Dobrodružný příběh pěti úplně obyčejných kluků, kteří se tak trochu náhodou ocitnou v neobyčejné situaci. Na pražském Výstavišti kluci využijí příležitosti letu vzducholodí zdarma a vyráží vstříc senzační vzduchoplavecké cestě. Majitel vzducholodi ale překroutí celou situaci a vzniká poprask. Novináři se honí za senzací ukradené vzducholodi, vážení pánové se pohoršují nad dětskou zločinností a rodiče dětí je jen těžko brání před přísným soudem. Majitel vzducholodi Findeys chce využít její zmizení k propagaci své firmy a podvodu s falešným nehořlavým plynem. Nicméně nehořlavý plyn není úžasný vynález pouze pro létající steampunkové stroje. O jeho ukořistění se snaží také jedna vojenská mocnost, která vysílá podlého agenta s všemožnými vychytávkami, aby se zmocnil vzorce na nehořlavý plyn. Kluci chtějí obletět celý svět, ale vzducholoď havaruje na vzdáleném ostrově, kde na ně číhá nemalé nebezpečí. Díky pomoci kapitána Nema a odvážného novináře Ardana nakonec kluci všechny nástrahy překonají a vrátí se domů. Odvěký souboj nespoutaného mládí a přísného světa dospělých končí vítězně ve prospěch dětí. (Bontonfilm)

Pitryx

No, já filmovému „umění“ nerozumím, ale nasekat tolik nesmyslů… Dobře berme to jako parodii a dá se to. Vadí mi podivné zbarvení a infantilní triky. Chápu, že pan Zeman je pan Někdo, ale přece…Zato je tam hezká hudba. Jako dítěti se mi to ohromně líbilo, nyní už mne to tak nebere i když, přiznávám, občas na to kouknu znova. Tož jak to posoudit?? Průměrná podívaná. A hotovo. ČT 1 ????08 8428/8446 ()

Kubi21

Filmy mága Karla Zemana jsem měl, mám a budu mít vždycky rád. Tady se ke krásné kameře a skvělým trikům, na svou dobu, přidává slušný příběh, který stojí na základu tradičních verneovek Pět neděl v balónu a Tajuplný ostrov. Dobrodružný příběh je doplněn obrovskou dávkou humoru a nostalgie. Taky chci někam uletět. ()

Havala

Živoucí pomník tehdejších trikových možností. Barevná stylizace jednotlivých scén je geniální. Dá se říct že je to Limonádový Joe ale s trochu dobrodružným nádechem. ()

knihovna

Krásné klukovské dobrodružství, hlavně první půle je povedená. Pan Zeman byl machr, dokázal vykouzlit užasné obrazy. Tady je navíc i parádní hudba. Konec už trochu drhne, ale pořád velká paráda. ()

johnny01

Úchvatná hudba, nádherná obrazová stránka filmu a některé povedené dějové prvky (například s pohybujícím se keřem) nemůžou zakrýt celkovou slabost příběhu, morálně vadnou zápletku (porušení slibu nemůže odůvodnit krádež) a velmi nesymaptického novináře. ()

Brit

Toužil jsem být, jako to kluci a zažít stejná dobrodružství + Zeman = Nádhera. Jak jinak než za 5. ()

route60

Ukradená vzducholoď je opravdový dobrodružný film plný fantazie a filmového kumštu génia Českého filmu Karla Zemana žádne údajně dokonalé? digitálni hloupé triky ale především příběh a o to tu hlavně jde, Čestmír Řanda je jako vždy výborný a ostatní herci nezustavají pozadu, dnešní děti rozmazlené digi triky to už asi neocení ale právě estetická stránka filmu je bezchybná jako u všech Zemanových děl, nedám dopustit na tento krásný FILM. 100% ()

Gig

Vždycky jsem měl rád dobrodružný příběh Dva roky prázdnin od Jula Werna. Nu a tady jej máme včeských reáliích ve vinikajícím formátu, který Karel Zeman uměl. ()

George.Camel

Mám rád filmy Karla Zemana, líbí se mi kombinace hraného, loutkového a animovaného filmu a nápady, které se mu podařilo zrealizovat mohou působit v dnešní době naivně a neuměle, ale doposud jej nikdo nenapodobil. Tato tvůrčí práce totiž vyžaduje kromě nápadů i spoustu energie k realizaci a tu on měl, protože svou prací žil. Kdyby Karel Zeman žil nyní, troufnu si říci, že jeho filmy by byly lepší než Jurský park s Avatarem. Přesto je fajn, že tyto filmy máme a můžeme snít a prožívat příběhy verneovek v malovaných malebných kulisách. ()

harycek

Zeman je jedinečný ve všem co vytvořil, možná na mě má vliv nostalgie vjemů z mládí , ale nemůžu si pomoc! ()

Max Q.

Vizuální nádhera, za kterou, bohužel, pokulhává příběh samotný. Ale v tomto případě bych mu odpustil. ()

bigjames

Velmi povedené a originální filmové zpracování inspirované známým románem Julese Verna. Výborný humor a krásná čeština k tomu. ()

Eire

Skvelé počítačové efekty 😅😁😅😂.... Kapitán Nemo , Robur Dobyvateľ, korzári.... Atď.... Verne už asi milénianom nič iné nevraví, ale mne ešte áno... Tie farebné filtre ale Limo Joe. Úžas 90% Tuším sa tam mohol aj mladý Show Jana Krause.... ()

carl.oesch

Asi jeden z nejlepších filmů celé české kinematografie. Jistá naivita vizuálního projevu je ve skutečnosti skvělý a troufnu si říct že i umělecký kalkul, děj se řítí vpřed jako splašený kůň a skvělé je i herecké obsazení. Jitka Zelenohorská celou tu pastvu pro oči i sluch jenom korunuje. Bohužel, herečky s takovýmhle sexeappealem nejen socialistický film obsazoval trestuhodně málo, zřejmě ty bohdalky, janžurky a podobné existence byly pracujícím ženám blíž. Karel Zeman byl asi nejoriginálnější filmař z této země a dá se říct, že Ukradená vzducholoď s Vynálezem zkázy tvoří pomyslný vrchol jeho tvorby. No a zde bych připomněl i  Jana Nováka, jehož hudba film dokresluje stejně skvěle, jako se to povedlo Zdeňkovi Liškovi u Vynálezu zkázy. Popravdě, tohle jsou pro mně nejlepší zpracování verneovek, ostatní, co jsme viděl mě zdaleka tolik neuchvátily a to nemám Julesa Verneho mezi svými nejoblíbenějšími spisovateli. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana