poster

Šíleně smutná princezna

 • anglický

  The Incredibly Sad Princess

 • anglický

  The Sad Princess

Komedie / Hudební / Pohádka

Československo, 1968, 89 min

 • Radek99
  *****

  Jedna z nejtypičtějších představitelek (post) moderních filmových autorských pohádek Šíleně smutná princezna, odkazující už svým názvem k pohádce klasické, za kterou stojí nestor české režie Bořivoj Zeman. Umně zkombinované pásmo dramatické a muzikálové, výtečná a pod úroveň dobrého vkusu nikdy nesestoupivší hudba Jana Hammera a šťastně zvolení hlavní protagonisté filmu - tak klukovsky vypadající sympaťák Václav Neckář a dokonalý archetyp ženské krásy s tváří Heleny Vondráčkové, to jsou nosné pilíře celého pohádkového filmu. Pohádka oplývající laskavým humorem, pozitivním (a nevnucujícím se) etickým rozměrem, skrze dobu svého vzniku též jasným protiválečným poselstvím a celou řadou drobných nápadů a vtípků z druhého plánu (značka zákaz předjíždění kočárů v úvodu filmu, dialog hlavních hrdinů pod mučícími nástroji atd.), samozřejmý souboj Dobra a Zla a konečně velká a romantická oslava Lásky...(28.9.2007)

 • Morien
  *****

  Jeden z mála výronů bezbřehého optimismu, který jsem byla jako malá ochotna tolerovat. Neckář je mladý, krásný a natlakovaný, ach, to byly časy. Kvůli této pohádce jsem také toužila mít dlouhé vlasy, abych si je mohla kartáčem načesat do obličeje a jíst přes ně čokoládu. Zápas v bahně mě také myslím psychicky významně poznamenal na další léta dopředu.(30.12.2015)

 • Segrestor
  ****

  Jo, takhle vypadalo našed dětství. Dětství plné ksichtů Neckáře a Vondráčkové, které nevím proč pronikly do tak výpravné pohádky. Nostalgií se to ale stírá a zůstává jen krásná vzpomínka na docela romantické dobrodružství spanilého prince a jednoduché princezny okořeněné přítomností dvou podlých rádců a zmatených králů. Skutečně zdařilá pohádková komedie, kde bych dokázal odpustit toho Neckáře s Vondráčkovou.(20.12.2011)

 • B!shop
  *****

  Fajn pohadka, ktera i dneska pusobi docela modernim dojmem a tvurci se neustale snazi o nejaky vtipky, coz je jedine dobre. K tomu tu mame Neckare, kterej tu jeste nevypada jak tlustej buzerant a Vondrackovou, ktera tu jeste nevypada jak mumie a spolu jim to fakt slusi. Akorat si mohli odpustit nakou tu pisnicku, ale holt zpevaci, tak chteli zamachrovat. Ale celkove nemam pohadce vicemene co vytknout.(1.1.2008)

 • ADZI
  *****

  Podle názvu zná tenhle film skoro každý, ale já se na něj poprvé podíval až skoro v jednadvaceti letech!! A trochu jsem zalitoval, že jsem to neudělal už trošku dřív. 1) Geniální hudba!!! Hned jsem musel sednout ke klavíru a všechny písničky se pěkně naučit. 2) Super vtipy, chvílemi mě to připomíná žhavé výstřely - v detailech se schovává spoustu vtipů, kterých si všimne jen pozorný divák. 3) Úžasný Neckář s Vondráčkovou. Snažil jsem se odprostit od toho, co se o ní dneska říká a vůbec, možná i od toho jaká skutečně je. Ale my jí známe jako starší paní, která se prostě nějak nedokáže smířit se svým věkem. Když ale tohle dokážete potlačit, tak se vám musí v tomhle filmu líbit - skvělý hlas, pěkná mladá holka....Taková už jednoduše dneska nebude, ale proč si protivit její obraz, když byla ještě krásná a mladá. Neckář byl taky boží, skvělý tenoučký hlásek, trochu mluví jako šmoula, dokonale se tam hodí. Celkově film nenudí, má to slušně zamotaný děj, což je samo o sobě docela humorné. Dávám 5(11.12.2013)

 • - Film byl ještě přes svou oficiální premiérou (7. června 1968) promítán v Blatné, a to hned ve třech termínech – 4., 5. a 6. července 1968. (Gabretta)

 • - Protože se scenárista a herec Darek Vostřel dostal postupem času "na index", byla z filmu vystřižena píseň proradných rádců honosících se jmény X a Y "Kujme pikle". V této verzi byl film prodán i do NDR a vysílán v televizi. Pikantní však bylo, že po českých venkovských kinech a po pionýrských táborech putovala plná verze, tedy i s "problematickou" písní. (Robbi)

 • - Počas premiéry filmu spáchala 16-ročná dcéra Stelly Zázvorkovej samovraždu. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace