Šíleně smutná princezna

The Incredibly Sad Princess

The Sad Princess

Komedie / Hudební / Pohádka

Československo, 1968, 89 min

Hlášky: princezna Helena: - "Poslechni, co udělal král v tý pohádce?" princ Václav: - "No, co udělal. To přece víš, ne? Dal vyhlásit půl království a princeznu tomu, kdo ji rozesměje." princezna Helena: - "Tak náš táta to udělal úplně vobráceně." princ Václav: - "Půl princezny a celé království?!" & princ Václav: - "Jak bys mě asi představila? Milý tatíčku, tohodle chlápka jsem já poznala v base. Krávu má zaparkovanou za parkem, ale jinak je éňo ňéňo." & král Dobromysl: - "Jak se dá uprchnout ze žaláže?" kat: - "Těžko." král Dobromysl: - "Při troše dobré vůle jde všecko. Co podhrabat se?" kat: - "Sedmimetrovou zeď? Na skále? Čet si někdy Monte Cristo?" král Dobromysl: - "Nebo vypáčit mříže." kat: - "Je vidět, že jsi nikdy nebyl v kriminale." král Dobromysl: - "Aha. A co kdyby někdo podplatil žalářníka?" kat: - "Přijdu o místo!" král Dobromysl: - "Jak jsi to s touhle inteligencí mohl dotáhnout až na kata?!" & princezna Helena: - "Když já si ho nemůžu vzít!" král Dobromysl: - "Proč?" princezna Helena: - "Vždyť je menší než já!" král Dobromysl: - "A toho sis nevšimla dřív?!" princezna Helena: - "Ale on chvíli neposeděl!"(18.11.2008)

nostalgických 5* nemám vůbec problém dát této pohádce plný počet bodů, protože jsem ji měl odjakživa rád. Tehdejší a vlastně i současné popové hvězdy do svých rolí zapadli perfektně a Helence se dá odpustit nezkušenost (teď bych ji už neodpustil nic ;-). Prostě veselá a hravá moderní hudební pohádka, která mě vždy potěší a pobaví a beru ji jako skoro nejlepší vůbec. Navíc jsou v ní výborné a nezapomuntelné vedlejší role. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](5.4.2018)

Geniální věc své doby! Jen mi trvalo hodně dlouho, než jsem si toho všimla. Ale tohle jsou filmová 60. léta se vším všudy a ještě něco navíc! Výtvarným pojetím interiérů a kostýmů připomíná Vadimovu Barbarellu a vodní zahradou, hudbou a pohádkovým námětem se dostává ještě dál! Mnohem, mnohem víc než "česká pohádka"! Důkaz slučitelnosti (zdánlivě) neslučitelného.(28.5.2004)

V dětství se mi tahle pohádka nelíbila ani z daleka tolik, jako teď. Až časem jsem totiž dokázal docenit jemnou a stále účinnou satiru a vkusně skryté narážky (páni rádcové se dokážou uplatnit všude a vždy). Výprava prostě nemá chybu (dekorace s obrovskými obličeji), herecké obsazení je přepychové (Vaška jsem měl vždycky rád, Helena tehdy byla poslouchatelná i koukatelná) a písničky Jana Hammera a Ivo Fischera se prostě neoposlouchají. 100%.(30.12.2011)

Souhlasím s některými zde a také dodávám - toto je moje nejoblíbenější pohádka. Helena byla v té době krásná princezna, Vašek na vrcholu popularity a vůbec, celé je to takové letní, vtipné a plné krásných písniček. Neznám nikoho, kdo by neznal ani jednu. Já vždycky nemohu z rádců Kemra a Vostřela kujících pikle obvyklé i neobvyklé .-). Takhle má prostě vypadat pohádka pro celou rodinu. Je tam jasný příběh pro děti i řada vtipných momentů pro dospělé. Vždy se rád znovu podívám ! * * * * *(7.1.2015)

• - Název pohádky vyřkne Helena Vondráčková ve 27. minutě 27. vteřině pohádky. (M.B)

• - Kvôli emigrácii do USA nesmelo byť meno skladateľa Jana Hammera ml. uvedené v titulkoch. (Raccoon.city)

• - Ve scéně, kdy rádcové omráčí prince, se za princem objeví rádce, který přichází z cely. Ten se tam ale nemohl dostat, když princ pořád stojí ve dveřích. (Blekota56)