Čaroději druhé kategorie Rumburakovi se ve světě lidí nevede nejlépe. Přes den poletuje po světě jako havran a lidské podoby si může užívat jen v noci. Největším a vlastně jediným jeho potěšením je půvabná krasobruslařka Helenka Trojanová, která každé ráno trénuje na zimním stadiónu. Naopak největší nepříjemností je inženýr Zachariáš, zavilý nepřítel zvířat, který po něm každý den střílí, a navíc se vytrvale dvoří Helence. Rumburak by se chtěl vrátit do říše zvířat, to by si však musel vzpomenout na odpovídající zaklínadlo. Zdá se, že největší šancí je spolupráce s počítačem, přezdívaným Kecálek. Znovunalezené zaklínadlo se však dostane do rukou Zachariáše, který se s jeho pomocí rozhodne nechat zmizet všechna zvířata. (TV Nova)

noriaki

Nižší kvalitu bych i odpustil. Pochybnou návaznost jsem taky neřešil. A dokonce mi nevadilo, že se příběh odehrává v překvapivě šedivé Praze, a o pohádkové říši je jen sem tam zmínka. Peněz asi nebylo nazbyt. Ale nápad udělat z Rumburaka kladnou postavu přejít nemůžu. Vychován skvělým seriálem o Arabele v něm vidím arcizloducha (což ostatně potvrdil i v pokračování), a žádné sympatie k němu necítím. Bohužel scénář ano a tak jsem mu se skřípěním zubů musel fandit. Snad i proto mě tenhle film nikdy neuchvátil. ()

sahe

Nějak nemusím tento film... to spíš jsem se raději dívala na seriál Arabela, ale tento film nemam v oblibě... asi to není obsazeností, ale spíše dějem a natočením. ()

spikey1

Rumburak vs. počítač. Spin-off Arabely s panem Lábusem v hlavní roli, někomu se to nelíbí ale já si na tohle pamatuju jako na jedinou stravitelnou věc která se Arabely týká. Asi jsem ujetej. ()

ranp

Proti původnímu seriálu Arabela si tenhle film ani neškrtne..nicméně i tak to není špatný film. Kvalitou bych to přirovnal k seriálu Arabela se vrací aneb.. ()

klúčik

Arabela bol fenomén doby. Z tejto slávy vznikol aj film do kín Rumburak. Aj keď tento film vytvorili tvorcovia Arabely, tak už to nemá ten švih. Jasne najlepší je Jiří Lábus. 60%. ()

Testament

Perfektní pohádka, na kterou se milerád podívám. Má smysl vyprávět děj, hlášky filmu, zpracování, atd., když už stejně každý ví o co jde? Nemá. ()

xaver

Už Arabela mě moc nebrala, bylo to takové hodně překombinované, natahované a příliš komerční. Nakonec chtělo se to za tolik potřebné devízi prodávat na Západ. Rumburak je pak již jenom nastavovaná kaše bez chuti. ()

Zagros

Nevýrazná filmová odbočka známého televizního seriálu, to je ve zkratce Rumburak. Čaroděj druhé kategorie po neúspěchu ve světě pohádek musel uprchnout do světa lidí a kvůli zapomenutému zaklínadlu tam musel i zůstat. Zápletka stejně jako čaroděj - nic moc. Jinak skvělá dvojice Lábus-Kaiser neměla moc co hrát. Dobře si vzpomínám, že už jako dítě jsem z toho měl spíš tísnivé pocity a po spoustě let je jediné co si pamatuji „hubero kororo“ :-) ()