Cesta z města

• angličtina Out of the City
TV spot

Může počítačový expert najít štěstí v lůně přírody? Lyrická komedie režiséra Tomáše Vorla s humorem líčí pokus programátora Honzy nalézt smysl života v návratu k přírodě. Když Honza bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Všechnu techniku ale postupně odhodí. Víkendový výlet do malé podhorské vesničky se protáhne na několikatýdenní pobyt. Postupně se oba spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétkou. Honza propadá nejen dívčímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. Tomáše Hanáka v hlavní roli provázejí Barbora Nimcová, Bolek Polívka, Eva Holubová a další herci. (Česká televize)

Dauphin23

Netvrdím že je to úplne perfektné, ale 5 dávam lebo sa mi zdá že tu majú omnoho slabšie filmy lepšie hodnotenie. Hanák perfektný ako vždy, Bolek tiež fajn, téma čím ďalej tým viac aktuálna... ()

Michalp81

Důkaz, jak lze z mála udělat něco velkého. Vorel vystihuje rozdíl mezi městským upachtěným způsobem života a klidem venkova. Vždy po shlédnutí filmu mám chuť prchat též. Neznámá Barbora Nimcová krásně dokresluje atmosféru celého díla. ()

Ospalek

Příjemné rozveselení a neazpomenutelná hudba, která je vtipná ještě dnes. Vynikající Tomáš Hanák se svým synem skvěle táhnou příběh. Já jsem si to celkem užil. Zase odreagování od typických amerických komedií. Raději si dáme něoc co je české a né zase tolik k zahození. Dávám tři *, protože jisté filmové kvality tomu chybí, ale i tak je to dobré. ()

Chobotano

Úžasná atmosféra sice nezvládne úplně zaretušovat drobné nedostatečky, ovšem stále to bohatě stačí na *****. Zase jednou vynikající Tomáš Hanák. ()

Chroe

Není to film pro každého..někdo se nudí, někdo to nepochopí vůbec, ale ti kterým film sedne mohou očekávat pohlazení po duši a naprosto neskutečný výkon Luby Skořepové. ()

Korra

Jsem divná - já naopak sním o životě ve městě, speciálně v té nenáviděné Praze, kam se po čase dovolené vždycky ráda vracím. Ale natočené je to hezky. ()

bratr_jezek

Začátek zajímavý - typický workoholik poznává krásy klidu venkova i novou lásku. Bohužel v různých polohách a díky křečovitým výkonům některých herců se celý film rozpadá a neudrží ho po hromadě ani pár vtipných scén (asi nejlepší je likvidace soka v lásce přes jeho alergii) ()

Profík

Mě ten Vorlův styl úplně nesedí, občas je to přehnané jedním nebo druhým směrem. Ale ještě mě to neurazilo, jako jeho jiné výtvory. 55%. ()

Ben.Ji

Něco jinýho odjinud! Za mě teda čistých pět pro nádhernou divadelní poetiku a podzim jak má být. Film,jemuž se dá prominout vlastně všechno.A,že toho je!Benji ()

maestrum

Hořkosladký příběh o muži semletém moderní civilizací a jeho návratu k přírodě na venkově. Krásná příroda, zvířata a vše kolem. ()

Rathe

Bylo to strašně zvláštní, hlavně ten začátek. A když si ten film celý v hlavě přeberu, tak vlastně o čem to bylo? Tak nějak o životě, ale i o ničem. Bylo zde několik povedených i nepovedených vtípků. Ale třeba role Michala Vorla mě tím vulgarismem vůbec nezaujala a nebavila. Ale bylo hezké vidět, jak se čas, život dá nádherně prožít i bez uspěchaného okolí. Hezky v klidu bez elektrotechniky. A v ten konec jsem sakra doufal. ()

orgoj0143

Hanákovo zvláštní zabarvení hlasu, připomíná spíše divadelní než filmový projev. Absolutní oddechovka z Manětínska. Miluju tenhle druh filmu. Taková exkurze na totálně zapadlý venkov, přehlídka vidláků a hlavně nepopsatelně krásná podzimní příroda, kvůli které ledacos filmu odpustíte. Pokud od tohoto filmu čekáte něco složitého, tak se asi nedočkáte, ale jestli vypnete mozek a budete tichým účastníkem tohoto diváckého výletu, film vám vykompenzuje absenci akční podívané jednou velkou naturálií. Nemyslet a jen se dívat ! Za pět ***** ()