• Nihlathak

To, že je z Rumburaka nakonec dobrák, nikdy v životě nerozdejcham.(18.7.2008)

Ja som vždy tak nejak podvedome držal palce Rumburakovi, takže samostatný film, venovaný práve jemu, ktorý znamená jeho rehabilitáciu, ma potešil. Jedná sa o typických Macourka a Vorlíčka s niekoľkými luxusnými bláznivými gagmi, takže určite by som očakával vyššie hodnotenia. Kedysi som bol nadšený, dnes, videné po dlhých rokoch, celkom milo prekvapený funkčnosťou jednotlivých fórikov. Jasné, že je to stále v klasickom českom crazy duchu a nič originálne tu už nie je, ale je to aspoň v rámci známej mytológie a na čele s charizmatickým Lábusom.(21.4.2013)

Postava zlého čarodejníka Rumburaka, z obľúbeného českého seriálu "Arabela", sa v roku 1984 dočkala svojho sólového projektu. V podobe jeho meno nesúceho celovečerného filmu. Jiřímu Lábusovi táto rola rozprávkovej bytosti, ktorá sa ocitne vo svete obyčajných ľudí, výborne sadla. Tento film odhaľuje aj viacej z Rumburakovho charakteru. Pohodový bonus ku "Arabele". Kto tomu neverí - HUBERO KORORO! ***(9.8.2008)

• Marek1991

Ejha, tak toto nie. Táto rozprávka bola pre mňa zbytočnosť, žiadna sláva, je to len parazit z Arabely.(27.7.2013)

Postava z Arabely ve vlastním filmu. Poražený Rumburak uprchl do říše lidí.(10.12.2008)

• - Aby krkavci Jiřího Lábuse neklovli, tak jim jejich majitelé přelepovali zobáky černou páskou. (cariada)

• - Dvoudílný film Rumburak byl většinou sestříhán z jiných klapek než jednodílná verze. (JariR)

• - Scény z tréninku krasobruslení se natáčely na zimním stadionu ve Slaném. (siky25_25)