Baron Prášil

• angličtina The Outrageous Baron Munchausen (více)

Novodobý astronaut Toník přistane na Měsíci, kde se setká se zvláštní společností. Patří k ní Cyrano z Bergeracu, hrdinové verneovky Do Měsíce, ale především chvástavý baron Prášil. Všichni jej srdečně vítají se sklenkou vína a přejí si, aby domnělý Měsíčňan poznal kouzlo života na Zemi. Baron Prášil se pak spolu s Toníkem vypraví do Turecka, kde ze zajetí zákeřného sultána vysvobodí půvabnou princeznu Bianku. Vychloubačný baron se ji snaží okouzlit a vrhá se proto do bláznivých dobrodružství – ocitá se v útrobách mořské velryby, proletí se na pařátech obrovitého ptáka, na mořském koníkovi plave pod vodní hladinou, na dělové kouli se přesunuje do válečných vřav. Bianku však během fantaskních eskapád učaruje odvážný snílek Toník a nakonec společně doputují tam, kde příběh začal – na bledý Měsíc. Ten totiž patří nejen básníkům a fantastům, ale především milencům. (AČFK)

johnny01

Obrazově vynikající podívaná (vyzdvihuji především různě barevné tónování) s různorodými příhodami, jen rámcový příběh je poněkud slabší. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - ?, Audience Score - 89% | FDb.cz - 83,1% | Karel Zeman byl filmový mág a je jen věčná škoda, že jeho díla, která předběhla svou dobu o mnoho let, nejsou známá a obdivována po celém světě, protože obzvláště tady Baron (Kopecký pravděpodobně ve své nejlepší roli) si to rozhodně zaslouží. Národní hrdost! ()

ostravak30

Karel Zeman - jó, to byl král. A podívejme se, co jsme dokázali za komunismu. Otázkou už tak jen je, proč podobné, ovšem trochu propracovanější, díla neumíme dělat dnes. Nebo nechceme. Na tomto filmu je unikátní hlavně to, že animace propojené s živým obrazem vypadají neskutečně reálně. K tmu výborní herci. A samozřejmě kus češství což je humor. Všechno podstatné už bylo řečeno níže, jen bych se opakoval. Dodám, že hudba skvělá a stopáž nepřepálená. ()

Brit

Feldkurát Katz, Štrosmajer, "trilogie" dua Lipský - Brdečka a samozřejmě Baron Prášil toť nejlepší role jak pro Kopeckého napsané a stvořené. Samozřejmě Zeman. Vždy s potěšením sleduji tento film kdykoli běží v televizi i si ho s chutí pustím na videu. ()

axik

Výborný, skvěle zpracovaný scénář, výborná režie. Zeman nezklamal ani tentokrát a předvedl miloše kopeckého v nezapomenutelné roli Barona Prášila. Svůj širák odhazuji v dál. ()

Pavlin

Animačně výborné,má to dokonalou atmosféru,ale mě tam moc chybí nějaký kompaktní děj,který by někam směřoval.Proto mě tento film nezaujal,ale spíše mě nudil.Samotná předloha nestojí za nic a nic mi neříká. ()

Gand_alf

Uz ked som bol krpec, s obdivom som sledoval filmy pana Rezisera Karla Zemana, trva to az doteraz. Tento snimok, je vybornym, na svoju dobu, dych berucim, sposobom, znazornena cesta do fantazie. Okrem ineho ma zaujali tie pasaze, ked najma pri padoch animovanej postavicky dokazal reziser, spolu so strihacom, spravit plynuly prechod az k zivemu hercovi, pricom, je to dost tazko postrehnutelne. Klobuk dole. ()

Thinger

Ze všech filmů, které jsem zatím od Zemana viděl, se mi tento líbil nejvíc. Naprosto neskutečně fantastické dobrodružství, podané s nevídanou lehkostí a celkově dokonale, do detailů propracované. Prostě skvost. ()

Screenname

Neuvěřitelně mistrovské dílo přípomínající Meliésovu tvorbu. Film nabitý od začátku až do konce úžasnými triky, fantazií a elegancí. To vše protkané lehkým humorem. Kolorování dodává celému filmu zajímavý barevný ráz. Vysledkem je strhující devadesátiminutová podívaná. ()

lobo87

Klasika od majstra fantázie a animácie, pána Zemana. Práve tie boli jediné čo ma na filme bavilo. Bohužiaľ, dnes už asi neviem doceniť dosah tohto diela... 65% ()

Skokan

Pokud by u nás v době vzniku filmu nevládla tvrdou rukou strana, stal by se film světově slavným a dnes by byl ve světě považován za klasiku a Zeman obdivovaným tvůrcem. Bohužel byla doba, jaká byla a tak se z toho skvostu mohli těšit v podstatě jen na domácí půdě, protože tento film je doslova převtělením knížky. Výborné herecké výkony, knížkám věrný vizuálního í styl a hlavně fantasie, hravě překonává všechny Narnie, Hobbity a další filmy podobného ražení, o celosvětovém bídném zpracování Verneova díla nemluvě. ()

Elessar.

Je to extrémne vtipné aspoň čo si tak pamätám a Barón Prášil je super postava ever. Zároveň je to krásne hravo Zemanovské, rozhodne ma to bavilo viac ako Vynález skazy, ale to už bolo rokov. ()

Fin_429

Mám rád tento "groteskní" styl filmů. Sedl mi. Hlavně tedy různá kolorizace různých záběrů, které se hodily a byly patřičně využity.7,5/10 ()

miza

Každý film pana Zemana je návrat do dětských let.On nám otevíral svět fantazie a pokaždé jako kluci jsme odcházeli z kina opojeni touto fantazií. Tyto filmy jsou poctivé fimařské řemeslo.A díky za ně. ()

Litoměřice poosmé

Litoměřice poosmé

02.08.2008

Karlovarský filmový festival před pár týdny skončil, Letní filmová škola je v plném proudu, ale pokud stále nemáte dost, můžete vyrazit třeba do Litoměřic. Tam se již poosmé koná filmový festival,… (více)