Reklama

Reklama

Men

  • Slovensko Men (festivalový název) (více)
Trailer 2

Harper (Jessie Buckley) odjíždí na malebný anglický venkov odpočinout si a srovnat si myšlenky po nedávné tragédii v osobním životě. Okolní příroda však působí značně zneklidňujícím dojmem a Harper má neodbytný pocit, že ji kdosi či cosi zpoza stromů sleduje. Co nejdříve vypadá jako plíživý děs, se brzy promění v opravdovou noční můru. Vizionářský režisér Alex Garland se ve své horečnaté vizi vydává do nejtemnějších zákoutí lidské mysli a přichází s originálním mysteriózním hororem plným hutné atmosféry a neotřelých režijních nápadů. (Aerofilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (243)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Šel jsem si pro horor roku, odešel jsem spíše zklamaný s pěkně natočeným bizárem, k němuž mě ale nenapadá žádná smysluplná / podnětná interpretace. Ty, co mě napadají, se mi zdají banální. A bez nosného myšlenkového podhoubí z MEN zbyde jen pár creepy scén a jedna lahůdková body horror sekvece. Co se strašení týká, není ovšem snímek ani zdaleka natolik intenzivní, aby mi toto samo o sobě stačilo. MEN chtějí evidentně být (soudě dle finální půlhodinky, kdy se rozpadne dosud relativně v realitě ukotvené vyprávění a stane se z něj fantasmagorie) v prvé řadě nějaké podobenství, nikoli příběhový horor, který diváka napne a vystraší. A já zkrátka - alespoň po první projekci - na první dobou nevím, co ten film chce říct (respektive chci veřit, že chce říct víc než to, co v něm reálně vidím), a zároveň se jím necítím být dostatečně zaujatý natolik, aby mě o něm bavilo přemýšlet. Rozhodně zatím nejslabší Garland, dokonce váhám, zda nepřeklepnout na dvě hvězdy. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Na "chlapský film" vlastně hodně odvážný a progresivní počin, ale příliš se tam stírá hranice mezi fantasmagorií a realismem, respektive film nedokáže jasně definovat, kde končí a začíná jeho vlastní vidění světa. KDYBY tam nebyl finální příjezd kamarádky, ještě by se dalo polemizovat o celkovém rámci. Finální moment nás ale navrací do reality a s tím se podrývá celý koncept, kde najednou zůstávají jen otázky a nikde ani náznak odpovědí. Je to jako sledovat divadelní představení, kde najednou z ničeho nic herec na pódiu vytáhne zbraň, někoho skutečně zastřelí, pak ji zase schová a bez vysvětlení se hraje dál. Jsou zkrátka věty, které nelze nechat nedokončené. Garland se profiluje jako silný režisér, pokud se bavíme o tom, jak parádně jednotlivé scény vypadají. Vypravěčsky ale začíná být příliš zahleděný sám do sebe. Kéž by příště točil podle scénáře někoho jiného. 50 % ()

Reklama

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Tak nám pyšný esoterický nudil Alex mrknul na Gáju, vypravil se na lup do Jižní Afriky, počichal ředidlo, krutohustě zafilozofoval a metaforicky vyhaluškoval keltský očistec nesympatické až iritující rasistické krávy, která donutila chudáka černouška k sebevraždě, za což ji mentálně týrá cca deset primárně hermafroditických Roryů ve fantaskní potratové vesnici Dolní Roryovice, ležící někde mezi Druidáriem a Lobotomií. Výsledkem je až nesnesitelně unylý slunozvratek, stupidní pouťová premisa zabalená do tuny plíživých jinotajných hoven, navatěná hodinou rádoby yntelechtuálně existenciálních slonoúmorných pičoplků a předlouhých záběrů na tolik tajuplně šustící stromy. Stupidní pouťová premisa, která však zjevně vzrušivě zabrnkala na míchu zdejším obsedantním nudofilům a artovým hnědopichům, kteří jsou již DOKONCE!!! na takové yntelechtuální úrovni, že přestali žrát banány se slupkou, a tudíž úspěšně nalezli hovno v plné žumpě, odhalili onu děsně skrytou symboliku obřích blikajících pičogramů, nadmuli se pýchou, že opět vědí málem lépe než sám, sám sebou znarkotizovaný, autor, pročež přes zduřelé ego ani nezaregistrovali, že se právě sto minut xmrti nudili u polodementní houbičkové artové kokotiny a manýristicky se tu zase za brutálního nadhodnocování nadšeně tahají za šulínky v sebestředných výronech. Musím si už konečně někam zapsat, že když se u těch rozumbradáčů u čehokoliv dočtu, že prý „autor ponechává prostor k interpretacím“, mám si večer pustit raději plyn. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Vizuální orgie, opravdu nádherná kamera, hudba i práce s ruchy a se zvukem, skvělý casting i herecké výkony, jestli měl ale tenhle film nějaké poselství, tak jsem ho nepobral...někde na cestě mezi folk (děs pochází z lidí) a landscape (děs pochází z krajiny, místa) hororem se z toho stal ryzí surrealismus... Forma v případě Men vysoce vyhrála nad obsahem... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Z první půle jsem byl nadšený, jako snad u žádného filmu z poslední doby. Ta tajuplná atmosféra, podpořená skvěle vybranou hudbou a zvukovými a obrazovými fígly mě úplně očarovala a já se těšil, s čím mě Garland ještě překvapí. Bohužel od scény v kostele, kdy je to už jenom sólo pro hlavní hrdinku a jednoho herce v parukových obměnách, se z toho stane jeden velký bizár, který jde odnikud nikam. Prostě jenom Harper sleduje jednotlivé body-horror výjevy, do toho občas farář, který je imho nejslabší scenáristickou složkou filmu, pronese nějaké moudro a vy z toho všechno máte jeden velký pocit zmaru a rádoby artové manýry, která by tak moc chtěla svádět k vlastní interpretaci, ale kde nic není, ani Putin nebere. Alexi, snažil ses mě opít rohlíkem, ale já mám raději poctivý černý Guinness. Z té dosavadní režijní trojice asi nejslabší Garland. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (11)

  • Plastová maska (blondýnky), kterou mladý Geoffrey (Rory Kinnear) nosí, jasně symbolizuje nedostatek žen ve městě a posedlost ženskostí. (Silen.c.e)
  • Název filmu se objeví až na samotném konci snímku. (Kejf.)

Související novinky

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér a scenárista Alex Garland (Dredd, Ex Machina) má za sebou některé z nejzajímavějších sci-fi projektů posledních let. Jeho režijní prvotina Ex Machina nadchla většinu diváků i kritiků,…

Reklama

Reklama