Hvězdná pěchota

• USA Starship Troopers (více)

Vzdálená budoucnost nevypadá pro lidstvo příliš růžově. Platí zcela jiné společenské normy, plnohodnotným občanem je pouze ten, kdo sloužil ve Federální službě. Navíc je samotná existence lidstva ohrožena útoky mimozemských brouků, kteří obsazují planety ve vesmíru a začínají ohrožovat i Zemi. Středoškolák Johnny Rico se přes nesouhlas bohatých rodičů přihlásí do služby a je přiřazen k pěchotě. Jeho láska, atraktivní Carmen, se chce stát pilotkou a kamarád Carl je přijat k vojenskému výzkumu. Společně s Ricem nastupuje k pěchotě sympatická Dizzy, která mladíka miluje. Přestože ho ostatní považují za mazánka z bohaté rodiny, Rico se pomalu zoceluje v nesmírně tvrdém výcviku. Spolu se svou jednotkou je vyslán na planetu Klendathu, kde se poprvé ocitne uprostřed bitevní vřavy. Bitva však skončí katastrofou, když brouci během jediné hodiny pobijí na sto tisíc lidí. Rico je těžce raněn. Po uzdravení je přiřazen k jednotce, které velí jeho bývalý učitel. Rica a jeho přátele ještě čeká téměř beznadějná bitva proti mnohonásobné převaze. (TV Nova)

jprmusic

Já vím - vzornej Casper Van Dien, umělá Denise Richards, pořád stejnej Ironside .... když on je to tak parádní nářez! Verhoeven režíruje tuhle parodii na všechno skvěle - všechno tu do sebe zapadá a výsledkem je skvělá akční podívaná. ()

Mincek

Bavil som sa brutalne! Od zaciatku do konca, na tento film nedam dopustit! Cistych 5*, viac takychto Sci-Fi uchylnosti! :) ()

Mykhaluu

Ughhh! Já ještě nedal svůj hlásek Hvězdné pěchotě?!? **** Je mi líto všech diváků, kteří v tomhle filmu neuviděli ironii, kritiku a varování! Ochudili se skvělou akční šílenou sci - fi jízdu! Jasně, že bych je tam kolikrát nejraději fackoval! Ale právě vo to go! To, že dopadne šutrák na Buenos Aires ve chvíli, kdy Rico vidohovoří s ropdiči je prostě kouzelná náhoda!!! :) ()

Stejšn

StarCraft na plátně. Výborné triky, špičkový soundtrack, nicmoc scénář a herci. Nicméně já ten film miluju. A nechápu, proč oficiální text distributora je spoiler :-/ BTW v nesestříhané verzi Zander Carmen přefikne, což si v kinoverzi divák může pouze domýšlet. ()

mikhail

Máloktorý film vychádzajúci z knižnej predlohy sa knihe aj vyrovná. Hviezdnej pechote sa to skutočne podarilo. Pre niekoho béčková zlátanina, pre mňa klasika akčného sci-fi žánru. Verhoeven do nej skvelo zakomponoval istú dávku sarkazmu a svojho postoja k zeleným mozgom vo vedení armády. ()

Toustovač

Jeden z mých anti-TOP filmů, který jsem kdo ví proč viděl několikrát:). Dal bych skoro až jedinou hvězdu, ale musím přiznat, že trochu použitelné akce a triků se tu najde. ()

WolfIssen odpad!

Někdo by mi to asi vytkl, ale nemůžu jinak. Infantilní teenagerské rozhovory, rádoby vtip, trapnost a takto bych mohl pokračovat geometrickou řadou... ()

Numerobis

Za pár dní si dám poslední půlhodinu, jíž jsem neměl už nervy dokoukat. Já vim, se kokot, co neocení dobrou satiru, ale to je snad moje věc. Možná je to tím, že se obvykle na akční filmy nekoukam. Poslední rok vůbec. Ale tenhle způsob šílenství se tomu mému vymyká. Jo a pokud to má být satira, tak bych příště prosil asi tak stokrát drastičtěji a absurdněji. ()

kubas369

No jo no Verhoeven byl vždycky tak trochu provokatér a tak trochu úchyl. Ale tohle se mu vážně docela povedlo jak neuvěřitelně stupidně vykreslená inteligence lidského druhu na to abych vás porazil nepotřebuju být přežranej mozkobrouk když vás stačí nechat být a divit se jak se porazíte sami vlastní blbostí. Važně povedená slátanina plná fašistických keců a broučího slyzu. ()

srncek

Na rok 1997 boli tie vizuálne efekty priam orgazmické ! Satirické, no vážne podanie príbehu tiež úderné..92% ()

Sedliak

Ultimatívny masaker. Film, ktorý som videl už toľkokrát a môžem stále znova. Pri každom jeho pozeraní mám pocit, že ten film je v skutočnosti o niečom úplne inom, ako sa na prvý pohľad zdá. Keď sa tie krásne a naivné postavy čvachtajú v hektolitroch špinavého chrobačieho slizu a pozerajú sa na zvyšky tiel svojich priateľov s nešťastným výrazom na zakrvavených tvárach, vždy ma napadne, či z toho Paul Verhoeven zámerne neurobil frašku. Náborové intermezzá a obsadenie tak neuveriteľne drevených hercov do hlavných úloh mi dávajú za pravdu. Nech je pravda akákoľvek, stále sa jedná o nekompromisné akčné sci-fi a v tomto žánrovom zaradení mu okrem Cameronových Votrelcov nemôže konkurovať žiadny iný film. ()

GordonCZ

Pokud se někde mluví o akcí prošpikovaném scifi filmu, který je nabitý krvavými scénami a brouky stejně jako ironickými hláškami a scénami parodujícími nejen ostatní akční filmy, ale hlavně politiku, lidská práva, militarismus, heroismus a kdovíco ještě, vždycky si vybavím právě Hvězdnou pěchotu. Nezapomenutelná je hlavně bitva o Whisky Outpost a pohled na doslova záplavu brouků na obzoru. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu