Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiální text distributora)

Moraldo

Nikdy nezapomenu na den, kdy jsem tohle viděl poprvé... Svět už nikdy nebude jako před tím. "Ukaž mi ženskou, která by chtěla mít blbý děti, neznám žádnou takovou, kromě tvojí mámy !! " Geniální záležitost. ()

WHMMD

Zaujímavý poviedkový film, s úžasne previazaným dejom, skvelými hláškami a atomovkou. Petr Zelenka je PÁN REŽISÉR. Dávam 75%. ()

saaaky

Musím říct, že povídky mě zaujaly, nicméně ne tolik, aby mě film podržel. Pouštění na několikrát a odhodlávání se do toho, to vše a ještě samotné provedení je znakem, že ač jde o dílo povedené, není úplně pro mě. I tak fajn! ()

e-pilot

Absolutně netuctový film. Takto skvěle poskládaný příběh aby člověk pohledal. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných. Chytlavá hudební intermezza. Tolik vtipů, že by jiným autorům vystačily na několik celovečerních snímků. Tleskám vstoje...! ()

Karloz

Fucking weather. Proč se netočí více takových českých filmů. Natočit to amíci, tak je to kultovní film. Paráda, paráda, paráda a herecký koncert většiny aktérů. ()

Spike86

Ze začátku jsem byl docela hodně rozpačitý a říkal si o co sakra jde, ale pak se to naštěstí rozjelo. Film svým uspořádáním do částí, které jsou vzájemně provázané dost připomíná Tarantina a Pulp Fiction. Toto jsem fakt nečekal, navíc u českého filmu. Zelenka to má všechno vychytané a i přes pro mě rozpačitý začátek to ve výsledku všechno dohromady hraje, funguje, dává to smysl a je to navíc vtipné, včetně pár dobrých hlášek. Navíc je zde výborné obsazení. 83% ()

Motherlovebone

HAHAHA, jestli polovina recenzentů označuje film za skvěle provázaný, tak já tomuhle říkám lepenice. Ano, před patnácti lety jsem byl z knoflíkářů na větvi... Nicméně: ve středu se takhle dívám na film, ve kterým hraje C. Farrell. Po skončení přepnu a - hurá, Knoflíkáři. Zrovna se tam Dlouhý pere s Černým. Hm, koukám na bitku, hodně špatná choreografie. Koukám na havarovaný auto, takhle kurva nevypadá zbořený vozidlo, koukám na Dlouhýho - hrozně namaskovanej a hlavně - ten člověk snad ani není herec. Od jeho výrazů přes gesta je to šmííííííra. No nic. Do toho I love you my baby, to by šlo. A teď ta geniální provázanost: v následující povídce se potkaj rodiče těch zemřelejch z autonehody. Kdyby to byli rodiče kohokoliv jinýho, tak to je stejně buřt, páč provázanost je ve formě fotky na zdi. No to se povedlo. Ale počkejte, vono to bude ještě provázanější. O Kodetovi a Navrátilovi jenom to nejlepší, takže tuhle povídku uplně vynechám, protože to není ani vtipný ani nic. Je to sračka. Nepřepínej, no jak nemám rád Evu H. tak tady hraje skvěle sama sebe a ten Hrušínský je taky dobrej. A pozor, teďka to bude supr provázaný - voni tam oběti autonehody stojí v oparu... Si krááávo, to je jak vod šejkspíra Duch americkýho pilota je superdebilní produktplejsment, trochu škoda, že tomu redaktorovi rádia 1 nevyčistili nehty než mu začli zabírat ruce. Ovšem z této povídky pochází jediná hvězda pro tendle film: ZA HONZU HAUBERTA, vy volové Závěr - scénář děs, režie běs. Herecký výkony děs a běs ()

Wolfvater

Už je to pár let, co jsem viděl naposledy. A co si z toho pamatuji? Holubovou s Hrušínským jednoznačně. A pak je to poněkud rozplizlé... Něco se vybaví, něco už vůbec. To svědčí o tom, že mne nezaujalo natolik, abych dal více hvězd, přestože musím ocenit, že se dílko udrželo v patřičných mezích a nesklouzlo k humoru "oblíbenému" v jiných slabších... 65% ()

Pesamenteiro

Bizarnost.. Teď si přiznejme, kdo dokáže plivnout na osmičku... Kdo dokáže neřešit a nepřepínat, kdo je poslední slušná generace, kdo dokáže šukat jen v taxíku. A kdo z nás shazoval bombu?! Stačí jen letmý průhled skrze tento český klenot, abychom zjistili, že to všechno vlastně dokážeme my všichni.. je smutné, jak absurdní může se člověk zdát, ovšem, jak krásné je, že všichni máme štěstí jako z Kokury. ()

Beaka9

Nejlepší je jednoznačně povídka s Holubovou a Hrušínským, ta je za 5 hvězd. Jiné, jako např. ta s duchem vojáka, jsou slabší. ()

ssarka

Dvě hvězdy za Holubovou a Hrušínského a dvě za výbornou povídku o duchovi amerického pilota. Bylo mi ho opravdu líto a už nikdy nebudu nadávat na počasí. :) Jako celej film působí velmi dobře. ()

Alvin

Pulp Fiction, Magnolia, Knoflíkáři... Napsat a natočit dobrý povídkový film, ve kterém do sebe budou jednotlivé příběhy zapadat a zároveň bude každý sám o sobě originální a zábavný, takže i po letech si na ten film vzpomenete....to se povede jen málokomu. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010