Čaroději druhé kategorie Rumburakovi se ve světě lidí nevede nejlépe. Přes den poletuje po světě jako havran a lidské podoby si může užívat jen v noci. Největším a vlastně jediným jeho potěšením je půvabná krasobruslařka Helenka Trojanová, která každé ráno trénuje na zimním stadiónu. Naopak největší nepříjemností je inženýr Zachariáš, zavilý nepřítel zvířat, který po něm každý den střílí, a navíc se vytrvale dvoří Helence. Rumburak by se chtěl vrátit do říše zvířat, to by si však musel vzpomenout na odpovídající zaklínadlo. Zdá se, že největší šancí je spolupráce s počítačem, přezdívaným Kecálek. Znovunalezené zaklínadlo se však dostane do rukou Zachariáše, který se s jeho pomocí rozhodne nechat zmizet všechna zvířata. (TV Nova)

LOVE VOLE

Jejda, jak se nám čaroděj změnil, už z něj není takový zloduch, jako v Arabele. Někdy záporná role potřebuje vylepšit image, tak došlo i na Rumburaka. Příjemné koukání, jen si nesmíte slibovat žádný nesmazatelný filmový zážitek. ()

tomikkasal

Zajímavý nápad udělat po seriálu Arabela ještě samotný film o záporákovi. Pěkný příběh a celkově pěkně zpracované. ()

blatouchm

Pohádka a zároveň husté scifi. Těžko to k něčemu přirovnat, ale líbilo se mi to už jako malému a líbí se mi to stále. ()

krisikowa

Trochu předvídatelný, trochu zdlouhavý, ale líbí se mi, jak scénář pracuje s lidskou stránkou "zloducha". A ten počítač mě dodnes děsí ve snách. ()

soukyd33

Hodnotím obě části jako jeden celek. (Česká Televize má film rozdělený na dvě části.) Je to slušný blázinec, jak se připojí počítač a kouzla. Inu jako v Arabele, i tady je to znát, že sem nepatří Rumburak ani jeho kouzla. Nečekejte nic velkého, a nebudete zklamáni. Je to jen pohádka. 👍 Poznámka: Věřili by jste tomu, že i Rumburak se může napravit? Poznámka: A na závěr krásná melodie. Hvězdiček 4 ()

bicekz

Slabý odvar Arabely. Je zde více rozebrána dějová linka jeho vztahu s krasobruslařkou. Jsou zde zajímavé nápady, děj je méně zajímavý. Fanoušek Arabely bohužel o nic nepřijde, když toto neuvidí. Otázka k zamyšlení: když existují zaklínadla snad na všechno, proč je třeba kouzelný plášť nebo prsten? ()

johael

Po zábavné Arabele si u vyšťavených autorů kdosi objednal pokračování. Nic nepomohlo jejich zkušené ujišťování, že když mlčí můzy, mají raději řinčet zbraně či aspoň hospodské půllitry a do budoucna že se uvidí. Umíněný ješita s vidinou mrzkého zisku trval na svém a unavené autory uargumentoval, aby něco sesmolili, že to lidi spolknou i s navijákem, že hezké róby, pohádková říše a oblíbené postavy se o úspěch postarají samy. Šeredně se spletl. ()

jossC

Slabší příběh.Rumburaka jsem měl radši jako čaroděje,který se toužil stát vládcem říše pohádek.Ve dne havran,v noci vágus...Ale nakonec proč ne.Je to pro děti,tak co. ()

gastronom

Nechápu ty kteří tady srovnávaj tento film s pokračováním Arabely.Tady tento film jasně ukazuje,že Rumburak byl taky člověk:-)Mě se to líbí,je to oddechovka. ()

stga

Na svou dobu docela hitovka, kterou jsme lačně sledovali. Kouzla a čáry a dobro zvítězí. Masky a kostýmy docela propracované. Dnes trochu úsměvné, ačkoli pro ty nejmenší - proč ne. ()