Na velitelství T.I.A. (Totálně Inteligentní Agentura) zjišťují, že někdo ukradnul nejnebezpečnější vynález profesora Bakterie - ZDVJ (Zastrašovací Demoralizér Vojenských Jednotek). Ten se dostal do rukou šíleného diktátora, vládce státu Tiranie, který jej hodlá použít ve válce s Anglií. Vrchní velitel T.I.A. ví jedno naprosto jistě: pokud chce získat ZDVJ zpět, nesmí úkol svěřit svým agentům Mortadelovi (Benito Pocino) a Filemonovi (Pepe Vivuela). Ale když ti dva zjistí, že T.I.A. najala arogantního a úlisného detektiva Fredyho Mazase z konkurenční agentury, rozhodnou se vyřešit případ na vlastní pěst. Mortadelo a Filemon odhalí, že Fredy je ve skutečnosti spojencem diktátora Tiranie, který jej podplatil. Rozhodnou se, že případ vyřeší na vlastní pěst. Osud celého lidstva je v jejich rukou. Otázkou zůstává: podaří se jim zachránit svět nebo je lidstvo ve velkém průšvihu? Agenti dementi se ihned po uvedení ve Španělsku stali obrovským hitem, který trhal rekordy v návštěvnosti. (oficiální text distributora)

Mrkvič

Kdo nezná komiksovou předlohu bude jistě zklamán. Já měl to štěstí a mohl se u komiksu bavit. A ač jsem četl jen jeden jediný, moc jsem se na film těšil. No a došlo na splnění očekávání. Film je věrný předloze snad po všech stránkách!!! ()

honza7

Přítelkyně měla poznámku, že jsem dětinský... Hádejte kdo dostal zákaz vstupu na můj bunkr na stromě?? Asi do takové nálady se musíte dostat, aby jste ocenili tento film. Jakožto vlastník jediného českého výtisku komiksu Clever a Smart a obdivovatel kresleného seriálu, jsem film velmi ocenil. Všechny postavy, jako by z komiksu utekly. Gagy jsou na úrovni jako pro dítě ze ZŠ, ale není někdy hezké, se jako dítě chovat a zasmát se takovým kravinám? Děj nic moc, ale některé hlášky nemají chybu. Jsem nadšený i po dnešní domácí repríze! ()

gjjm

Poněkud rozporuplná, ale přesto těžce podhodnocená komedie s poněkud otřepaným tématem dvou neschopných agentů, kteří originálním způsobem zneškodní všechny protivníky a bla bla bla bla bla. Vtip filmu je založen na kombinaci úchylných masek, infantilního grafického, vulgárního verbálního a tomajerryiodního scénářového humoru, což sice ze začátku působí dost divně, ale pak jsem si zvykl a celkem se mi to líbilo a dost vtipů mně rozesmálo. Komedie je technicky provedena neuvěřitelně příšerně, ale to je záměr, takže jsem ochoten to akceptovat. Herecké výkony jsou úchylné, ale do kontextu filmu celkem zapadly. Scénář je sice poněkud překombinovaný, ale docela vtipný, a nikdy bych neuvěřil, že tahle hudba se vůbec k nějakému filmu může hodit, kombinace šansonů, španělských pohodových podivností a citací z Jamese Bonda je ale zajímavá. Film (ani komiks, který naneštěstí znám jen málo, ale jestli má podobný styl humoru, asi není špatný) rozhodně není pro děti, ale pro infantilní dospělé, kteří jsou navíc magoři. Pak se vám to třeba bude líbit, zvlášť s hodně dobrým dabingem pánů Krampola a Lábuse. - Co jste to namluvil domácímu, že nás nechal klidně odejít? - Zaplatil jsem. ()

sskrblik odpad!

Stačí vidět obal filmu a je jasný, že to bude nebetyčná s****. Bohužel jsem viděl i kousek filmu, děkuju, nemám odvahu se dívat dál. ()

Sany33 odpad!

OK, uznávam, že na tomto mieste sa musíme pozrieť pravde do očú a skonštatovať skutočnosť, že Agenti dementi aj tak žiadny dej nemajú a sú len sériou kaskadérskych výkonov a skupinou neuveriteľných grimás všetkých zúčastnených. Celý film je veľmi štylizovaný podľa pôvodného komiksu, ktorý sa zrodil v Španielsku (a v tomto momente sa začnete sami seba pýtať, či je to práve tá krajina, kde uzrel svetlo sveta aj Pedró Almódovár - tak vedzte, že áno, je to jeden a ten istý štát) a našemu našincovi je úplne ukradnutý. Náš divák totiž vidí na plátne iba dvojicu dementov naháňajúcich sa za (takmer) neexistujúcou úlohou hľadania ukradnutého prístroja či iných eskapád. A všetci sekundárni protagonisti resp. zúčastnení tvoria ďalšie zložky tohto debilného sveta, v ktorom je každý fyzický mrzačený alebo si už fyzickú i psychickú poruchu priniesol z génov svojich rodičov. 5% ()

masw odpad!

Pane Bože (omlouvám se křesťanům, už to neudělám.) je to ta nejhorší, nejstupidnější, nejtrapnější a nejnenormálnější komedie všech dob (vlastně co jsem viděl). Používá vtipy které se omrzely a jsou staré jako samo lidstvo. Žádný film mě nezklamal jako tenhle. Prostě odpad. Doporučují opravdovým cvokům... ()

BuryGol

Původní komiks-super. Předloha k filmu-dobrá. Zpracování-chabé. Tvůrci filmu to dost podělali. Nad komiksy Clevera a Smarta (obvykle v němčině) jsem se chlámal smíchy. Nejvíc mě dostávaly scénky jako když Fred řekl něco Jeffovi a v následující scéně je zaraženej do zdi nebo sedí na zemi s rozbitejma brejlema. Českej dabing je obvykle na prd a tady se mi to jen potvrdilo. 1 hvězdička za docela slušný zpracování okolí a 1 za to, že ten komiks miluju. Ale je toho mraky co zlepšovat. ()

vitekpe

Komiksy Clever & Smart jsem v detstvi zboznoval...k filmu - snaha je, ale je to fakt silenost. Pokud cekate neco jineho, budete zklamani. ()

Rudinsky

Ako keď do verejných hajzľov hodíte aromatickú wc tabletu - výsledný efekt to vôbec nezmení, ale občas prerazí závan borovís a mentolu. Za tých pár hardcore scén dávam jednu hviezdičku. Inak to široko ďaleko obchádzajte ()

DocBrown

Nejvernejsi zpracovani komixu, ktere jsem kdy videl, a to tom neminim diskutovat ! Uchylnost, presne jak ma podle originalu byt. Prevest do realu uz tak sileny comix Clever & Smart je velmi obtizne, ale tady se to slusne povedlo. Kdo onen komix nezna, asi by se na to nemel divat. Kam se hrabou zpracovanim Spiderman atd. O vysoke kvalite svedci pet Goyu. Nemusite zoufat, ze podobnou vec uz neuvidite, chysta se pokracovani ! ()

Vaklaf

Vzhledem k tomu, že comics Clever a Smart znám a v dětství jsem se u něj chlámal dokola a dokola, tak to negativně fakt hodnotit nemůžu. Je to šílený a pro neznalý nepochopitelný, ale právě ta šílenost může bejt super, pokud jí člověk přijme. Z tohohle by se v dobrý společnosti mohl stát oblíbenej film pro dobu "nad ránem". Jediný, co bych opravdu vytknul, je stopáž - 105 minut na takovejhle film je moc, i když vyloženě hluchý místa tam nejsou. Ale člověka to prostě unaví. ()

Wishkah

Neznám sice komiksovou předlohu, ale u filmu sem se celkem bavil. Sice bohužel ne zrovna příběhem, spíš situačně ale nebylo to zas tak hrozné. Film, jako celek je ale dost hrozný a je vidět, že se to dělalo čistě pro fanoušky komiksu ()