Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Rockerman

S velkou nedůvěrou jsem přistupoval k tomuto filmu. O to větší a milé překvapení mě čekalo. Skvělá konverzační komedie, ale i drama. Film, kde se opravdu daleko více mluví, než koná, a to se tam většinou baví o lásce a sexu. Vůbec to však nevadí!!! Má to spád, je stále o čem mluvit a přitom se královsky bavíte. Jsou zde i výborné hlášky, přestože se jedná o velmi důležitých a vážných věcech. Chtěl jsem dát čtyři *, ale k vůli brilantnímu závěru zvyšuji na 5*!!! ()

Majkak

Kevin Smith umí točit po svém krásné zamilované filmy, které vůbec nejsou trapně sladké, ale přitom jsou hodně prožívání vztahů, o citech, lásce. Všichni se mají navzájem rádi, ale každý po svém, podle svých představ. Holden je úžasným prototypem kluka, který se dovede povznést na některé maličkosti, pokud se k něčemu upne, a současně se přitom není schopen vyrovnat s jednou konkrétní událostí z Alyssiny minulosti. Kdyby si tak vlastně ujasnil, o co vlastně usiluje. Jinak skvělé dialogy. ()

voresprut

Já film neberu jako komedii.Beru to jako nejrealistickou romanci co kdy kdo natočil.Ale neříkám že jsem se nesmál.Je to prostě film o sexu kde hrajou velké role jeho praktiky. ()

Wolvie

Romantika ála Jay a mlčenlivej Bob aneb nejlepší film kevina Smithe.Síla Amy nespočívá v hereckých výkonech,v režii nebo příběhu,ale ve scénáři a upřímnosti.A mě fascinuje,že to jiní filmoví tvůrci pochopili až za deset let u Zbouchnuté. ()

Lyžař

Spousta keců. Kevin Smith je ale kecama proslulej. A jsem zase rád za to, že jich do necelých dvou hodin vměstnal tolik. V téměř každém rozhovoru je zamyšlení. Některé rozhovory se překrývají, každý vypráví jiný příběh. Někdy se musí člověk smát, je to o životě, ale všechno tak nějak jinak řečeno. No a někdy jsem si zase sedal na prdel. A právě z těchhle důvodů mi vcelku jen málo vadí způsob natočení. Herci: ****; Hudba: ****; Režie: *****; Scénář: **** ()

Rathalos

Konecne mozem dat filmu od Kevina Smitha tri hviezdicky,uz to bolo lepsie ako doteraz,co som videl od neho,chvalim aspon Bena Afflecka za herecky vykon...:-) ()

Raziel_cz

Jo, asi to na mě nefunguje především kvůli generačními rozdílu, ale stejně – působí to tak strašně lacině a amatérsky, že ani těch nemnoho fungujících vtipů to nezachrání. A ta agitka s obrácenou lesbou fakt není nic, co by si chlapi měli lít do hlav. ()

Fifipek

Velice povedeny snimek! Vedeli jste, ze Luke Skywalker byl nácek? Trochu mi vadilo obcasne histericke prehravani Adamsove, ale jinak skvele. ()

plagjoklas

Posla mna je to najlepsí Smithov film. perfektná romantická zápletka okorenená stipkou hrubozrnného humoru, ktorý tu len pomáha ( na rozdiel od Mallrats kde príbeh podla mna tie hrubozrne vtipy trosicku brzdili). Affleck je tu perfektný (aj ked ho prakticky neznásam po zhliadnutí tohto filmu vravím klobúk dolu) a Joey Adams je zo zaciatku neistá ale asi tak po stvrtke filmu je uz aj ona perfektná. Prvá polovica filmu je postavená na vtipoch a Affleckovej zamilovanosti a je to len mierne nadpriemerné. Nasiel som tu len jednu fakt silnú scénu (Affleckovo vyznanie v aute), ale druhá polovica je plná velmi silných scén, ktoré mi navzdy ostanú v pameti (rozhovor afflecka a Adamsovej v posteli, hádka na parkovisku, rozhovor v trojke, comicsový festival). je to podla mna najlepsia romantická komédia akú som videl a ktorú si hocikedy pozriem znova rád. ()

Raaavenek

Ve srovnani s ostatnimi Smithovymi filmy jde o neco jineho, alespon castecne... Nicmene je to porad skvely romanticky pribeh u ktereho se zasmejete, poplacate nebo se znechucene otocite. ()

Miki68

Taková dost zvláštní komedie. Tohle bych od Kevina Smithe nečekal. Ale ani od Bena Afflecka. Má to vtip, je to chytrý a kupodivu i milý. Neměkne ten Smith? Nebo jen pod drsnou slupkou skrývá citlivou dušičku? ()

Kalimero13

Po Clerks už druhý film od Kevina Smitha, a začínám tušit, že toto nebude můj oblíbený režisér. Po shlédnutí filmu nevím co si o něm myslet. A to je určitě špatně. I přes vysoská hodnocení na csfd si troufnu tvrdit, že to tak uplně nebude moje vina. Chasing Amy mě pozitivně zaujal pouze ve 2 věcech. Jednak velice sympatická hlavní hrdinka (i přes to, že spala se 2ma naráz :)) s nezaměnitelným a sexy hlasem. Druhou věcí je schopnost filmu, jenž mě opravdu donutila zamyslet se nad myšlenkou okolo minulosti ženy. Opravdu jsem s hlavní mužskou postavou soucítil a uvědomil si, že já bych toto taky nevydýchal, přestože pokud je člověk rozumný, tak to musí nechat být prostě být a smířit se s tím. Zářivý příklad, když mozek a srdce tahají za opačný konec lana.Krom pár dalších vtípků to ale byla klasicky prapodivná směs, ze které mě na konci bolí hlava. Jak kdyby špatný obraz či co. ()

Yojimbo

Hooodně zajímavý film, v kterém si Kevin Smith zaexperimentoval s homosexuální tématikou a udělal to tak šikovně, že ve výsledku se jedná o zábavný a zároveň dojemný snímek, který mluví otevřeně a s vtipem o věcech, které jiní berou smrtelně vážně. Překvapila mě hlavně Joey Lauren Adams svým hereckým výkonem, ale i Ben Affleck tu je docela snesitelný;-) ()

pepa3rd

Nevím, možná je to tím, že tenhle film hodnotím až s odstupem několika měsíců, ale nějak ve mně za tu dobu, snad krom názvu, téměř nic nezanechal. ()

bolf!k

Pro mě jednoznačně nejlepší Smithův film. A i když podle mě Affleck vypadá jak ufoun, tak sem ho tady, spolu se skvělým Lee, zkousnul. Navíc rozprava na houpačce stojí za to sama o sobě. 85% ()

foundation

Pre mna prekvapenie. Do podobnych filmov idem vo vacsine pripadov iba na doporucenie nejakeho znalca takehoto zanru, sam sa neodvazujem vyberat si podobne romanticke komedie hoci aj rezirovane Smithom, pretoze to skoro vzdy skonci tak ze ich nedopozeram. V tomto pripade sa pre mna nejedna o ziadnu spicku ale musim povedat ze Chasing Amy je v porovnani s ostatnymi podobnymi filmami ktore som videl o dost vyssie. Vyborne dialogy, skvely Ben Affleck a Jason Lee. Minirolicka pre Jasona Bourna :D, celkovo velmi dobry scenar a takisto ziadne trapne romanticke klise na zaver. Co mi naopak vadilo bola velmi nesympaticka hlavna hrdinka, a zhruba poslednych 20 minut filmu. Nastastie po tych 20 tich minutach prislo este dalsich 5 uplne najposlednejsich ktore to trochu vyvazili naspat. Napriek tomu vsetkemu ma to ale nedostalo az na taku mieru aby som mohol povedat ze to bolo nejak extra vynimocne. Ine Smithove filmy som si uzil viac, nicmenej rozhodne mozem doporucit aj tento. Dokazem uznat ze moj subjektivny nazor na film je v tomto pripade trochu horsi ako by si ten film zrejme zasluzil. ()