poster

Asterix a Galové

 • francouzský

  Astérix le Gaulois

 • slovenský

  Asterix a Galovia

 • anglický

  Asterix the Gaul

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1967, 68 min

Režie:

Ray Goossens

Předloha:

René Goscinny (komiks), Albert Uderzo (komiks)

Scénář:

Jos Marissen

Hudba:

Gérard Calvi

Střih:

François Ceppi
(další profese)
 • mortak
  ***

  První animovaný Asterix má ukázat, že si hrdinové s Římany hravě poradí, i když zrovna není po ruce kouzelný elixír. Jinak je tu spíše využívána základní škála vtipů, takže se nám po padesáti letech zdá příběh trochu chudý. Jenže v roce 1967 nebyl svět zaplněn zmlsanými fanoušky-asterixology a tak úloha filmu byla spíše osvětová a misionářská - šířit Asterixe do celého světa.(17.9.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Zaútočila na vás mnohonásobná přesila? - Ani ne. Byl jeden a takhle malinkej." Asterix sice na úvod stylově sejme čtyři Římany, ale pak je to už jen o tom, kterak si společně s Panoramixem dělají srandu z římských věznitelů. Marně jsem čekal na pořádnou záchrannou akci Galů nadopovaných zázračným elixírem, kterak si udělá letecký den s legií Římanů. Asi to něco vypovídá o mé neznalosti papírových příběhů, ale bez pořádného boje víc hvězd dát nemohu.(5.10.2016)

 • diodoros
  *****

  Film, ktorý to celé "rozpohyboval". Prvý diel animovaného filmového Asterixa, ktorý oboznámil filmové plátno s dedinou odbojných Galov, ktorá sa odmieta poddať rímskej moci... a zvyšok poznáme. Možno to ešte animáciou a kvalitou nedosiahne na svojich nasledovníkov, ale svojim prepracovaným scenárom, hláškami a najmä scénkami (hlavne vražednou scénou s jahodami), ktoré sa nehrajú na žiadne vyššie posolstvo, ale jednoducho zabávajú, to stále prekonáva niektoré animované detinské komédie vznikajúce dodnes, takže svojich 5* si zaslúži.(7.1.2014)

 • Hashirama
  ***

  Jelikož jsem velice dobře obeznámený s komiksem, jsem trochu zklamaný, animace je na svou dobu velice dobrá, i stopáž je tak akorát, ale co se týče dabingu a příběhu, to je k uzoufání. Je to film, a zrovna pro tenhle by bylo dobré, aby se snažil o nějaký svůj nápad, když už teda trvá přes hodinu, komiks dlouhý není, takže příběh může být přímočarý (vždyť to takhle funguje už řádku let) a viděli jsme, jak hrozně dopadl vlastní nápad u Asterixe a Vikingů, ale tehdy se Američani nesrali do každé adaptace, kterou viděli, takže Goossens mohl klidně půl hodiny ještě přidat s tím, že se Asterix s přáteli vydává do Lutecie, nebo něco takového. A co se týče dabingu, ten stál za řeč u hraných filmů (Asterix a Obelix, Asterix a Obelix: Mise Kleopatra). Bezpochyby je to pěkný film, jen trochu moc přímočarý a identický s komiksem, vím, že tak má adaptace vypadat, ale prosil bych nějaký vlastní nápad.(11.1.2013)

 • tomtomtoma
  ****

  Vždy jsem měl rád komiksové příhody o těch nepoddajných Galech v čele s ústřední dvojící Asterix - Obelix. Opakovaně mě okouzluje ten vtipný a lehký nadhled, se kterým se pohlíží na historii. I v současné době stále vlastním mnoho těchto obrázkových sešitů, které občas otevřu, když potřebuji rozjasnit mysl a přinést do vlastní tváře úsměv. Tato animovaná adaptace rozhodně nekulhá svým roztomilým půvabem za svojí předlohou a rozhodně příjemně pobaví. A i ten bláznivý druid Panoramix má zde oproti jiným dílům hodně prostoru.(26.4.2016)

 • - Asterix a Galové jsou první filmovou adaptací světoznámého komiksu příběhů malého hrdiny Asterixe a jeho přátel. (Zdroj: Zlín Film Festival)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace