Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

david666

Trošku jiná romantika - poprvé bych hodnotil asi výše. Ale i při druhém shlédnutí mě film bavil. Skvělá scéna rozchodu na parkovišti mě zase dostala. Bonus v podobě scénky s Jayem a Mlčenlivým Bobem ()

kolodej1

na tomhle filmu je skoro všechno skvělé. Mimořádně povedené dialogy, mnohem životnější než člověk ve filmech zvykne slýchat, spousta silných romantických míst, především v druhé půli, humor, jaký mám rád, ten zase především v první půli. Musím ocenit i herecké výkony, kdekdo se s oblibou trefuje do Afflecka, že neumí hrát, ale to je nesmysl, už jsem ho viděl výborně hrát v řadě filmů, i tady to platilo. A i přes zábavnost a legrácky mě hned od samého začátku chytil i příběh, bavilo mě sledovat, jak se film bude vyvíjet. Téměř všechno pro mě bylo na 5 hvězdiček. Jediné s čím mám trochu problém je klíčová zápletka. Protože být na prášky z toho, že se dozvím o své holce, že před 10 lety měla sex s dvěma klukama najednou? Sorry, ale to může napadnout jen prudérního američana, zblblého z kostela, kde do něj od malička hustí, že sex až po svatbě. Být tohle v českém filmu, tak se tomu každý vysměje. Dost mě překvapuje, že si toho tady lidi v komentářích nevšímají ( nebo že by chyba byla v mé nemorálnosti? ) To je ovšem pro mě jediná vada na kráse jinak výborného filmu. 90% ()

Maudi

Nein! Ta holka měla děsně uřvaný a otravný hlas. A že by to mezi ní a Holdenem jiskřilo? Tak určitě, to to víc jiskřilo mezi Holdenem a Bankym. Díky bohu za Bankyho a Jaye a mlčenlivýho Boba. ()

sibskyn

Viděno v originále. A ty vole, ta lesba je naprosto strašná, uřvaná, škaredá, a ten její hlas je jako, by jste mučily kočku. Když mluvila, tak jsem ve filmu vypínal zvuk(teď si nedělám srandu,fakt jsem to dělal). Ok samozřejmě, bych se s mířil s ní, kdyby mě to bavilo. Mám rád Smithse, ale tady jsem si fakt říkal" hej vždyť to není vtipný". Přišlo mi to jen trapný. ()

silvusaak

Ty dialogy parada! Jediny co mne vazne vazne vadilo je hlas Joey vstavaly me z te uknucenosti chlupy na hlave. Priste jedine dabing. ()

Masai

Tak teda nevím. Už kdysi dávno jsem tomuhle filmu udělila 4 hvězdy a ve vzpomínkách to mám uloženo jako úžasný film s jednou hláškou za druhou, skvělými postavami Bankym počínaje, přes Hoopera až po Jaye s Billem. Když jsem si to ale o víkendu pustila znova.... upřímně jsem se trošku nudila. Hlavní problém byl určitě v dabingu. Poprvé jsem to viděla v originále s titulky a ač je český dabing proslulý, tak bohužel na tomhle filmu se to hodně podepsalo. Navíc se doba hodně změnila. To nad čím jsem kdysi kulila oči stejně jako Holden, dnes už člověk bere úplně normálně a vlastně nechápe, proč se ten Holden tomu tak blbě diví :o)) Proto mě taky baví všechny Bankyho reakce! To je fakt týpek k pohledání :o) Nicméně pořád je to velice neotřelá lovestory a rozjezd filmu je naprosto perfektní! Kopírista, černá síla a soutěž o nejhorší sexuální nehodu nemají fakt chybu! ()

Vieriq78

Niektoré dvere by sa nemali otvárať ❤️ zmenia všetko čo ste doteraz o sebe vedeli ... stratíte všetko čo ste doteraz mali... ale ... sú “veci” ktoré nestratíte nikdy a sú zmeny ktoré Vám ukážu čo je pre Vás dôležité ❤️3+ ()

Leník

Zařazuji se mezi ty, kteří nepochopili zdejší hodnocení. Asi záleží, jak se komu líbí hlavní hrdinka, já tyhle šišlající infantilní typy z duše nesnáším. Po hodině jsem to vzdala, přemýšlela, jestli druhý den dokoukat a podle zdejších komentářů tomu konec nasadí korunu, takže radši ne. Jednu hvězdičku dávám za test s křižovatkou, ten mě pobavil. ()

Syndrom

Extrémní situace a emoce stříkaj na všechny strany - z Afflecka teda ne, je to guma. Rozsáhlý analytický promluvy ve kterejch se vidim a který musí v reál komunikaci lízt na nervy. Smith je vztahovej expert, kterej má o to víc napřemýšleno, o co víc je nemohoucí špekoun. ()

Elden

Kvuli tomuto filmu lituju, ze neni deset hvezdicek, nebo ze neni na CSFD funkce oznacit TOP1. Kolik z filmu dela scenar, kolik rezie a kolik hrani? Kevin Smith kazdopadne ze sebe vydal maximum, scenar je bezchybny a rezie bezkonfliktni. Joey Lauren Adams a Jason Lee zahrali nejlip ve sve kariere (nejlepe to zhodnotil jeden muj znamy: Kdybych me brat herectvi tech dvou v Chasing Amy jako standart, tak by na svete bylo pramoc bidnych vykonu). Ben Affleck hraje velice prirozene a asi neco bude na tom, ze si se Smithem vyborne rozumi. Smith v tomto filmu rozhodne boduje. Je to bijak s atmosferou, ve kterem si kazdy najde to, na co ma zrovna chut nebo co potrebuje. Pravda, jako vetsina Smithovych filmu je i tento film "drsnejsi" - po ideologicke i vyrazove strance, ale hlavne vulgarita jako ve vsech smithech je vyrazem otisku prostredi a pro lidi, co pro samy hnuj nevidi dusicnany - (jine prirovnani me nenapadlo) - mam jen litost. Pro me osobne nejlepsi film vsech dob. ()

Kvico

jednoznačne pre mňa osobne to najlepšie od tohto podivného režiséra, Dogma ani Mallrats nezabrali, ale napokon Kevin Smith vytvoril niečo, čím si získal aj moju maličkosť. stále sa neviem rozhodnúť medzi 4-5*, a prevdepodobne budem musieť vidiet toto dielo ešte raz aby som sa sám uistil čím vlastne ja a zhodnotil jeho hĺbku. film sa dá hodnotiť buď ako plytké, na veľké romance sa hrajúce dielo bez skutočného pôsobenia a zachytenia reality, alebo naopak ako dokonalé preniknutie do duší tejto generácie a jej problémov. ja som sa rozhodol pre druhý prístup náhľadu naň. samozrejme každý človok má možnosť zvoliť si tú vlastnú interpretáciu....ale prečo haniť niečo o čom sami pochybujeme či je vôbec zlé. Joey Lauren Adams je nemožné si nezapamatať a Smithove scenáristické ťahy sa konečne opierajú o kvalitný príbeh....veľmi dobré ()

Hadascz

Váhám mezi Clerks a Chasing Amy, Amy vyhrává. Nemůžu si pomoct Amy mi hluboko vlezla pod kůži. Odkazy na Clerks, popřípadě vysvětlení rasismu ve hvězdných válkách ;) (nepřekonalo to sice konverzaci na téma LoTR a SW z Clerks 2, ale smál jsem se dost) konverzace nezapomenutelné, nespadající do nestravitelnosti, přesně tak jak to Kevin Smith umí ;) Už jste našli svoji Amy? ()

gonzo

Úžasný film, na který jsem úplně náhodou natrefil před devíti lety na čt2. Reprízu jsem si už pohlídal a nahrál na VHSku, dnes už notně ojetou. Hádka v dešti je jedna z nejromantičtějších scén, co jsem kdy viděl. ()

merten78

Krásná vzpomínka na dobu,kdy Ben Affleck ještě nebyl nejhorší herec na světě a Kevin Smith netočil kraviny.I napotřetí vynikající.Výhrady mám pouze k českým titulkům na DVD verzi (Želízka???). 9/10 ()

WHMMD

Komédia v réžii Kevina Smitha o tom, čo sa môže stať, keď sa zamilujete do lesbičky. Skvelé dialógy + Jay and Silent Bob + Comicscon = komédia, ktorá je o triedu lepšia ako akákoľvek hollywoodska konkurencia. ()

tata22

Nejsem zrovna přítelem filmů, kde se to hemží vulgarismy a humor Kevina Smithe mi taky vždycky úplně nesedí. Zhruba v půlce jsem měl pocit, že už by bylo záhodno aby to skončilo. Na konci jsem zase naopak žadonil aby to ještě neskončilo a děsně jsem té podivné dvojici (možná trojici) fandil. Hodně jsem přemýšlel o tom , kdo má vlastně pravdu a hodně, opravdu hodně jsem rozuměl Benovi Affleckovi. Ta holka mi ale dostala a měl jsem pocit, že jsem na Benově místě a hodně jí chci. Zvláštní pocit, to se stane málokdy. Rozhodně je to film , který doporučuji ke shlédnutí, minimálně pro hodně zajímavý pohled na vztahy jinak sexuálně orientovaných jedinců. Některé dialogy byly opravdu brilantní a možná i do učebnice, jiné zase hodně jednoduché. Ať si každý vybere a udělá obrázek sám ale z toho co jsem viděl od KS rozhodně to nejlepší. Apropó, nemáte někdo na tu holku telefon.... ()

Kabiz

Film a lidé se chovají tak jak bych já se nikdy nechoval, navíc bych měl asi s Alise stejný problém jako Ben... Jinak v 54 minutě jde v zrcadle vidět natáčecí štáb, docela trapas :D . ()