné postavy Victora Frankensteina, která mi přišla dost rozkolísaně načrtnutá a nepřesvědčivá. Jako celek ale film funguje v pořádku, já jen prostě nevím :-/, mě tam něco ale skřípalo. ()

Melios

Výborná adaptácia klasickej drámy (mal by som skvôr povedať hororu)! Robert DeNiro ako "nesmrteľný Adam" no proste skvelé. Takmer bezchybný film. Film ,ale oproti knihe sa z očividných dôvodov musí odohrávať v krátkom časovom intervale ,zatiaľ čo kniha sa odohráva doslova v rokoch! To ale nevadí a svižnejšie tempo tomu len prospieva. Na filmu mi ,ale najviac vadilo absencia vety: "Som tvôj Adam ,Frankenstein." pretože je to legendárna veta a proste ju sem mohli dať! (Ja som ale videl originálnu a nie režisérsku verziu - takže je možné ,že ju tam použili ,ale ja som ju nemojol videť). Na záver ďakujem za uzavretý príbeh ,pretože knižný cliffhanger ma skoro zabil! Vo výsledku je to skvelý film ,aj adaptácia a dokonca ten film nieje tak starý a tak si ho môže pozrieť ktokoľvek. Čo viac si priať? 92% ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

13.08.2009

Branagh vs. Mozart

Branagh vs. Mozart

12.11.2005

Jedna z nejznámějších a nejslavnějších oper hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta KOUZELNÁ FLÉTNA se dočká své filmové podoby. V londýnských Shepperton Studios ji na začátku příštího roku začne… (více)