Hledám Amy

• Česko Zoufalec (více)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

Sevprince

Dlouho jsem byl na plném hodnocení, ale co Ben Affleck předvedl s tou trojkou absolutně nedávalo smysl. Finále pak zase v pohodě. Rozporuplné pocity. ()

motyka52

Nedělám to často, protože nesnáším patetické a primitivní patlání se ve "starých dobrých" časech, ale musím říct, že takový film by dneska už těžko někdo natočil. Upřímný, vtipný, výrazně nekorektní, s příjemnou atmosférou a ke zbláznění roztomilou Joey Lauren Adams. Takový film, který natočit chceš, protože to tak zrovna cítíš a máš na to schopnosti, aniž bys udělal byť jen jediný kompromis vůči hyperkoretním majákům moderní doby. A celé to působí úžasně lehce, uvěřitelně. Proč to není za pět? Protože v žánru "dva k sobě evidentně patří, ale pořád k sobě hledají cestu" existuje Když Harry potkal Sally. A taky 500 dní se Summer. ()

Tares

Pro mě nejlepší Smithovka. Smith napsal scénář podle vlastních zážitků když chodil s Joey Lauren Adams. Film je opět postaven především na dialozích a opět se mu to daří. Je to hodně vtipný, ikdyž úplně za komedii bych to nepovažoval. Výborné herecké výkony všech a pro mě nezapomenutelná scéna na houpačce, dělají z tohoto snímku vyjímečné dílo světového filmu. Opět se tu ukáže i nejkultovnější dvojka stříbrného plátna. " A od té doby stále hledám Amy " ()

Alexis

Kevin Smith a jeho názorný příklad, jak z mála udělat hodně. S vynikajícím scénářem stačí k natočení výborného filmu tři herci a pár kámošů do komparsu – výsledkem je hravá komedie, jejíž páteř netvoří ani tak bizzare love-triangle, jako spíš brilantní dialogy plné disputací o sexu, které vtipně glosují určitou absurditu lidských vztahů na konci 20.stol. ()

LůCZa

Prý že romantická komedie. Já si teda nejsem jistá. Prvky komedie jsem sice našla ( hlavně skvělé taneční kreace Bena Afflecka), ale nebylo jich zase tak moc. Těžko však tento film zařadit do jakékoliv kategorie. Možná homosexuální drama? Postavy mi přišli dost iracionální, hlavně Allyssa, kterou vůbec nenapadne, že by se do ní Holden mohl zamilovat! Ale i Holden, který má dost absurdní návrh na řešení. A nakonec vlastně ani nevím jak to dopadlo. Ps: Mějte prst na ovládání hlasitosti, protože chvílemi je hlas rozkošné Joey Lauren Adams opravdu k nevydržení. 3 a půl ()

JoudaCZ

Pokud takto vypadá romantická komedie, pak jsem tomuto žánru křivdil... Tenhle film bych doporučil každému jako "úvod do KS" (v tomto smyslu v jeho filmografii stojí přesně na opačném pólu spektra než "J&SB Strike Back"). Je to (velmi) chytré, je to (svým způsobem velmi) vtipné, je tam Jay, je tam Bob, je tam Affleck - zkrátka je to Kevin Smith. A přesto to je stále přístupné "běžnému" divákovi (teda aspoň pokud můžu soudit z pohledu Smithofila). ()

Fraktální

Možná ne nejvtipnější smithovka, ale příbeh je velice zajímavý jako vždy Smith trošku šokuje a k tomu geniální herecký výkon Joey Lauren Adams prostě musí vydat na výborný film. Jeden z mých nejoblíbenějších! ()

Turtle

Často považován za nejlepší film Kevina Smitha. Ačkoli se považuji za jeho fanouška musím říct, že tento film mě zas tak nezaujal. Komediální žánr prostě Smithovi sedí líp. Pro mne osobně zůstavají Mallrats a Clerks nepřekonaní. Nicméně film i tak baví a ukazuje jak podivnými cestami se lidské osudy často ubírají. Čtyři hvězdičky za celkovou katarzi na konci a za Asi nejdelší Proslov Tichého Boby vůbec. Slova „Láska se nedá soudit“ by se měly tesat do kamene. ()

Umělec

Jason Lee byl výbornej, Lauren Adams zajímavá a velmi uvěřitelná. Konverzace na houpačkách je opravdu perla :-) Spousta otázek, na který by se asi každej chtěl zeptat :-) + herecká etuda na koncertě, kdy si Holden zprvu myslí, že Alyssy zpívá pro něj a Banky je naštvanej. Nádhera :-) 80% ()

Vytla

Popravdě tu čtvrtou hvězdičku si film zasloužil jenom tou poslední půlhodinkou... jinak docela průměr, samozřejmě až na pár výjimek (např. líbačka na koncertě a skvělý Lee) ()

dINsA

Kupodivu slabší než jsem čekal. Hodně slabší. Když zvážím, jak dlouho jsem film sháněl a jak moc jsem se na něj těšil... je mi až smutno. P.S. Jason Lee je z celé té bandy šašků nejlepší! ()

Rancidtekk

!!WARNING POSSIBLE SPOILERS!! Bohužel nedokážu překousnout to, že Kevin Smith natočil takovouhle slátaninu o sexuální minulosti bývalé lesbičky. Postavy, hlášky, ironie a humor tomu nechybí ale bohužel jsem se nedokázal přenést přes fakt, že Holden nedokázal strávit puberťáckou trojku své milenky. Mělo mu stačit, že sbalil lesbičku. A to se jen tak někomu nepovede. Pro mě je tahle zápletka naprosto o ničem a dost mě zklamala, Kevin Smith píše dokonale vypointované scénáře a bohužel mu to tady ujelo. Dávám dvě hvězdičky za Jaye a Mlčenlivého Boba a pero Kevina Smithe, kterého respektuji. ()

whoof

Tohle bylo moc příjemné překvapení. Film, který vybočuje z řady romantických filmů zajímavým námětem, navíc velmi dobře zpracovaným. Pro mě velmi silné 4* ()

marcoman

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů. Když jsem ho kdysi v pětadvaceti viděl poprvé, působil na mě jako zjevení. Tenhle film vás bude nudit, nebo si ho zamilujete. Jiná možnost asi není. Já jen vím, že bych se do Amy zamiloval stejně jako Holden. A asi bych to stejným způsobem taky podělal... ()

Firebolt

Ak ste čakali nejaký pekný a krásny naivný príbeh, môžete sa rovno otočiť a odkráčať späť do Disney Landu. Pretože toto nie je naivný príbeh so šťastným koncom. Toto je to čoho sa všetci najviac bojíme...Realita! To si na tomto filme najviac cením a preto patrí medzi moje chuťovky. Smithovu tvorbu som vždy obdivoval a za tento film mu skladám veľkú poklonu. Dokázal ma totiž rozosmiať aj pri scénach, pri ktorých by som sa smiať nemal a občas stačilo pár sekúnd aby sa smiech zmenil na pomyselnú slzičku v oku. Herecké výkony tu šlapali ako švajčiarske hodinky, čiže pocit z príbehu bol výrazne silnejší. A aj napriek tomu, že Chasing Amy neoplýva nejakou srdcervúcou hudbou, dokáže vás pri niektorých scénach zdrapiť za srdce a hádzať s vami z jednej strany izby do druhej. Dostal ma predovšetkým (Ne)mlčanlivý Bob a aj záverečná scéna, pri ktorej tých pomyselných slzičiek bolo výrazne viac. Na záver len môžem dodať, že nechápem, prečo tento film nie je známy. Zaslúžil by si väčšiu slávu... ()

lajkee

V ktorej hlave skĺzol ten nápad!? Na dobrý film netreba milióny. Stačí dobrý scenár a dobrí herci. Musím sa priznať, že som bol trocha znechutený, ale budiš :) Zo začiatku trocha nezáživné, miestami vtipné, nuž ale potom začalo prihorievať a už som spozornel :) Páčil sa mi český dabing. ()

eMarka

:-D Věděla jsem, že to příde... ale když Affleck řekl, že se musí společně pomilovat, totálně mě to složilo... Jsem strašně ráda, že jsem našla filmy Kevina Smitha... jsou to perly.. :-D ()

stuj

Dojel jsem do padesáté třetí minuty a zasmál se (resp. pousmál) jen jednou. Jako komedie tedy nic moc. Navíc hrdinové mi ani nebyli moc sympatičtí, takže jsem se do nich nijak nevžíval a děj mi byl tím pádem ukradený. Romantika a drama tedy taky nic moc. Čím to, že se ostatním filmek tolik líbil? ()