Z USA do Hongkongu přiletí dva obchodníci, David a Clinton, se sedmi miliony dolarů. Krátce po příletu jsou hned napadeni neznámými zabijáky. Clintonovi se podaří uniknout, ale ztratí peníze a později je zabit. Do přestřelky se zaplete bývalý tvrdý policista Alan Yau (Donnie Yen) a advokátka Mary Cheung (Rosamund Kwan). Oba se stanou hlavními podezřelými poté, co policie zjistí, že v Maryině bytě byla zavražděna spolubydlící advokátka Petty Lee (Do Do Cheng). Oba se dávají na útěk před policií i před mafiány, kteří chtějí těch sedm milionů. Při útěku se netradičným způsobem oba seznamují s Davidem. Ten jim prozradí, že peníze jsou špinavé a celou akci řídil zkorumpovaný právník a obchodník Philip Wilson (Robin Shou), který chtěl také už od začátku zabít Davida a získat peníze. Všichni tři se rozhodnou najít špinavé peníze, a dostat samotného Wilsona. (tequilla)

TO

Ve dvojce Tygří klece se jedná hlavně o propírání špinavých peněz. Bývalý policista Donnie Yen se nachomítne k přestřelce a je nespravedlivě obviněn, uteče a s potrhlou advokátkou se snaží přijít věci na kloub. Hromada dobré akce, do toho vtipy, náležitě zamotané, celkově slušný hongkongský akční nářez. ()

Ceres

První film byl pecka, pokračování je proti tomu slabota, nebýt Donnieho, i když souboje nestojí za moc, a občasného humoru, tak by to bylo ještě mnohem horší. ()

JohnSmith

Dvojka výrazně přečnívá jedničku. Víc akce a k tomu lepší akce a výborný Yen. Jinak klasický bečkový hongkongský scénář. ()

maty39

Donnie Yen a Yuen Woo Ping. Tak to je známka kvality, alespoň co se bojových sekvencí týká. První díl byl ještě taková divoká jízda se standartní choreografií. Ale už od začátku dvojky sledujeme jinou ligu. Yuen začíná divokou přestřelkou (těch se dočkáme několika a rozhodně to není Woo styl, ale má to něco do sebe) pak se dočkáme několika více či méně podařených bitek. I ženy se dostaou ke slovu. Vše je to proloženo standartní omáčkou. A pak přijde KONEC. Naprosté peklo. Donnie si to rozdá postupně se vším, co se mu připlete do cesty. Nejdřív předvede, jak se naučil se samurajskou katanou. Čepele sviští v neskutečných rychlostech a oba borci předvádějí neuvěřitelné věci. Rozhodně se nejedná o tradiční úsporný a efektivní samurajský styl. Během minuty na něj nastoupí obr se řetězem a Donnie má spoutané ruce Donnie se tak do něj musí pustit svýma bleskurychlýma nohama. A to co předvádí za sekvence kopů mě málem poslalo k zemi. Pak už nás čeká jen hlavní záporák. Tady už Donnie může využít vše co umí. A že toho umí dost. Stejně jako Yuen Woo Ping. Souboj končí dvěmi záběry, kdy v prvním se vymrští Donnieho ruka proti kameře a v dalším záběru padouch opisuje oblou ve vzduchu. Neskutečné. Geniální. Film celkově je standartní HK krimi produkce té doby s nadstandartními bojovými scénami a dechberoucím závěrem. Ten konec jsem si pustil minimálně 10 krát za sebou. ()

drankeryth

Tak druhy diel o tygri kleci je podaranejsi a aj viac zabavnejsi, ako jednotka, aj ked to nijako nenadvazuje o com bola jednotka. Tentokrat dostal Donnie Yen vacsiu rolu a zasluzene, lebo ju zahral excelentne. Tu sa to uz viacej tiahlo do takej akcnej komedie, kde byvaly policajt s advokatkou zahrali spravnu dvojku v kazdej situacii. Dialogy boli tiez na dobrej urovni a bolo pocut, ze to nevyznelo amaterskym dojmom a cele to plynulo dobrym tempom do zaverecneho finale. Vsetko to do seba ukazkovo pasovalo, ako jing a jang:) Podla mna tento diel predbehol predosly film vo vsetkych ohladoch. ()

Looka

85% Nejlepší byly souboje s původně vedlejšími postavami zjizvence - mečovačka u větráku a s černochem ve skladu. Honička na dálnici velice silně připomínala tu z Matrixu kde se postaral Woo Ping o všechny akční scény. ()

yazik

Poctivá řezačka tak, jak si jí pamatuju z dob svého mládí. Skvělé souboje, skvělá hudba, co víc si přát. ()

HKstars

Po velikém úspěchu první Tygří klece (i když mám pár nápadů, rozhodně bych ocenil, kdyby mi někdy někdo vysvětlil, proč se to jmenuje zrovna takhle ;) si Ping znovu plivnul do dlaní a bleskurychle natočil druhý díl - s několika stejnými herci, ale úplně o něčem jiném. Tentokrát je středobodem příběhu točení špinavých peněz mezi americkými drogovými obchodníky a hongkongskými Triádami. V budově plné advokátních kanceláří je však v době, kdy peníze dorazí, až příliš rušno, takže stačí několik náhod a kufřík s několika miliony dolarů zmizí. Úsměvné je, že záporáci si ze všech podezřelých osob vyberou zrovna potrhlou právničku Mary (Rosamund Kwan), která před několika minutami úspěšně rozvedla policistu Alana (Donnieho Yena) s jeho ženou a chystala se odjet domů, aby se v dohlédné době šťastně vdala. Jenže to asi nedopadne, protože její snoubenec se svižně přiřadí k mrtvolám, jež kolem ní létají v klasické hongkongské rychlosti. Ping si nebere servítky a odvážně razí myšlenku, že když už musel vyměnit šavle za kulomety, přitvrdí trochu v počtu obětí. Divákům je pochopitelně jasné, že Mary kufřík nemá, ale nad pravým vlastníkem nebudou mít čas přemýšlet, protože Ping spustí v první půli filmu smršť gagů, která není k vidění ani v jeho komediálních old schoolech. Mary je totiž opravdu zmatkařka (Rosamund Kwan ji zahrála "dokonale"), takže neustále mlátí ty nesprávné lidi (především Alana, jehož považuje za zločince, který se ji mstí za rozvodové řízení), padá, brečí, vříská a mele nesmysly. Chemie mezi Donniem a Rosamund je natolik silná, že vám začne být Donnieho až líto, v těch doslova sitcomových sekvencích totiž hodně vytrpí a když ho zrovna nedecimuje Mary, objeví se na obzoru nějaký jiný problém - Maryin přítel David (Daniel Wu), který hledá ztracené peníze, policejní inspektorka (Cynthia Khan) nebo poskoci jediného skutečného záporáka filmu, Waiseho (Robin Shou). Ten plánuje zabít svého šéfa a ujmout se vedení jedné z největších Triád. Podporu mu má zajistit právě obchod s americkými protějšky, jenže k obchodu je potřeba ten zpropadený kufřík. Děj přirozeně skrz několik soubojů, stuntů a humorných okamžiků propluje do očekávaného finále, v němž Ping napravuje, co částečně zpackal v prvním díle. Zatímco v Tiger Cage I jsme mohli pořádně obdivovat jen Donnieho souboj s Michaelem Woodsem, ve dvojce (která je obecně akčnější napříč celou stopáží) si Donnie podá rovnou tři velké protivníky. Další exhibice s Woodsem je podle očekávání kvalitní (Woods dá dokonce k dobru pár velice pěkných zápasnických chvatů) a potěší i kočkování s Robinem Shouem (řada pěkných pádů a náročných kopů), ale marná sláva - nejlepším fightem je rozhodně mečovice mezi Donniem a Johnem Salvittim. Už stylizace Donnieho, stojícího zády k obrovskému větráku, naznačuje, že Ping si dal sakra záležet a choreografie této scény je úchvatná. Donnie jako obvykle hází své superrychlé kopy (zvlášť markantní je to při bitce s Woodsem, kdy má Donnie svázané ruce), Salvitti zas moc dobře ví jak zacházet s katanou. Celkově je choreografie o skok dál než v jedničce, malinkou skvrnkou budiž jen viditelné doublování Davida Wua. Abychom to shrnuli - Dvojka je dějově stejně plochá a béčková jako jednička (a koneckonců i In The Line of Duty IV) a možná bych jí vyčetl i o třídu horší herecké výkony (Rosamund je sice fajn, ale s trochou zdravého rozumu pochopíte, že výsledek jejího přehrávání je spíš štastná náhoda ;), ale Ping napodruhé už moc dobře věděl, že chatrný děj musí podepřít kvalitní akcí a humorem. Zatímco akce je zralá na vyznamenání (a je hlavním důvodem proč si film neprodleně pořídit), humor je dost křečovitý (možná je to i tím, že přítomnost vtipu je vlezle naznačována "veselou" hudbou Raymonda Wonga, která se během devadesátých let objevila snad ve všech Kickboxerech (nedělám si legraci)). Pokud ale seženete videokazetu od Intersonicu, garantuji vám, že pobavíte jako nikdy. Dabing tohohle filmu je naprosto nepřekonatelný a eskaluje standardní vtipy na úroveň geniálních hlášek. Kdo neslyšel, neuvěří. p.s. A mimochodem - existují dvě verze filmu. V hongkongské (kantonské) bojuje Donnie Yen s Robinem Shouem, kterého následně dodělá Rosamund Kwan (skok s fošnou, rána do hlavy), v mandarínské se do bitky ještě připlete Cynthia Khan a vymění si se Shouem pár úderů. 70% () (méně) (více)

Grimaldi

Hvězdičkami jsem sice u tohoto pokračování, které tedy není vůbec pokračováním, sice nastejno s prvním snímkem, ale Tiger Cage 2 je rozhodně lepší film. A to z mnoha důvodů. Donnie Yen má tentokrát hlavní roli, zdatně mu minimálně po herecké stránce pomáhá okouzlující Rosamund Kwan a zvláště finální akce s meči, ale nejenom ta stojí za opakované shlédnutí. Plus jsem konečně mohl spatřit Robina Shou v nějakém neamerickém filmu. Jedinou kaňkou tak pro mě byl milostný trojúhelník, do kterého byl kromě již zmíněné hlavní dvojce zapojen ještě David Wu. Opravdu silné tři hvězdičky, které možná v budoucnu půjdou při opětovném shlédnutí ještě dál. ()

Raziel811

Stručně řečeno. Je to strašně blbé, ale zároveň zábavné. Dnes už se jedná o extrémní Béčka, ale já mám slabost pro tehdejší tvorbu a to hlavně díky velmi specifické hudbě a vizuálním u pojetí. Woo-Ping není bůhvíjaký režisér, spíš rutinér. Bitky ale umí dobré. Tak jako většina tehdejší HK produkce byl kladen větší důraz na akci než scénář. Každopádně tento díl beru z celé trilogie jako nejlepší. Už jen díky tomu, že se zde sešla slušná parta hvězd HK teritoria a samozřejmě i ultimátní záporák v podání Michaela Woodse. I co se týče vizuálu, tak tento kousek dalece přesahuje své dva bratříčky. Nu a samozřejmě Donnie Yen ve své Top formě :) ()

Bohdy67

Příběhově ještě větší pitomost než první díl. Nadruhou stranu hlavní role pro Donie Yeana a hodne dobra role Robina Shou jako zaporaka... Možná tím pádem i lepší bojové scény, ale prostě příběhově horší. Vlastně nechápu proč to navazovalo... S prvním dílem to nemělo nic společného. 55% ()