Reklama

Reklama

Nezvěstní v boji

Trailer

Obsahy(1)

Plukovník Braddock se vrátil z vietnamského zajetí. Dokázal uprchnout ze zajateckého tábora a vrátit se domů. V médiích se snažil upozornit americkou veřejnost, že ve Vietnamu existuje ještě několik dalších táborů, ve kterých jsou drženi američtí zajatci. Bohužel vláda právě jedná s vietnamskou vládou a Braddockovy informace se vyjednávačům příliš nehodí. Nicméně Braddock dostal nabídku odletět se senátorem Porterem a jeho asistentkou, zaměstnankyní ministerstva zahraničí, Ann Fitzgeraldovou, do Saigonu. Po té, co Braddock uvidí nepříjemnou reportáž o probíhajících jednáních v televizi, rozhodne se jednání zúčastnit. Delegace přilétá do Saigonu a hned na počátku jednání je Braddock obviněn vedoucím vietnamské strany, generálem Tranem, z válečných zločinů. Vietnamci jasně dávají najevo, že ho při jednáních nechtějí. Braddockovi se vracejí jeho staré vzpomínky na chvíle, kdy byl zajat a týrán sadistickým dozorcem Vinhem. Ten je teď velitelem ostrahy jednání a jasně Braddocka varuje, že ze Saigonu nemusí odjet živý. Braddock se nebojí a hned první noc pronikne nepozorován do saigonských ulic a tady najde vilu, ve které bydlí sám Tran. Braddock Trana v jeho posteli přepadne a dostane z něho informaci, kde se zajatci nacházejí. Při útěku z vily však Braddock musí Trana zabít hozeným nožem. Nepozorovaně se mu podaří dostat zpět do budovy, kde jsou Američané ubytováni. Ve chvíli, kdy rozzuřený Vinh vtrhne do pokoje, kde se má Braddock nacházet, najde ho v náručí Ann Fitzgeraldové, která mu dělá alibi. Vietnamci zuří, ale nemohou dokázat, že Braddock zabil Trana. Přesto Vinh vykazuje Braddocka ze země. Ten však neodlétá do USA, ale do Bangkoku, kde začne shánět zbraně. Vinh tam za ním přijíždí se skupinou vietnamských agentů, aby Braddocka jednou pro vždy vyřídili. Braddock v jednom místním bordelu najde svého přítele, Jacka Tuckera. Ten má loď, která může Braddocka dovézt do delty Mekongu, kde se má zajatecký tábor s nešťastnými Američany nacházet. Tucker ho také seznámí s dalšími překupníky, od kterých Braddock získá rychlý malý bojový člun a zbraně. Braddock s Tuckerovou pomocí zajistí i podporu v podobě malého bojového vrtulníku, který má pro Braddocka a osvobozené zajatce v pravou chvíli přiletět. To už však Vinh posílá své agenty, aby Braddocka zabili... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (131)

SeBig 

všechny recenze uživatele

Norris se vrátil z vietnamu..čumí doma na spajdrmena, nasere se, dá instakill nohou televizi a letí zpátky do akce, předvést že to, co dokáže spidey, zvládne on taky!! Leze různě po zdech, je tichej, jednou ranou svali nepřítele a taky má jak spidey svou spidersense tak on má svou Čaksense..vycítí nepřítele na dva roky dopředu..má ženskou v posteli..ale nespí s ní..jen jako alibi, aby nezjistili, že to on je ten tajemnej ninja. Ke konci se nazuje čelenku a je čas ukázat i Rambovi, že je prostě na Braddocka kratkej. Výbuch dvou granátů mu způsobí jen opar na rtu.. z vody vylejza jakožto vodnik mstitel aby pomstil své smočené šaty...zachrání všechny. Je to prostě hrdina jak jarda. ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Chuck Norris je sice dobrák od kosti, ale to, že v televizi dávají zprávy o něm až po novém díle Spidermana, to prostě nemůže přenést přes sdrce. Ale jak si získat zašlou slávu? Jednoduše - odletět do Vietnamu, vystřílet pár rákosníků a přivést sebou pár amerických zajatců. A pak už jen Fu*k you Spidermane!!!:) Rambo II. že prý je jenom remake nějakého filmu s Chuckem? Tak to jsem si prostě nemohl nechat ujít. Jenomže... Chuck prostě není Slye. Ten má větší nůž, větší kulomet, větší svaly (vlastně snad až na plnovous uplně všechno) a pokud přijde na akci, umí to taky daleko líp. Zatímco Rambo to pekelně rozjede už pěkně od začátku, Chuck nejdřív musí udělat interview pro televizi, zajít si nakoupit a než se k něčemu dostane, je už půlka filmu za náma. Některé killovací scény jsou navíc vrchol tuposti samy od sebe (nejtrapnější asi je, když Chuck zabije šikmáče uraženým topůrkem od sekery) no a Rambo by navíc tak jak Chuck s přemístněnýma zajatcema nikdy nesetřel. Tu třetí * za Chucka nořícího se s těžkým kulometem z vody ale rád přidám. ()

Reklama

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Žiadna nostalgia milé deti. Braddocka som dal až teraz je okrem jeho Mitch Buchannonovsky lesklej hrude, bullet-time výskoku z vody s M60 v pahýloch a Tuckerovej modrej hawaiskej košele, sa není veľmi na čo dívať. Áno Chuck je Fun Rádio, ale akýkoľvek náznak trashoidnej zábavnosti likviduje Joseph "I like it long" Zito a jeho nneekoooonneeččnnéééé scénky. Návrat do Bradocka hotela by každý normálny človek natočil do 5-6 záberov a do minúty, Zito ich tam narve 10x toľko. A takto sa ako sopeľ umelo preťahuje celý film. Zlatý John Rambo, zlatý John Matrix. 25% ()

Mol 

všechny recenze uživatele

YOU ARE A GODDAMN EMBARRASMENT, BRADDOCK! THAT'S WHY I'M HERE, SENATOR! Naposledy jsem to viděl ještě na VHS s rychlo dabingem a dnes po letech znovu. Nestárnoucí klasika s úderným jménem Missing In Action! Už jen jméno hlavního hrdiny Braddock naznačuje, že tenhle film má testosteron. Aby ne, když se jedná o čistokrevné akční béčko z osmdesátých let, které vůbec nezaostává za filmy jako Rambo nebo Komando. Braddock je killer North Vietnamese Army a krytí mu nic neříká. Hlavně v případech kdy na něj štěká RPD Děktarjev z hlídkové věže. Ale to nevadí, protože film tepe a závěrečný únik vám i po letech zvýší tep. Aby taky ne, když Braddock se zajatci pádluje na nafukovacím člunu, zatím co po něm Vietcong pálí z minimálně 10 samopalů a minometčíci se jej snažej zaměřit. Má to drive. No a protože se jedná o béčko z produkce Cannon, tak uslyšíme i hudební motiv, který zazněl i o rok později ve filmu Americký Bojovník. A že to je pekelně dobrej hudební motiv. Nechápu hodnocení a jen kroutím hlavou. ()

gabin(a) 

všechny recenze uživatele

Nikdy bych neřekla, že dám tři hvězdičky filmu s Chuckem Norrisem (v hlavní roli - Drak přichází, kde hlavní roli nehraje, je vynikající!), ale vzpomínám si, že když jsem to viděla poprvé a asi i rovnou naposled, nepřipadalo mi to až tak blbý. Fakt jsem nic tehdy nečekala. U těchhletěch akčních hrdinů je nejhorší, že už nepoznají, když přestanou být akční a začnou být trapní, protože už jsou to prostě staří šumáci. Hrozně mě rozesmál jeden komentář k Muži s cejchem smrti říkající, že ze Seagala se stal muž s cejchou:-) Já věřím tomu, že i nenápadný postarší chlapík může umět různé chvaty, ale ne tomu, že porazí mladého mrštného chlapíka, který umí stejné chvaty. Tak to prostě je a jim to nějak nedochází, no. ()

Galerie (136)

Zajímavosti (14)

  • Film vznikl jako reakce na tehdy v Hollywoodu kolující scénář k filmu Rambo II (1985) od Jamese Camerona. Spolu s prequelem Nezvěstní v boji 2 (1985) se tyto dva filmy dostali do kin o 2 měsíce dřív než Rambo II, aby se tak předešlo případným žalobám. (Grimaldi)
  • Chuckův bratr Aaron byl hlavním koordinátorem kaskadérů obou pokračování, v případě třetího dílu dokonce dostal důvěru jako režisér. (Divočák)
  • První a druh díl MIA se kvůli ušetření nákladů natáčely společně. Producentům ale druhý díl přišel lepší než první a proto přehodili jejich číslování a pustili dvojku do distribuce jako první. Proto se "dvojka" odehrává vlastně před "jedničkou". (Divočák)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)

Reklama

Reklama