Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

Bohemák

Jedna ze tří pohádek, na kterou s láskou vzpomenu, když vypínám novou štědrovečerní krávovinu na ČT. Proč nezapojit humor a pacifistické poselství do příběhu pro děti? Jim to nevadí a dospělí nemusí při sledování pohádky obracet oči v sloup. I tu Vondráčkovou člověk snad přežije. ()

Paity

Spousta známých a krásných písniček, legrace a zlidovělé hlášky od rádců ze dvou království, co se pořád radili, ale nejvíc mezi sebou. Naprostá klasika a věřím, že se na to budou rádi dívat i mé děti. ()

provitamin

Šílene nudná .. ehm.. chcel som napísať smutná princezná s Helenkou Vondráčkovou, keď ešte nebola stará vykopávka, ale bola mladá ... vykopávka. 50% ()

Radim

Jedna z mých nejoblíběnějších pohádek. Obsahově až tak extra není, ale vždy mě dostanou písničky. ()

Prochy38

Jedna z nejlepších pohádek naší země všech dob. V. Neckář i H. Vondráčková excelentní! Nádherné písničky, skvělé herecké výkony. Na tuhle pohádku mi nešahejte!!:D ()

Xavi6

Další velice dobrá česká pohádka ze starých let. Jako malý jsem se jí opravdu nabažil. Obdivuji zato Helenu Vondráčkovou, která byla asi poprvé co k čemu dobrá a zazpívala si tady pořádně. ()

Mo.

Příběh z dob, kdy Helena Vondráčková byla ještě sexy a neprohrávala jeden soudní spor za druhým, Václav Neckář nevážil stopadesát kilo a státní rozvědka fungovala o poznání efektivněji, než dnes. ()

Hanes88

Super pohádka se skvělým Neckářem a překrásnou Helenou Vondráčkovou v hlavní roli. Jasná volba o Vánocích ke shlédnutí :). 80%. ()

J*A*M*A*L

Tahle pohádka mi asi prostě jednoduše nesedla.A to mám československou kinematografii v okolí pohádek velmi rád, možná i nejradši.Na Dařbuján a Pandrholu a Obušku z pytle ven to prostě nemá.69% ()

peetriss

Bořivoj Zeman je prostě sázka na jistotu. Šíleně smutná princezna je bezesporu jedna z nejlepších českých pohádek vůbec. Nepostrádá typický český pohádkový půvab, je obdařena vysokou mírou zdravého nadhledu, nevyhýbá se dokonale vtipným situacím a gagům, při kterých se člověk zasměje a ani výborným hudebním vložkám. Protože naprosto skvělé je herecké obsazení oděné do výborných kostýmů, není co řešit. Mezi ústřední dvojicí Neckář - Vondráčková dokonale funguje chemie. Objektivně musím říci, že Helena Vondráčková je výbornou a opravdu krásnou princeznou, škoda, že ji tato přirozená "neumělá" krása a slávou nezaslepená mysl nevydržela. ()

Strandmon

Je čas vánoc a já začínám vzpomínat a zase hodnotit pohádky. Na tuhle bych ani náhodou nemohl zapomenout. Jedna z nejkrásnějších pohádek. ()

Balet

Škoda té Heleny, kdyby jí hrál někdo jiný, bylo by to mnohem lepší... Ale i tak, za Vaškovy pohyby za 5*... ()

Damielka

Kujme pikle, pikle kujme! Vondráčková nad mé očekávání dobrá, Neckář hubenej a písničky, který se nezapomenou. Příjemná pohádka. ()

Klay

Šíleně Smutná Princezna je pro mě noční můrou mého dětství - pohádka tak nezáživná, že jsem ji v průběhu každoročních vánočních repríz dokoukal snad na podesáté. A Helenka Vondráčková je zase noční můrou současné hudební scény. Tak nevím jestli je více nevkusu v tomhle filmu nebo v písních a vzhledu naší "královny popmusic". ()

M.I.K.E.

Pohádka mého dětství. Viděl jsem ji snad tisickrát. Většina písniček se staly nezapomenutelnými. Skvělí herci.. o to je větší zklamání, když vidím co se z Vondráčkové vyklubalo za kr***. ()