Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

PTuranyi

Originálna hudobná rozprávka s množstvom modernizačný prvkov,  výborným scenárom plným zábavných postáv a skvele vypointovaných vtipov. Produkcia pracuje dobre, takže chytľavé piesne v štýle typickom pre koniec 60-tych rokov, sú  veľmi dobre zasadené do príbehu. Československá herecká elita Jaroslav Marvan, Bohuš Záhorský, Josef Kemr či František Dibarbora nesklamali ani tentokrát a Helena Vondráčková s Václavom Neckářom nie len dobre spievajú ale postavy princa a princeznej hrajú celkom prirodzene. 90% ()

Chlo0opek

Jedna z klasických českých pohádek. Místy možná až příliš smutná - ani ne dějem, ale spíš na mně tak působí jakoby příliš těsné a ponuré interiéry. Ale jinak je to pohádka příjemná a rádci obou království i se svými nápady jsou špica. ()

lapatata

Film, který je důkazem o tom, že Helena Vondráčková byla zosobněnými zásnubami talentu a krásy. Nejkrásnější ženská česko-slovenského showbusinessu všech dob. Jsou i lepší a pohádkovější pohádky, ale tleskám vtipným a originálním scénám, které by už dnes, kdy každý sází na jistotu, těžko napadly. ()

marttul

Moje nejoblíbenější pohádka =o) Pro mě je českou nejkrásnější filmovou princeznou Helena Vondráčková =o) ()

rene75

Proč film vidět: nádherná píseň v zámecké zahradě na lodi, některé výtvarné fórky (barevné ladění, kostýmy, focení "siluetek"), výborné pikle "tajných služeb" Vostřela a Kemra. ()

saaaky

Ná ná, na na na ná, na na na ná na ná ná ... zní mi vždy ještě pekelně dlouho po shlédnutí tohoto filmu. Bohužel je to i to jediné, co mi v hlavě z tohoto sice již tradičního, klidného, příjemného a ničm neuražejícího celku v hlavě zůstane. Prostě a jednoduše jsem z pohádek vyrostl a některé viděl již tolikrát, že je nemohu vidět pod jiným úhlem, než naprosto průměrným. ()

ajfelka

Trochu moderní pohádka na tehdejší dobu, ale ze svého kouzla nic neztratila ani po 40 letech. Dobře namíchané herecké obsazení, skvělá hudba, písničky, které asi nikdy nezestárnou a skvělý humor. Dopravní značka zákaz předjíždění mě vždycky rozsekala. Vondráčková byla tehdy ještě normální, ne taková zblblá jako dneska, francouzský kat Františka Dibarbory je taky k pokukání, ale největší potěchu mám vždy z Iks a Ypsilonu - Kujme pikle, kujme pikle, obvyklé i neobvyklé. Kujme pikle, pikle kujme, snad se pikle s piklí ujme. Budeme pikliti za královské ti ti ti. Kujme pikle, kujme pikle, správná pikle lidi zvykle. Kujme pikle, pikle kujme, spekulujme, intrikujme. Lepšího nic není nad pořádný piklení. Hledá vězně, však my víme a my jí to překazíme. V tom vám musím odporovat, my to budem podporovat. Vlákáme ji do sítí a budem dále pikliti, vlákáme ji do sítí a budem dále pikliti, vlákáme ji do sítí a budem dále pikliti. - Dobří jsou taky, když se koupou v rybníku a domlouvají si budoucí job - velvyslance v sousedním království ("U vás se mluví stejně jako u nás. Ale nikomu ani muk, ještě na to nepřišli.") ()

kacudzde

Jedna z nejkrásnějších českých pohádek, která je nezapomenutelná i díky svým písničkám a skvělým hláškám. Spiklenci Iks a Ypsilon, výborný francouzský kat, oba králové i ústřední dvojice mě i po tolika letech zaručeně pobaví. Z takových pohádek by si měli brát mustr tvůrci těch dnešních zhovadilostí... ()

marien1039

Omlouvám se, za předpojaté hodnocení, ale já vážně nemám ráda Vondráčkovou. Nemám nemám nemám nemám. A celkově už jen pohled na její obličej mi naprosto kazí celý film, takže pardon 40%. ()

Otan

No tak tato pohádka mne nedostala.Přes všechnu snahu o humor,který se jakž takž daří jen pánům Kemrovi a Vostřelovi + občas nějaký náznak,je příběh opravdu prostinký a příliš čitelný.Tvůrci dosadili do hl.rolí tehdejší národní poklady Vondráčkovou s Neckářem,čímž ji asi zajistili jakousi "lepší společnost."Ty uvozovky jsou ale opravu obrovské,nevím jestli to dokonce nebylo nějaký gesto (politické ),protože tak atypickou mileneckou dvojici jsem od té doby neviděl.Nic méně,mne ale nedostali.Hvězdička pro Kemra a Vostřela. ()

artcha

Generál X má jen jednu taktiku - obětovat levé křídlo. Co uděláme my? -Obětujeme pravé křídlo! -Omyl, my obětujeme obě křídla. 4**** bez debat! ()

Tomik9

Jedna z mých nejoblíbenějších českých pohádek, kde exceluje Vondráčková a Neckář. Povedené písničky, žádná tuctová pohádka, skvělý Kokoška :) ()