Perfektní dodatek k seriálu Arabela. Rumburakova adaptace do reálného Československa 80tých let, mne prostě baví. Směsice slov, které ze sebe vydává počítač KCK, mně pokaždé rozesmějou a není to jen to klasický hubero kororo, ale třeba i ororok orebuh.(13.9.2011)

• Tommassi3

"Dělejte, prosím, že se neznáme !! Támhle je jedna nepříjemná vrána.." ;) MUKOFASO RUBUKO aneb nesmírně špatná báchorka, snažící se vytěžit z motivu úspěšné Arabely, v níž Václav Vorlíček naznačuje, kam bude nadále směřovat jeho trestuhodně obludná porevoluční tvorba, a že se vlastně nakonec sám promění v režiséra druhé - Nebo spíš třetí !! - kategorie..(29.9.2015)

• Karlos80

Jistě znáte? Počasí: "RABERA TAREGO", nebo zaklínadlo na zvířátka : "HUBERO KORORO", pane Ing. Zachariáši "RUKOFASO NUBUKO", sluha Jean, vrátný Pechánek a osamělý Rumburak (v říši lidí) v naprosto odlišné úloze a poslání než které měl v Arabele. Některé nápady dobré (socialistický počítač Kecálek, psací havran ) ale přesto filmu něco chybělo, třeba onen kouzelný prsten na který byl televizní divák zvyklí...Zde místo toho jen všemožná nesmyslná zaklínadla. Spíš zklamání jak tenkrát tak i dnes..(5.7.2006)

Kvalit televizniho serialu tento film v zadnem pripade nedosahuje, ale jako obcasna vanocni priloha rozhodne nezklame - Jiri Labus je proste dokonaly.(25.7.2002)

Otýlie, Rumburak a kecálek. Trochu nastavovaná „kaše“ Arabely. Trochu prapodivný děj. Nechápu, jak Rumburak mohl zapomenout kouzelnou formulku pro návrat do světa pohádek.(16.6.2008)

• - Aby krkavci Jiřího Lábuse neklovli, tak jim jejich majitelé přelepovali zobáky černou páskou. (cariada)

• - Titulní hrdina Rumburak (Jiří Lábus) je jedinou postavou, která se objevila také v původním seriálu Arabela (od r.1979). (Olík)

• - Ve filmu je Rumburakova druhá podoba nazývána jako havran. Pravda ale je, že ve filmu se pracovalo pouze s krkavcem velkým, latinsky Corvus corax, který je oproti havranům a vránám podstatně větší a lze jej lépe vycvičit. (Prochy38)