Tai ji: Zhang San Feng

• Hongkong 太極張三豐 (více)

Příběh o dvou mladých šaolinských mniších, kteří se jako děti seznámí v klášteře, kde společně vyrůstají a učí se bojovému umění. Díky vznětlivé povaze jednoho z nich jsou oba mladíci z kláštera vyloučeni a posláni do skutečného světa. Zde se jejich osudy, rozchází - jeden mladík zůstává ve vesnici, aby pomáhal chudým povstalcům, zatímco druhý odchází do armády hnán touhou po moci. Film plný akčních soubojů předvádí především prvky z bojového stylu Tai ji. (Tamten)

Lacike

Nemam rad letecke kung-fu v ktorom akteri predvadzaju kusky mimo reality, ale toto je jeden z tych mala filmov v ktorom sa mi napriek tomuto stylu bitky pacia. Asi to bude tym, ze su kontaktne a údery pôsobia dost tvrdo. A aj napriek poskakovaniu na lanach sa casto dockame pôsobivych chvatov. Jedine co mi fakt strasne vadilo, pretoze to pôsobilo extremne rusivo, bolo to, ze v HD ripe ostrom ako britva vsetky tie pomocne lana velmi dobre vidno. Vdaka tomu pôsobia bitky ako nedorobok v ktorom ich zabudli digitalne odstranit. Nechapem jak to mohol legendarny Woo-ping Yuen takto odflaknut. U väcsine filmov z tej doby pomocne lana zakamuflovali ovela lepsie. Skoda, ze ich aspon dodatocne pri remasterovani nevymazali. V bitkach sa najviac predvedie ustredna trojica. Jet Li, Michelle Yeoh a Siu-hou Chin. Najmä Siu-hou Chin ako hlavny zaporak tu predvadza najlepsie bitky vo svojej kariere. Jet Li zaujme tym, ze ma komedialnu ulohu a tentokrat nepôsobi, ze vykrada Jackie Chana ale konecne predvadza nieco vlastne a zaroven zabavne. Holt naivkovia mu idu dokonale. Michelle Yeoh je trochu upozadena, ale ked dôjde na bitky tak ma co ukazat. Stvrtou zapamätatelnou postavou je Yuen Cheung-Yan ako zabavny mnich. Zapletka je jednoducha o dvoch priateloch z ktorych sa nakonec stanu superi. Dockame sa aj uvodnej epizodky v saolinskom klastore, co ma vzdy bavi. Kto pozna predosle komedialne kung-fu filmy klanu Yuenovcov, tak vie velmi dobre, co ma ocakavat. Mix infantilneho humoru a dramy, ale mne to sedi dokonale. Vysledkom je jeden z top Jetovych filmov. 8/10. ()

Naslund

Je to takovej souboj malomyslného scénáristy a geniálního choreografa. Předpokládám, že nechali napsat příběh a dialogy malé dítko za lízátko. Naštěstí o to nejde a skoro celou dobu jsou tam neustále originální souboje. Já filmy s bojovými uměními moc nemusím, protože mi všechno to plácání rukama přijde stejné, ale takhle vtipné boje jsou super zábava. Dva chlapi píchnou bambusovými holemi mnicha do břicha, ten jen vypne hruď, hole útočníkům prolouznou jejich čerstvě spálenýma rukama. Nebo mniši rozlejou olej po klášteře a pak uživají jiné mnichy jako skateboardy. ()

Martin741

Snad asi najakcnejsi film rezisera Woo Ping Yuena, choreografie subojona urovni, fakt to vyzeralo ako tancovanie, take to bolo uchvatne. Ono to ani nie je komedia, je to akcny film, ktory sa ale rozhodne oplati mat, uz viem preco je Woo Ping Yuen reziserskou legendou : 89 % ()

cubajz

klasika žánru bojových filmů, která i přes přebytek létání zcela ohromí svou choreografií (hlavně bitky proti přesile jsou prostě boží) a nebojí se příběh přikořenit trochou tai-chi filosofie (pro mě je nezapomenutelná scéna, kdy Jet Li cvičí s hromádkou listí). Po tomto kousku jsem si musel dát Yuena mezi oblíbené režiséry, zatím ani jednou nezklamal. ()

Martrix

Jet Li a Michelle Yeoh jsou schopni dostat i sebevětší blbost aspoň mezi průměrné filmy. Ale tady se tedy dost nadřeli. Oba předváděli to nejlepší z toho co umí. A o to víc zamrzí, že se z Twin Wariors díky mizernému scénáři a režii, nestal podobný hit, jako Tygr a Drak. Souboje měly špičkovou úroveň a že jich nebylo málo. Přál bych to nejen Jetovi, který film produkoval, ale i Michelle, která v podobných filmech působí herecky velmi nevyužitě. Jasně, je to akční film, ale ta ženská vypadá, že by kromě kung-fu mohla předvést i něco navíc. Možná by to bylo jedno, protože Woo-ping Yuen zvolil tak špatnou hudbu, že by nejspíš i oduševnělé dialogy vyzněly blbě. Navíc byli minimálně někteří herci předabovaní, resp. film byl ozvučen v postsynchronu. Škoda...filmů s podobně vymakanými bojovými scénami zase tak moc není. ()

majo25

Dvaja rozdielni kamaráti od detstva, množstvo efektných súbojov a epický akčný záver s použitím tchaj-ti. Všetko v jednoduchom príbehovom kabáte. Len škoda, že je to celé príliš komediálne, obsahuje to príliš veľa extrémnych wuxia prvkov, na môj vkus príliš veľa kung fu bojovníčok a začiatok odohrávajúci sa v kláštore sľuboval viac. ()

Sfinkter

Souboje na svou dobu úchvatné, ani mi nevadilo, že jsou vidět lana, na kterých bojovníci létají. Uvítal bych nějaké hlubší pojmutí celého tai chi, takto jsou všechny myšlenky naprosto překryty přehlídkou soubojů, kterých bych tam ani nemusel mít tolik. Ale Jet Li je sympaťák :) ()

Jizni Tlapa

Jen super choreografie nestačí!!!! Perfektně odvedená bojovka s pár vtipnými momenty a absolutně odflaknutým příběhem a scénářem!!! Jet-li ho průměrná nuda a důkaz neherectví v outlém věku... ()

TO

Dva kluci se v klášteře naučí kung-fu, pak jsou za zneuctění z něj vyhnáni. Venku se rozdělí, jeden se nechá naverbovat do armády a Jet Li se spojí s Michelle Yeoh, kterou opustil manžel, a ještě s jednou holkou a přikloní se k povstalcům. Takže dva kamarádi stojí proti sobě. Ve vzájemných soubojích si neberou servítky a vždycky je to pořádný masakr. Hodně drsné, jindy naopak hodně vtipné souboje jednotlivců proti přesile jsou zatraceně povedené. Prostě ten správný film pro opravdové gurmány bojových umění. ()

ywo666

Nepáčilo sa mi to. Nemám rád tie absurdné bojové scény, kde všetci lietajú, čarujú a popierajú zákony fyziky. Som zastáncom realistickejšieho pojatia martial arts filmov. Nevadí mi keď lavný rdina znesie viac sako dokáže bežný smrteľník, nevadí mi keď sa predvádza brutálna choreografia, ktorá by v skutočnosti nefunovala, ale nechcem žiadne fantasy boje a hlavne nemusím očivodné laná. Tak po kritike trochu aj pochválim. V súbojoch predvedú herci skutočnú kvalitu (aj keď nie podľa môjho gusta) a občas je to vtipné. Aj keď je pravda, že čínsky humor ma trochu obchádza, al z toho množstva vtipov sa aspo pár uchytilo. U mňa 55% a zlatý Tony Jaa. ()

Ceres

Tai chi master byl pro mě velké zklamání, když přihlédnu jaké to tu máme hodnocení. Hodina filmu byla dost nezáživná, když nepočítám občasný humor vedlejších postav. Poslední půlhodina byla už mnohem lepší, i když docela mi zážitek také kazil velmi dobře viditelné dráty při soubojích, takže radši se nedívejte na tenhle film v HD kvalitě. Celkově dám čistý průměr, nebudu to více shazovat. Jsou tu prostě mnohem lepší filmy na tuhle tématiku bojového umění. Kdyby ve filmu nebylo tak hvězdné obsazení asi by moje hodnocení bylo horší. Takže za mě 50%. ()

Brandon

Wuxia jako řemen. Ještě by to chtělo vyladit příběh, emoce. Legrační, jak šaolinský mnich Zhang San Feng (Jet Li), skutečná historická postava a jeden z otců T'ai Chi Ch'uan, se svému umění naučil, až když mu přeskočilo. Copak by na to asi říkala Zorka Jandová. ()

Brain-D

Jedno z největší kung-fu děj historie a asi po fist of legend nejlepší film Jeta Liho. Totální maso pro milovníky kung-fu. ()

Mr.Nigga

Jak mnozí napsali, skvělá choreografie vynáší toto dílko do nebes. Příběh o zradě jen sekunduje úžasnému talentu Jet Li a vlastně všech protagonistů ()

ZkuKol

Promě tedy velké zklamání. Nijak mě nepřekvapil příběh (scénář, dialogy) na úrovni pohádky z produkce české televize, herecké výkony jako z VKV (a někdy i horší), ale po shlédnutí několika podobných snímků mě velmi zklamala (opravdu rušivým způsobem) řemeslná stránka (scény, kostýmy, světlo, často i kamera je, slušně řečeno, rutinní). Ano je tu spousta bojových scén plných nápadů, ale s ubývajícím časem, stejně jako se vytrácí humor a spád mizí i kvalita soubojů. Je mi líto, mám Jeta i Michelle a vůbec honkongské snímky rád, ale tento horko těžko dosahuje na 40%! ()

miklaras

I když nejsem ctitel 90.let až na Once Upon, tady mě Yuen Woo Ping chytil za srdce. Jako jeden z mála se nikdy nebál točit filmy o taiji (Tai Chi Boxer, Drunken Tai Chi, Master of Tai Chi) a i když si člověk užívá většinou víc všechno jiné, než zmiňovaný styl, Twin Warriors jsou velká a noblesní klasika žánru. Jeden z filmů, který mě dovlekl k zájmu o HK filmy a jsem mu za to patřičně vděčná. Věta: "My fighting Style is Tai Chi..." zní stejně dobře i v čínštině a má stejnou váhu pro vývoj kungfu maniaka jako : "Anakine, já jsem tvůj otec." ()

Mantis

Standardní mlátička, s poněkud jednoduchou dějovou linií, do které je našroubován poučný prvek. V porovnání s filmy Hrdina nabo Musa je to jen velmi slabý průměr. ()