poster

Adelheid

Drama / Psychologický / Válečný

Československo, 1969, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  *****

  Jak jednoduché to vypadá: jeden rozlehlý dům, dva (občas až čtyři) herci a ono to úplně stačí. Výborně navozená atmosféra, kterou mají na svědomí zejména kameraman František Uldrich a pak také pánové Strauss a Bach, jejichž hudba je tu převážně použita. O mistrovství Františka Vláčila tehdy nebylo třeba pochybovat, a o Petru Čepkovi vlastně platí totéž. Vladimír Körner se k odsunu Němců ještě párkrát vrátil, ale nikdy už nebyl výsledek takto silný. Pro režiséra to bohužel byl z rozhodnutí soudruhů konec jeho zlatého období.(3.10.2015)

 • Tomco
  **

  bohuzial na moj vkus prilis melancholicke, fadne, pomale, nudne a nezaujimave. poslanie a hlavna idea filmu my sice neusla, ale ide to vsetko akosi mimo mna. hold nie kazda klasika je automaticky pochutinou pre vsetkych.(8.12.2007)

 • WillBlake
  *****

  Ponuré a ohlodané až na kost. Čepek s Černou diktujou.(1.1.2014)

 • frashmaker
  *****

  Hluboký filmový zážitek si přináším z tohoto spíše epičtějšího díla, založeného převážně na pocitech z daných okamžiků a na máloslovném dialogu mezi dvěma osobami. Konec II. světové války zase trošku z jiného pohledu a tenhle pohled velice potěšil jak nádhernými obrázky, tak chladností doby, tak sílou vztahu mezi hlavními hrdiny.(16.10.2009)

 • xxmartinxx
  ****

  Další snímek českého Tarkovského. Nějak tak opět jsem mu nedokázal plně podlehnout, i když ke konci je to vážně velmi silné a působivé.(8.3.2011)

 • - Film byl v roce 2015 restaurován do digitální podoby. (M.B)

 • - Režisér i snímek upadli v nemilost normalizačních cenzorů. Film putoval pod zámek a František Vláčil přesídlil do světa dokumentaristiky tehdejších studii Gottwaldov. (Olík)

 • - Natáčelo se v okolí obce Novina u Kryštofova údolí. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace