poster

Asterix a Galové

 • francouzský

  Astérix le Gaulois

 • slovenský

  Asterix a Galovia

 • anglický

  Asterix the Gaul

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1967, 68 min

Režie:

Ray Goossens

Předloha:

René Goscinny (komiks), Albert Uderzo (komiks)

Scénář:

Jos Marissen

Hudba:

Gérard Calvi

Střih:

François Ceppi
(další profese)
 • Zagros
  ***

  Klasika, která mě pobavila, když jsem byl naposledy nemocný. Na chvíli odvedla mé myšlenky jinam a já jen ležel v posteli a pořádně se vypotil. Za to jí patří díky. Po pár letech si z filmu nic nepamatuji a popravdě nemám ani důvod si jej pustit znovu, snad některý další díl. Tři hvězdy si ale zaslouží.(24.3.2014)

 • 0kozel
  ****

  Tohle je láska na celý život. Pamatuji si dodnes jak jsem na Asterixe jako dítě náhodou v televizi narazil a byl to pro mě tehdy neuvěřitelný zážitek. Po shlédnutí u mě propukla naplno Astexovská mánie. Musel jsem si sehnat další díly, které jsem pak neustále sjížděl na videu a na nějaký čas se hrdinové z filmů stali hlavními objekty mých výtvarných výtvorů. Dodnes se rád na tyhle filmy podívám a vždy se spolehlivě pobavím.(26.1.2019)

 • otík
  ***

  Moc mě to nenadchlo. Dnes už to působí fakt zastarale, ani by mi nevadila animace, ale spíše ty postupy. Mnoho opakovaných obrázků z úvodních titulek, pak vše tak pořád dokola. Příběh ale není úplně stupidní a má to příjemný český dabing. Pro dnešní větší děti už to teda není vůbec, ale tak ty pětileté to ještě snesou. A my staří bardi se na to mrknem z nostalgie.(2.7.2015)

 • Malarkey
  ****

  Úplně první díl nemám zas tolik rád jako následující a to platí i pro komiks. Většinou se divák seznamuje s postavami a pro mě je ostatně vše známo. Příběh je také jednoduchý a nutí diváka pochopit, že Římani jsou úhlavním nepřítelem. Také je tu znát, že s Obelixem autoři zas tolik nepočítali, Asterix má hlavní roli a bez svého druha to není tak dokonalé jako v následujících filmech. I tak je to povedená pohádka, ale tak často jako na ostatní se na ní koukat nebudu. Nemá mi nejspíš co říct. --- Chutná to jako výborrrný bujón. - Ano, ano. Používám nejrůznějších příchutí: Bílá rybí polévka, sýrová omeleta, kachna na pomerančích, koláč s mandlemi nebo banánem.(24.8.2007)

 • v.indruchova
  ***

  Zatím nejlínější snímek s málo humorem a velmi jednoduchou kresbou. Kreslený je přece jenom lepší než s masa a kostí. Animovaný a nejstarší je zatím nejslabší, ale asi až dojdu k modernějšímu budou slabší ti nejnovější :) Pro mě je zatím nej 12 úkolů pro Astelixe. A a G Je to pohádka pro děti, pro dospělé až další díly.(13.1.2014)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

 • - Film vznikl bez vědomí tvůrců Asterixe – scenáristy Goscinnyho a komiksového kreslíře Uderza. Když později na soukromé projekci snímek viděli, nebyli s jeho podobou vůbec spokojení. (Landauer)

 • - Asterix a Galové jsou první filmovou adaptací světoznámého komiksu příběhů malého hrdiny Asterixe a jeho přátel. (Zdroj: Zlín Film Festival)