• Gemini

Ano, děti, přesně takhle dopadnete, když budete zlým čarodějem. Tedy, pokud budete žít v našem světě a ne světě fantazie, a proč by čaroděj takovou blbost dělal:) Zvláštní zasazení s pohádkou neodmyslitelně spjatého Rumburaka do skoro reálného světa mě nezaujalo. Obzvlášť scény s počítačem jsou...no...možná ve své době svým způsobem zábavné, ale dnes už škoda mluvit.(19.12.2006)

• Karlos80

Jistě znáte? Počasí: "RABERA TAREGO", nebo zaklínadlo na zvířátka : "HUBERO KORORO", pane Ing. Zachariáši "RUKOFASO NUBUKO", sluha Jean, vrátný Pechánek a osamělý Rumburak (v říši lidí) v naprosto odlišné úloze a poslání než které měl v Arabele. Některé nápady dobré (socialistický počítač Kecálek, psací havran ) ale přesto filmu něco chybělo, třeba onen kouzelný prsten na který byl televizní divák zvyklí...Zde místo toho jen všemožná nesmyslná zaklínadla. Spíš zklamání jak tenkrát tak i dnes..(5.7.2006)

• gudaulin

Předzvěst toho, kam se dopracuje kdysi tak úspěšný Vorlíček v 90. letech. Film bez jiskry a fungujícího humoru, který parazituje na úspěšném pohádkovém seriálu Arabela. Celkový dojem: 40 %.(11.5.2007)

Scénář: Miloš Macourek .. Dozvuk seriálu Arabela.. Dobré asi jako její druhá série..(3.2.2005)

• NinadeL

Nikdy nepochopím zásluhy zrovna tohohle filmu, že se jako jeden z prvních dostal na DVD. Za co??? I jen jako výplň mezi oběma seriály o Arabele je to špatné.(5.3.2009)