Prvotřídní scénář, který má básnický rytmus a především dramatický obsah. V něm se skrývá tragikomedie lidství - samota, soužití s nevhodným partnerem, hledání čím se zabývat, co za to hlavní postavě stojí. Řada komediálních scén, které nejsou pro každého, ale pro mě ano. Pod dobrou režisérskou taktovkou se i herci, v špatných scenářích a špatně režírovaných filmech velice špatní jsou zde dobří a to proto, že děj vyprávění odsýpá, má sevřený tvar (žádné zbytečné odbíhání) a je pro mě radostné si občas takový film pustit. (7.3.2011)(18.11.2010)

Teprve tady se Rumburak skutečně dostává do světa lidí. Zajímavá odbočka kultovního seriálu.(6.8.2011)

Kvalit televizniho serialu tento film v zadnem pripade nedosahuje, ale jako obcasna vanocni priloha rozhodne nezklame - Jiri Labus je proste dokonaly.(25.7.2002)

• igi B.

Diletantsky >vyrobená< pitomost, parazitující na úspěchu předchozí "Arabely". Já osobně bych nejraději nechal zmizet všechny ty >umělce< , ochotně ochotničící v každé srajdě, která sype... Zbytečno dále komentovat...(5.7.2006)

• nash.

Rumburak je bezpochyby životní rolí Jiřího Lábuse a spin-off si zasloužil jako nikdo jiný, bohužel by si zasloužil lepší příběh, něco zábavného a magického, ne lacině působící nudu bez jiskry, která sice potěší snahou o hlupší prokreslení hlavní postavy, bohužel na úkor veškerého kouzelna, jenž bylo hlavním zdrojem síly původního seriálu.(11.11.2011)

• - Ač ve filmu hraje známá dvojice Kaiser a Lábus ani jednou se nesešli při natáčení. Oba hráli v jiných scénách. (cariada)

• - Aby krkavci Jiřího Lábuse neklovli, tak jim jejich majitelé přelepovali zobáky černou páskou. (cariada)

• - Ve filmu je Rumburakova druhá podoba nazývána jako havran. Pravda ale je, že ve filmu se pracovalo pouze s krkavcem velkým, latinsky Corvus corax, který je oproti havranům a vránám podstatně větší a lze jej lépe vycvičit. (Prochy38)