Zlodějka na útěku, Marion Crane (Anne Heche), najde útočiště v motelu spravovaném Normanem Batesem (Vince Vaughn) - mužem, jehož oběti se utkávájí s jeho tajemnou "matkou". Marion se brzy stane další obětí a její zmizení podnítí její sestru (Julianne Moore) a soukromého detektiva (William H. Macy) k okamžitému vyšetřování. Brzy oba objeví morbidní závazek Normana k jeho záhadné "matce" v Bates Motel. Režisér Gus Van Sant´s přispěl ke všem novým napínavým verzím filmu Alfréda Hitchcocka - PSYCHO. (oficiální text distributora)

Aleee89

Nové Psycho jsem viděla dávno před původním Psychem, takže jsem, pro tento film zřejmě naštěstí, nemohla oba kousky porovnávat. Dnes vím, že kvalitativně je starší verze naprosto jinde, ale nezatracuji ani verzi novou, která si jakés takés napětí a atmosféru dokázala rovněž vybudovat. ()

Laurent

Tento film snad ani nelze hodnotit. Tomuto režisérovi bych doporučil, aby přetočil na barevný biják filmy jako Schindlerův seznam, Muž, který nebyl a podobné. Byla by to záslužná práce. ()

mahler

Režisér jako Gus Van Sant by mohl mít soudnost a netočit takovéto paskvily. Nedá se tomu říkat snad ani remake. Podivná, doslovná (téměř) kopie, která nemá oproti originálu kvalitní obsazení (nechápu, proč zrovna Vince Vaughn a Anne Heche) a přenesení do ,,současnosti“ jí spolu s kolorováním doslova zabijí. (Při prvním shlédnutí mě napadlo, že si prostě Van Sant chtěl z někoho buď udělat prdel, nebo nám chtěl jenom ukázat, že v rámci ,,vícešokantnosti“ by mohl Norman při šmírování onanovat. Pravda je, že na rozdíl od Hitchcocka ukázal, jak správně pracuje zornička umírajícího člověka – to je snad jediné, co se mu, bohužel, povedlo.) Protože však nerad porovnávám to s tím a chci hodnotit objektivně, dám ** jako jakémukoli jinému pochybnému rádoby hororu. ()

darm

Řekne mi někdo jediný důvod k tomu, natočit naprosto stejný film, s naprosto stejným scénářem, s naprosto stejnými záběry, s naprosto stejně použitou hudbou, s prakticky vším naprosto stejným, s tím, že jediný rozdíl je v barevnosti obou snímků? Nikdy nepochopím proč se rozhodl Gus Van Sant tohle natočit, ale když odhlédnu od faktu, že je to vlastně naprosto zbytečný film, není to jako remake vůbec špatné.. ()

ic

Kdyz jsem se na tenhle film díval ani mi nedošlo, že nejde o Hitchcockovo Psycho, ale o nějaký remake. Trochu mě jen překvapilo, že se děj odehrává roku 1998, (říkal jsem si, že to musí být mnohem starší) ale proč ne, třeba jde o vizionářský snímek. A až teď jsem zjistil, že jde o nějaký jiný psycho :-) . Co mě hned na začátku překvapilo byla velice výrazná hudba, která se možná hodila do původního filmu, ale do remaku bych spíše zvolil něco přijatelnějšího pro dnešní dobu. Jinak myslím, že herecký výkov Vince Vaughna neměl chybu. Někdy se určitě podívám i na klasické psycho, ale jinak 4*. ()

Wormboy

Porovnavat stare a nove Psycho je samozrejme uplne zbytocne. Naco robit nanovo nieco,co zmenu nepotrebuje, pricom to nove zmenu v podstate ani neprinasa. Anne Heche je asi tak dobra herecka ako moja starka,Vince Vaughn je drsny skoro ako moj pes a reziser napadity ako ja rano po opici.Najlepsia teda ostava hudba Bernarda Hermana. Howg! ()

MarekT odpad!

Bohužel, toto je jeden z případů, kdy nikdo na světě nemůže hodnotit na sto procent objektivně. Filmařská kvalita se zde hodnotit nedá, protože to je znovu zahrané Psycho, od políčka k políčku okopírované a ještě k tomu barevné. Mimochodem, tím, že je snímek barevný, se vytrácí jakákoli působivost a genialita nepřekonatelného originálu, jelikož ji Hitchcock využil i k symbolice. Nemluvě o potlačení dalších pozitiv původního díla - hlavně ta slavná sprchová scéna, ta byla přetvořena do tuctové podoby. Herci se do svých rolí absolutně nehodí. Pak tu máme použitou originální hudbu... No nic, dále se nad tím není důvod rozčilovat. Sice jsem říkal, že žádné krom nijakého hodnocení není plně objektivní, ale jelikož mám rád Hitchcocka a zvláště jeho Psycho a k této verzi nenacházím slova chvály, hodnotím bez debat odpadem. Jelikož mi už docházejí argumenty, odkazuji na komentář uživatelů sud, Dadel, sharky McCreosote a Sista, napsali už dávno přede mnou, jaký k této hrůze zastávám postoj. ()

dr.fish

Vtipné je, že já jsem tohle Psycho viděl jako první, Hitchcockovo jsem neznal a rozhodně mi to nepřipadalo tak hrozné, jak tady všichni píšete. Originál jsem pak viděl taky a pobouřen nejsem. 70% ()

Flyer

Už jen to, že se jedná o předělávku geniálního díla s nenapodobitelnou atmosférou a navíc v barevném provedení, zavání průšvihem. Nevím, zda šlo o poctu Hitchcockovy či Johnu Woo a jeho kuchyňskému noži nebo o prachsprosté parazitování na úspěchu původního Psycha. Pravdou ale zůstává, že i když se tento remake nemůže rovnat s originálem, vznikla z něj lehce nadprůměrná kriminálka s výbornými hereckými výkony, ovšem věřím, že fanoušci původního Psycha musí být značně znechuceni, protože to, co dělalo Psycho Psychem, zde jednoduše chybí. ()

3n3my

Klasike sa tento remake samozrejme nevyrovná, ale predsa len drobný posun je vidieť najmä v hudobnom spracovaní, čo-to viac je vidieť aj v hororových scénach no a Vince Vaughn sa mi zdal byť minimálne tak presvedčivý, ako jeho predchodca. Všetko ostatné je len nepodarená kópia, s ktorou si tvorcovia veľa práce nedali. 50% ()

Nivenx

Bohužel první díl Psycha je na takové úrovni děsivosti a napínavosti, že tento remake k němu nedosahuje ani z poloviny. Nějaká snaha sice je,ale tento další pokus o hrůzu dopadl fiaskem a film nenabízí nic nového. Zbytečnost pro ty co viděli starou klasiku. 35% ()

Radiq

Nevím, kdo byl větší kostra - jestli maminka nebo Anne Heche. Ono tam bylo hodně špatnejch věcí, ale Anne Heche byla nejhorš - vůbec se nedá srovnat s tou původní Marion (která byla opravdu pěkná) a navíc ten její lesbickej účes a škaredej ksicht, skoro jak kdyby byla mumifikovaná zaživa. Navíc mám dojem, že vůbec neumí hrát... a co hrála, to stálo za starou pomazánku z nivy. Všechny ty nejlepší scény z původní verze se tady podle mě nepovedly. Chybělo jim to kouzlo černobílosti a prostě se to moc snažilo zachovat původní genialitu, ale skončilo to průměrnými, až trapně vyznívajícími záběry. Nemůžu říct, že by to bylo úplně "zabité" - ostatní herci Vince Vaughn, Viggo Mortensen, Julianne Moore, William H. Macy mi tam nevadili a v podstatě mi jejich ztvárnění rolí bylo celkem sympatické. Přesto z toho ale mám divnej pocit. Taková velká duplicita originálu (ne, vše tam nebylo úplně stejné) byla asi opravdu zbytečná. Takže zatímco na původní verzi bych se mohl kouknout znovu, na tohle nemám chuť. ()

A.Beech

Ťažko hodnotiť tento film, pretože ide o remake a to doslova identický s originalom. Čo mne osobne prišlo na škodu, keďže som vopred vedel, čo kto povie kam sa pohne a čo urobí...Film mi tým pádom prišiel miestami trošku nudný. Je to "úplne to isté" len s iným režisérom a inými hercami. Samozrejme originálu sa to nevyrovná (ktorému som dal 5*). Ale myslím si, že pokial by som nevidel originál a pozrel by som si len túto verziu, tak by ma tento film určite dosť dostal. No a Vince Vaughn ako pokračovatel Normana Batesa je podla mňa viac než vynikajúci (ale opäť opakujem, že na originál v podaní Anthonyho Perkinsa nemá). ()

Motinski

Katastrofa. Keď chcete spraviť remake veľkej klasiky čo je dlhé roky uznávaná, je to svojím spôsobom nemožne. Museli by ste aspoň trochu zmeniť scenár, pridať nové nápady a dávať si pozor aby ste nepošpinili legendu. Gus Van Sant natočil identické scény, dialógy, záberovanie, proste všetko akurát vo farebnom formáte. Absencia Hitchcocka pri réžií nám ukazuje aké ťažké je vytvoriť atmosféru strachu a nové Psycho je kvôli tomu rutinérsky film čo nedokaže ani len naznačiť trilerove pocity. Vince Vaughn je od Anthony Perkinsa o dve triedy horší herec. (asi mu trochu krivdím ale tu je to tak) Pri niektorých filmoch nikdy neubehne dosť rokov aby dostali reštart. Asi to už nikdy inokedy nepoviem ale sem sa viac hodilo isť cestou nejakého spin-offu keď už. ()

David.Darco

Poznáte ten pocit keď pozeráte naozaj skvelý film a hovoríte si: Škoda že toto nenapadlo mňa. Toto a toto by som spravil inak, po svojom, ale s úctou k originálu ? Tak to u Van Santa nehrozí, kopíruje dialógy, kopíruje uhly kamery, kopíruje vzhľad postáv, kopíruje mizanscénu, kopíruje všetko. Vyzerá to akoby ste si napísali detailný filmový protokol a natočili do písmena to isté. Príde mi to nie len nekreatívne, ale aj nanajvýš neslušné. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Fincher a Cizinci v letadle

Fincher a Cizinci v letadle

14.01.2015

Jak před 17 lety zjistil Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting), remakeovat Hitchcocka není zrovna dobrý nápad. Z jeho předělávky Psycha byl akorát velký průšvih, jemuž se nyní pokusí vyhnout David… (více)

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (více)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (více)