Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

krivkin

Výborná parodie na asi 10 žánrů - pořádný béčko s bombastickou áčkovou audiovizuální stránkou - takhle si představuju film, u kterýho vypnu mozek a bavím se - Top Gun naruby :-) ()

moviepill

Áno, áno. Nebyť výbornej úrovne trikov, je tento film púhy "akožescifi". Ale ako paródia a filmová satira je to dobré. Na zábavu celkom vhodné. ()

DooFooS

Mix recese, parodie na hrdinství, náctileté seriály, který se ovšem tváří převážně a to vše dohromady pak v ďábelském tempu tvoří celkem koukatelnou záležitost. ()

Lubakus

Spolu s Robocopem je tohle nejlepší Verhoeven. Satira, která kombinuje Olověnou vestu, Beverli hills 90210 a Vetřelce do náramně krvavé sexy hmoty. ()

djPeťál

Z atletických frajírků a uhlazených slečinek se behěm chvíle stávají odhodlaní bojovníci za přežití lidstva, brouci prostě ne a ne chcípnout dokud neutrhnou ještě pár končetin a láska nejvíc kvete v žáru boje.. To vše dovedené ještě do větších rozměrů s nálepkou cti a odvahy na čele a leze z toho zábavný výsledek, nad kterým se podivuji při každém dalším náhodném shlédnutí.. :) ()

Beckett

Nikým nepřekonaný (a dost možná i nepřekonatelný) král všech filmových béček. Tenhle film má prostě všechno: love story, přátelství, válku, utrhané hnáty a samozřejmě brouky. Moře a moře brouků! Hvězdná pěchota si na nic nehraje a obsahuje snad všechny žánrová klišé a možná i pár nových. Přitom jsem ale ani jednou nemusel skřípat zuby. Naopak pokaždé když si tuhle volovinu pustím, přijde mi lepší a lepší. Mezi vší tou lacinou zábavou však nezapomeňme na Heinleinovo neskutečně výstižné (a neméně nepříjemné) shrnutí lidské přirozenosti: "Violence has resolved more conflicts than anything else. The contrary opinion that violence doesn’t solve anything is merely wishful thinking at its worst. Those who forget that always pay." ()

x_ander

Brutální akční sci-fi s kopou parodie navrch. Děj je sice jednoduchý, nebo spíš úplně bezduchý, ale když se na vás valí hlášky, super triky (i po letech!), hromada akce, výborná hudba, jednoznačný borec Casper Van Dien, dvě sexy holky a dokonalý Michael Ironside, nemůžu jinak : tohle je za 5* se vším všudy. ()

Aywes

Moc hezký nápad na pořádnou akční řež. První díl se velmi povedl (což se o ostatních dílech říct nedá) a Johnny Rico opravdu jako voják Hvězdné pěchoty září. Akční scény jsou napínavé jemně "řízlým" soundtrackem. Scénářem tento film určitě nepřetéká, avšak já se velmi bavil a to je přeci hlavní. 4* si tento snímek podle mě určitě zaslouží. ()

huhulalka

Velice pobavily rádoby zprávy s cenzurou, přířerky byly ok, hodně poletujících údů, příšerného řevu, stupidního barbíňáka a luxusně sado-maso výcviku. Ucházející, ale herci gumovití. ()

pekko

keby som vcera nedocital tuto vybornu kniznu, z ktorej film akurat vykradol nazov a par mien, mozno by som hodnotil vyssie (asi by som to bral ako nepodarenu sci-fi parodiu)... ()

pali87

Každým pozretím je to kvalitnejšie. Verhoeven podáva akciu a brutalitu s úplnou ľahkosťou sebe vlastnou a film pôsobí že nieje len tupou military báchorkou, ale v podstate humorne ladená a nenápadná satira. Samozrejme propagandistické videá vládnu. ()

infernet

"Na co ten nůž v nukleárním boji, pane? - Dejte ruku na tu zeď... . Nepřítel nedokáže stisknout knoflík, když mu vyřadíte ruku!" Škoda, že v době, kdy byl tento film natočen, mi bylo dvanáct a vzhledem k množství tělesných částí v něm poletujících vzduchem, by mě na něj rodiče jen těžko vzali a proto mi film utekl v kině. Na velkém plátně to muselo být něco! Ale i tak mě tahle "správná úchylárna" i po mnohačetném shlédnutí pořád dokonale baví. "Doktóóór!!" :-) ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu