poster

Asterix a Galové

 • Francie

  Astérix le Gaulois

 • slovenský

  Asterix a Galovia

 • anglický

  Asterix the Gaul

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1967, 68 min

Režie:

Ray Goossens

Hudba:

Gérard Calvi

Střih:

François Ceppi
(další profese)
 • Paldiny
  ****

  Riskol som to a pustil sa do Galského maratónu mimo vekovej prístupnosti a čuduj sa svetu spomienky neklamali. Prvý Asterix pobavil, zápletka o infiltrovaní špióna do dediny Galov postačujúca a následný plán dokonca prekvapivý. Najmä striedmosť tvorcov pri práci s hlavnou myšlienkou, ktorá hovorí, že najsilnejšou zbraňou človeka je mozog čím prakticky vypustili záverečnú bitku, bez ktorej by to dnes snáď ani nešlo. Trefa, som hladný po ďalších dieloch.(2.11.2016)

 • MRPitivier
  ***

  Je to pořád ten starý Asterix, objevuje se i Panoramatix! Chybí tu, a to velice snižuje kvalitu tohoto příběhu, Obelix, se kterým ubylo bojů, spíše řekněme úplně vymizeli. Dalo by se říct, že je to jen o chytrosti Asterixe, což není zvykem! Je vidět, že pod tímto snímkem nejsou podepsání tvůrci tohoto komiksu, pan Goscinny a Uderza! Pánové, opravdu mi tu chybíte, Váš francouzský vtip a elegance, proto průměrné hodnocení!(30.11.2009)

 • filmmovier
  *****

  Takže jak už jsem říkal několikrát, miluju komiksy s Asterixem stejně tak, jak mám rád filmy s ním. Na adaptaci prvního komiksu jsem se ohromně těšil a byl jsem zvědav na výsledek, protože jsem ho četl. A nebyl jsem ani trochu zklamán. Příběh perfektní, bavil jsem se skvěle, jen mi vadilo, že Obelix byl odsunut do pozadí, celkem mi tady chyběl. Kresba mi vůbec nevadila, i když samozřejmě kouzlu té původní komiksové nedosahuje. Holt ohromná sranda a nic jiného, pěkně mi to uteklo a těším se samozřejmě na další, pár jsem jich ještě neviděl.(2.7.2012)

 • mortak
  ***

  První animovaný Asterix má ukázat, že si hrdinové s Římany hravě poradí, i když zrovna není po ruce kouzelný elixír. Jinak je tu spíše využívána základní škála vtipů, takže se nám po padesáti letech zdá příběh trochu chudý. Jenže v roce 1967 nebyl svět zaplněn zmlsanými fanoušky-asterixology a tak úloha filmu byla spíše osvětová a misionářská - šířit Asterixe do celého světa.(17.9.2009)

 • diodoros
  *****

  Film, ktorý to celé "rozpohyboval". Prvý diel animovaného filmového Asterixa, ktorý oboznámil filmové plátno s dedinou odbojných Galov, ktorá sa odmieta poddať rímskej moci... a zvyšok poznáme. Možno to ešte animáciou a kvalitou nedosiahne na svojich nasledovníkov, ale svojim prepracovaným scenárom, hláškami a najmä scénkami (hlavne vražednou scénou s jahodami), ktoré sa nehrajú na žiadne vyššie posolstvo, ale jednoducho zabávajú, to stále prekonáva niektoré animované detinské komédie vznikajúce dodnes, takže svojich 5* si zaslúži.(7.1.2014)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

 • - Asterix a Galové jsou první filmovou adaptací světoznámého komiksu příběhů malého hrdiny Asterixe a jeho přátel. (Zdroj: Zlín Film Festival)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace