poster

Šíleně smutná princezna

 • anglický

  The Incredibly Sad Princess

 • anglický

  The Sad Princess

Komedie / Hudební / Pohádka

Československo, 1968, 89 min

 • berg.12
  *****

  Úžasně nepohádková pohádka, která rozhodně patří do mého pohádkového Top5. Jak už jsem napsal i přes to, že pohádkové jsou na ní tak akorát pojmy království, princ a princezna. Ale ten scénář, výtvarné pojetí, herecké výkony a hudba jsou prostě skvělé a pohádka (nebo spíš parodie na pohádku?) na mě působila už jako na malého. Za ta léta navíc neztratila ze svého kouzla nic, což rozhodně o všech pohádkách říci nemohu. Jinak také můj pravděpodobně vůbec první film viděný v kině.(14.6.2005)

 • Šandík
  ***

  Pohádka trochu podivně rozkročená mezi žánry. Překvapující nadsázkou a neotřelou "(post)moderní" výpravou, plná podařených fórů, ale také přeslazených písniček. Jako dítě jsem ji neměl moc rád, pak přišlo období, kdy mě překvapovala svou neotřelostí, teď už zase spíš trochu nudí. Škoda těch vysloveně špatně padnoucích postsynchronů... 65%(26.12.2006)

 • Eddard
  *****

  Pro mě česká pohádka číslo dvě. Neckář skutečně uměl hrát, Vondráčkové to zamlada fakt slušelo a oba opravdu uměli dobře zpívat...Navíc písničky, které tady oba nazpívali, jsou bez pochyby to nejlepší co v české pohádce kdy zaznělo. Celému příběhu hrozně pomáhá jeho lehce moderní stylizace, se kterou souvisí jistá ironie, kdy si tohle dílko dělá tak trochu legraci samo ze sebe a z žánru pohádek vůbec. Konečně vysoko do nebes divácké zábavy tuhle pohádku-nepohádku vynášejí oba králové a oba nakutí spiklenci-rádci, které nezapomenutelně ztvárnili pánové Vostřel a Kemr. "Nepřítel obětuje levé křídlo. Co uděláme my?" - "Obětujeme pravé křídlo?" "Chyba! My obětujeme obě křídla!" - válečná strategie hodná obdivu... 90%(21.6.2006)

 • genetique
  ****

  Dvojica hlavných rozprávkových postáv, ktoré stvárňujú Vondáčková a Neckář majú v tomto filme veľa zásluh vo vyzdvihnutí jeho kvalít a obľúbenosti, no faktom je, že v iných rolách som si ich chvalabohu už nedoprial. To moderno, ktoré je vo filme všadeprítomné vzbudzuje veľmi pozitívne dojmy a ja by som si tam toho ešte štipku doprial. Akurát som mal len znovu problém s tými songami. Ostatné to všetko slušne klapalo. Hlavne humor, ktorý mali na starosti ostatní (najmä starší) herci. 80%.(29.12.2007)

 • honajz
  ****

  Po pravdě řečeno, ty politické narážky mi tady vadí čím dál víc, a vlastně bez nich se mi pohádka líbila daleko víc, protože by vynikla její poetika a hezké písničky Jana Hammera, i mnohé vtipy a vtipné bonmoty. Mojí nejoblíbenější hláškou je asi „toho se neboj, to je nepřítel“. A Vondráčková s Neckářem hezky mladicky blázní a dávají filmu šmrnc. CO mi ještě na filmu vadí, jsou podivné kulisy interiérů.(17.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace