Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

Rousse

Zde pro mě ještě snesitelná Helena a Neckář a hlavně main theme "Kujme pikle kujme pikle, obvyklé i neobvyklé, kujme pikle, pikle kujme, spekulujme, intrikujme..." To si ty 4 hvězdy určitě zaslouží:-) ()

lskala

Další z řady skvělých Českých pohádek. Ústřední herecká dvojice se k sobě skvěle hodí. Nazpívané písně dodnes zlidověli. 75% - 4**** ()

Cejny

Díváte se na nejlepší zpívanou československou pohádku. V hlavních rolích s nadanými zpěváky a příjemnými mladými lidmi (v té době samozřejmě) V. Neckářem a H. Vondráčkovou. ()

Metal Lord

Jedna z mála českých pohádek, které za něco stojí.....a jeden ze dvou filmů, kde je snesitelný náš národní poklad jménem Helena ()

Babous

Z téhle pohádky tryskají šedesátá léta plným proudem! Lehký scénář, líbivé melodie, pop artový design i vzhled ústřední dvojice. Je to krásné a přitom vtipné - tehdy ještě uměli točit vkusné komedie. ()

herr_carter

Kdo by to byl řekl, že se mi tak moc bude líbit pohádka, kde se v hlavních rolích objevují moji současní antioblíbenci, asi je to možná i tím, že Bořivoj Zeman prostě uměl. Navíc, pokud se kdekoliv objeví umělec všech umělců pan Kemr, snímek získává ihned úplně jiný punc !................moje hodnocení = 9 z 10. ()

klúčik

Výborná rozprávka , ktorá vznikla v ťažkej dobe okupácie. Perfektné herecké obsadenie ( Vostřel + Kemr). Dávam 80% ()

Kanibal

Těžko hledat film s větším množstvím písniček, které utkvěly v paměti - snad Ať žijí duchové... snad. ()

rozbris

Stará klasika, ani se mi nechce věřit, že je to tak stará pohádka. Vondráčková a Neckář - skvěle odvedená práce. ()

Ivusha

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek... Perfektní Vondráčková s Neckářem. "A nohy? Ty nejsou vidět... Hm, mám pro ně jen jedno slovo Óóóó." Králové jsou dokonalí... a co teprve ti rádci?!:-) Pohádka, na kterou se dívám pokaždé, když ji v televizi zmerčím;-) ()

Billie777

Velmi nadčasová, originální, pozitivní a vtipná pohádka, která se mi právě těmi svými moderním prvky tak líbí. Mezi pohádkami rozhodně vyčnívá, protože je zkrátka jiná a má v sobě takové nenapodobitelné kouzlo. Výborné zpracování, skvělý herci (hlavně králové a jejich rádci) a krásná hudba. Navíc se i perfektně zasmějete, tohle je jedna z nejvtipnějších pohádek vůbec, plná skvělých hlášek. Bořivoj Zeman byl a je prostě král pohádek a tohle je jedno z jeho nejlepších děl. ()

Zagros

Tahle pohádka mě nikdy moc nebrala. Jako dítě mě nebavila a po zopakování v dospělosti to vlastně nebylo o mnoho lepší. Vondráčková jako princezna se mi nelíbila a Neckář je neslaný nemasný ňouma. Vše zachraňuje pár dobrých písniček a to je jinak ve filmech moc nemusím. Je zkrátka vidět, že Vondráčková i Neckář jsou mnohem lepší zpěváci než herci. Největším plusem pohádky byla komediální rovina, kterou jsem více ocenil až jako dospělý. Handrkování králů bylo fajn a především dva vykutálení rádcové (Vostřel, Kemr) se povedli. Především díky nim zvedám hodnocení na slabší tři hvězdy. Pokud si ale budu chtít někdy pustit českou klasickou pohádku, Šíleně smutná princezna to nebude. ()

eagle-eye

netradiční phádka, přesto se řadí ke skvostům svého žánrů. jiskra mezi vondráčkoou a neckářem funguje a bude fungovat navždy... ()

Merkin

,,Neříkejte tady, když jste tam, nezapomínejte, že jsme každý na jiné straně fronty!" Opravdové kouzlo této pohádky ocení spíš až povyrostlejší generace. Princezna tady totiž nosí podprsenku, dvořané si promítají Ch.Chaplina a kat má na hlavě umělohmotný kyblík, navíc ty skvělé filosofické narážky nesmrtelných spiklenců a krásná hudba. Jako malá jsem tenhle kousek neměla příliš v oblibě, ale čím jsem starší, tím víc mi sedí:) ()