Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

tranquill

"Kujme pikle, pikle kujme..." Co na to říct? Klasika s pěknými písněmi v podání sympatických Heleny Vondráčkové i Vaška Neckáře. ()

JimiH

Pohádka, která má v sobě slovní i situační humor, výborné kostýmy a dekorace. Neckář jako vždy perfektní, Vondráčková velmi dobrá, ovšem největší hvězdou je Jan Hammer ml. Ty písně jsou fakt perfektně padnoucí a ukazují, že už před Miami Vice věděl jak napsat chytlavé melodie. ()

Trixi

Podle mého soudu je to nejlepší pohádka jakou máme. Hvězdy té doby se tu sešli na něčem opravdu vyjímečném a pod vedením Bořivoje Zemana tu ze sebe dostali to nejlepší - herci skvěle zpívají a zpěváci skvěle hrají. Hlavně je to pohádka plná něžného humoru a nádherných písniček. Kdykoli mi není do smíchu, sáhnu ve své filmotéce právě po ní. ()

Sosak

Pohádka nasáklá muzikálem s obsazením tehdejších popových hvězd, taková je Šíleně smutná princezna. Vcelku rychle plynoucí podívaná plná chytlavých a známých písniček. I když třeba ta Maluju a miluju se podle mě nedá poslouchat dlouho - irituje. ()

Adiemus

Tahle pohádka mě nikdy nechytla za srdce. Vondráčková není pro mě ani trochu uvěřitelná princezna, Neckář byl lepší ve filmech podle Hrabala. Ovšem kvůli dvojce Vostřel-Kemr a jejich Kujme pikle dávám za tři. ()

bull!nka

Pro mě naprosto geniální pohádka Bořivoje Zemana s krásnými Hammerovými písničkami a vtipnými replikami typu - baví se celá rodina...ma(i)luju a mi(a)luju tento film jednííím tahem ;o) ()

josieaddms

Jedna z mála pohádek za které se nemusí Česko stydět. Skoro až legendární písničky, celkem povedené obsazení, Vondráčkovou a Neckáře nikde jinde nesnesu, ale tady jim to sluší. Zase jsou tu nějaký ty hlášky typu: "Tatínku tohohle chlápka jsem potkala v base..." nebo "Všechno vím, všechno znám, všude jsem byl dvakrát". Je to prostě drzá zábava pro děti i pro dospělý. A dá se na tom ocenit netradičnost a nějaká ta sympatická modernost. Z té vychází příjemná atmosféra, a ne ta obvyklá pohádková naškrobená strojenost. ()

Trauma

Milá pohádka. Jen vždycky koukám kde se v době princezen vzaly grotesky Charlieho Chaplina a teď nevím jestli za to dát hvězdu nahoru za to, že jsou fajn a nebo dolů protože se tam vůbec nehodí :D ()

Armin82

Další z mnoha tentokráte muzikálně laděných pohádek s vycházející hvězdičkou Helenou Vondráčkovou a Václavem Neckářem,která má určitě něco do sebe,ale mám větší favority. Já bych se určitě bez toho zpívání obešel,ale to k tomu prostě patří--->70% ()

Chip89

Nádherná pohádka, kdy Helenka ještě byla kus a Neckář měl šmrnc. Spousta krásných písniček, které mám moc ráda. Na tuhle pohádku jsem se koukala mockrát už jako dítě a doufám, že se to nezmění ani v budoucnosti. ()

Enterprise

Pokud si dobrovolně pustím ve vánoční čas hudební pohádku, což je žánr, který se řádí v žebříčku mé oblíbenosti snad na předposlední nebo poslední místo, pak nemůžu pohádku ohodnotit jinak než pěti hvězdičkami. ()

Brinkley

Co této vánoční pohádkové klasice zvedá úroveň? Především vtipný scénář, králové Marvan a Záhorský + jejich rádcové Kemr a Vostřel, Nepraktovy kulisy a samozřejmě hudba tehdy dvacetiletého Jana Hammera ml. Uvažovala jsem sice o čtyřech hvězdách, nicméně jsem si uvědomila, že to jen kvůli mojí předpojatosti vůči božské Heleně. No, tehdy měla mladistvý šmrnc a chtě nechtě musím přiznat, že s V. Neckářem jí to zpívalo, takže vůči panu řežisérovi a všem ostatním by to nebylo fér. ()

Jolee

Nezapomenutelné písně tehdy dvacetiletého skladatele Jana Hammera, kostýmy Theodora Pištěka a nádherné kulisy hradu Veselého království, do toho všeho ještě princezna s očními linkami černějšími než smuteční šat a nejroztomilejší princátko na světě v podobě Václava Neckáře... Mám snad pokračovat? Není problém... Herci formátu Jaroslava Marvana, Bohuše Záhorského nebo Stelly Zázvorkové, tlustý záškodnický rádce Darek Vostřel a hubený tak trochu zpožděný rádce Josef Kemr a kdyby vám nestačilo ani tohle tak si alespoň musíte poslechnout rozkošnou češtino-francouzštinu královského kata Františka Didarbory... ()

Psycho.R

Vondráčková je dnes extrém, ale tenhle film je úplně jinde. Má krásnou atmosféru pohádek, které se hodí k vánočnímu období a nikdy Vás nezklame. A miluju a maluju a miluju a maluju... ()