Reklama

Reklama

Men

  • Velká Británie Men (více)
Trailer 2

Harper (Jessie Buckley) odjíždí na malebný anglický venkov odpočinout si a srovnat si myšlenky po nedávné tragédii v osobním životě. Okolní příroda však působí značně zneklidňujícím dojmem a Harper má neodbytný pocit, že ji kdosi či cosi zpoza stromů sleduje. Co nejdříve vypadá jako plíživý děs, se brzy promění v opravdovou noční můru. Vizionářský režisér Alex Garland se ve své horečnaté vizi vydává do nejtemnějších zákoutí lidské mysli a přichází s originálním mysteriózním hororem plným hutné atmosféry a neotřelých režijních nápadů. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (303)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Vizuální orgie, opravdu nádherná kamera, hudba i práce s ruchy a se zvukem, skvělý casting i herecké výkony, jestli měl ale tenhle film nějaké poselství, tak jsem ho nepobral...někde na cestě mezi folk (děs pochází z lidí) a landscape (děs pochází z krajiny, místa) hororem se z toho stal ryzí surrealismus... Forma v případě Men vysoce vyhrála nad obsahem... ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Snažil jsem se, snažil, smysl mi nakonec asi unikl, ale neznamená to, že nejsem spokojený. Naopak jsou Men jedním z těch filmů, které vám neřeknou všechno, ale neotráví vás tím a nechají vás, ať si zapřemýšlíte sami. Úžasně vtahující atmosféra, výborná Jessie Buckley a výborný Rory Kinnear (moc ho neznám, takže příznávám, že jsem až do konce netušil, kolik rolí vlastně hrál). Někdy se podívám znovu, a rád. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Bez mučení se přiznám, že tento film na mě působil dost zvláště a zanechal ve mně hodně rozporuplné pocity. Alex Garland dokázal stvořit pozoruhodné dílo s hlubší myšlenkou, ke které si však každý musí najít cestu sám, jak uzná za vhodné. Já jeho tvorbu zas až tak moc neznám (zatím jsem měl tu čest vidět pouze film Annihilation), ale v obou případ dokázal zaujmout mou pozornost svým netradičním přístupem a okořeněním hororového žánru. Je to tvůrce a scénárista, který se nesnaží jen sprostě kopírovat a vykrádat své kolegy, ale zároveň i do svých filmů a scénářů přenáší i jisté „poselství a myšlenky“, které jsou mnohdy těžké k úplnému pochopení a mají jistou symboliku.    Já tady nehodlám filozofovat ani se pouštět do nějakých větších dedukcí a konspirací, jak že to vlastně celé myslel – to už jak jsem si všiml, udělala spousta jiných recenzentů napříč internetem. „Peklo nebo Očistec“? Ženský pohled na muže a všechny jejich chyby, chtíče, slabosti a špatné vlastnosti, nebo jeden velký absurdní bizar (fantasmagorie) plný symboliky, jisté formy nechutnosti, nejrůznějších kreatur (postav), ale především zručně odvedená práce, která rozhodně stojí za pozornost.    I když mi ústřední herecké duo Jessie Buckley a Rory Kinnear zrovna dvakrát sympatické nebylo, musím uznat, že oba podali docela zajímavé herecké výkony. Ona mi místy lezla na nervy, on byl ve svých několika rolích mnohdy neskutečně nechutný, ale zároveň skoro geniální. S každou postavou si dokázal poradit, vcítit se do ní a u většiny z nich i vyvolat u diváků záměrně chtěný odpor. Kromě něj mě dokázala samozřejmě zaujmout i nádherná krajina a důmyslná kamera. Některé záběry byli famózní, jiné nechutné (mužské porody). Atmosféra rovněž nebyla vůbec špatná, jen místy byl děj zbytečně natahován a trošku jsem se u sledování filmu u některých pasáží i mírně nudil. No rozhodně tento film není pro každého! 50% ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Šel jsem si pro horor roku, odešel jsem spíše zklamaný s pěkně natočeným bizárem, k němuž mě ale nenapadá žádná smysluplná / podnětná interpretace. Ty, co mě napadají, se mi zdají banální. A bez nosného myšlenkového podhoubí z MEN zbyde jen pár creepy scén a jedna lahůdková body horror sekvece. Co se strašení týká, není ovšem snímek ani zdaleka natolik intenzivní, aby mi toto samo o sobě stačilo. MEN chtějí evidentně být (soudě dle finální půlhodinky, kdy se rozpadne dosud relativně v realitě ukotvené vyprávění a stane se z něj fantasmagorie) v prvé řadě nějaké podobenství, nikoli příběhový horor, který diváka napne a vystraší. A já zkrátka - alespoň po první projekci - na první dobou nevím, co ten film chce říct (respektive chci veřit, že chce říct víc než to, co v něm reálně vidím), a zároveň se jím necítím být dostatečně zaujatý natolik, aby mě o něm bavilo přemýšlet. Rozhodně zatím nejslabší Garland, dokonce váhám, zda nepřeklepnout na dvě hvězdy. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Takoví jsou všichni. Biblickou i pohanskou symbolikou protkaný Brit folk-horror o ženě, která v nepříliš dobrém psychickém rozpoložení prožívá duševní očistu. V tom jí dopomáhej rurální prostředí, spirit Wicker Mana, nepohlavní rozmnožování pampelišek, poslání vikáře do prdele a Zelený muž, co představuje znovuzrození, nekončící cyklus obnovy přicházející s každým jarem (i když to dlouho vypadá na podivína, co se promenáduje s nahým pinďourem před turisty). Garland úmyslně nechává široký prostor pro interpretaci, kdy odezva každého jednotlivého diváka může být ta správná. Po finálním „řetězovém porodnictví“ ta má je, že by nebylo od věci, jít do Věci. Koneckonců, je mezi přiznanými inspiracemi.. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (11)

  • Název filmu se objeví až na samotném konci snímku. (Kejf.)
  • Ve filmu je 17minutová sekvence (téměř 20 % stopáže), kde není dialog, a to krátce poté, kdy si Harper (Jessie Buckley) mumlá pro sebe sprosté slovo při dvou různých příležitostech. (noelcoward73)

Související novinky

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér a scenárista Alex Garland (Dredd, Ex Machina) má za sebou některé z nejzajímavějších sci-fi projektů posledních let. Jeho režijní prvotina Ex Machina nadchla většinu diváků i kritiků,… (více)

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt

07.01.2021

Režisér Ex Machiny nebo Annihilation Alex Garland si zřejmě konečně vybral svůj další projekt. Původně se zdálo, že se filmař po svém posledním seriálovém projektu Devs uchytí v televizi, nakonec… (více)

Reklama

Reklama