Reklama

Reklama

Asterix a Galové

  • Francie Astérix le Gaulois (více)
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný
Francie / Belgie, 1967, 68 min

Obsahy(1)

Románi se zoufale snaží odhalit tajemství nadpozemské síly Galů. Jistý románský vůdce se prostřednictvím špióna dozví o zázračném nápoji a má na získání receptu opravdu silný zájem. Chce ho totiž využít pouze pro svůj vlastní prospěch a dostat se tak až na trůn samotného Cézara. Popletený Getafix mu sice uvaří zázračný nápoj, ale s úplně jinými účinky! Náš hrdina Asterix ho doručí - nápoj s neuvěřitelně silným účinkem, od kterého vlasy rostou, rostou a rostou... Umíte si představit ještě víc zábavy? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (130)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Nevim co tady vsichni breci, jak je komiks neuveritelne vtipnej a film ne, me to prislo jako skoro doslovna adaptace komiksu a zrovna tak vtipna. Co se tyce animace, jeste sice neni tak vychytana jako v dalsich dilech, ale svy kouzlo ma a pribeh je na tu hodinku tak akorat, aby film dobre bavil, takze lepsi 4*. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Asterix a Obelix nesmrtelná původně comicsová předloha populárních příběhů, a zde víceméně vtipné spojení satiry, comicsu a animovaného filmu. Vychytralá dvojice a nejen ta, ale i všechny jejich přátelé dokážou za pomocí kouzelného nápoje udělat římským legionářům ze života leckdy úplné peklo. To jen tak pro začátek a takové motto. Nechybí tu vůbec vtipné narážky na různé lidské slabosti, na politickou tupost a omezenost, na klišé o vlastnostech Francouzů a sousedních národů. Snímek se musí líbit ať už různým intelektuálně zaměřeným divákům, ale i třeba dětem kteří podobně jako já před dlouhými léty, oceňoval a byl uchvácen jistou pohotovostí a chytrostí hlavních hrdinů, jejichž rozdílné tělesné parametry byly mým neustálým zdrojem smíchu. Autoři Goscinny a Uzder si myslím že zvolili dobře a vydali se správnou cestou. Uzderovy kreslené gagy nijak neztrácí a mají jistý potenciál co se týče komického účinku, zato prý adekvátní překlad Goscinniho docela jedovatých dialogů byl jistě pro nejednoho překladatele tvrdým oříškem... ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nejstarší filmový Asterix byl pro mě maličko zklamání, když jsem ho viděl poprvé. Byl nakreslený jinak než ti, které jsem do té doby viděl, ale pět minut po začátku filmu už mi to bylo jedno. Většina vychytávek v hraném Asterixovi pochází odtud, takže si asi dovedete představit jaká sranda to je :)))) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Není větší fanoušek Asterixe, než jsem já. Na jeho comicsech jsem vyrůstal, většinu jeho příběhů znám zpaměti. A proto nemohu přijmout jeho animovanou podobu. která je oproti sešitové předloze pouhým paskvilem. Kam se poděl ten chytrý humor pana Goscinnyho? Kde je výtvarná brilantnost pana Uderza? Oba dva Asterixovi "duchovní otci" nemají s animovanými filmy nic společného a na výsledku je to znát. Asterix je pro mne tím inteligentním druhem humoru, jako u nás např.Cimrman. Animované verze ale takové nejsou a od těch papírových se dost odlišují, víceznačný humor je fuč. Raději si Asterixe přečtěte. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Úplně první díl nemám zas tolik rád jako následující a to platí i pro komiks. Většinou se divák seznamuje s postavami a pro mě je ostatně vše známo. Příběh je také jednoduchý a nutí diváka pochopit, že Římani jsou úhlavním nepřítelem. Také je tu znát, že s Obelixem autoři zas tolik nepočítali, Asterix má hlavní roli a bez svého druha to není tak dokonalé jako v následujících filmech. I tak je to povedená pohádka, ale tak často jako na ostatní se na ní koukat nebudu. Nemá mi nejspíš co říct. --- Chutná to jako výborrrný bujón. - Ano, ano. Používám nejrůznějších příchutí: Bílá rybí polévka, sýrová omeleta, kachna na pomerančích, koláč s mandlemi nebo banánem. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (3)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)
  • Film vznikl bez vědomí tvůrců Asterixe – scenáristy Goscinnyho a komiksového kreslíře Uderza. Když později na soukromé projekci snímek viděli, nebyli s jeho podobou vůbec spokojení. (Landauer)
  • Asterix a Galové jsou první filmovou adaptací světoznámého komiksu příběhů malého hrdiny Asterixe a jeho přátel. (Zdroj: Zlín Film Festival)

Související novinky

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie

04.05.2016

Filmové cestování po Evropě pokračuje letos výletem do provoněné Francie a Zlín Film Festival odtud přiveze návštěvníkům více než 40 archivních i nejnovějších filmových počinů. Sekce Dny francouzské… (více)

Reklama

Reklama