poster

Asterix a Galové

 • francouzský

  Astérix le Gaulois

 • slovenský

  Asterix a Galovia

 • anglický

  Asterix the Gaul

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1967, 68 min

Režie:

Ray Goossens

Předloha:

René Goscinny (komiks), Albert Uderzo (komiks)

Scénář:

Jos Marissen

Hudba:

Gérard Calvi

Střih:

François Ceppi
(další profese)
 • nash.
  **

  Asterix a Obelix jsou dvojka, na které jsem jako kluk comicsově vyrůstal, když mi Čtyřlístek začal být těsný. Možná proto mám na jeho filmovou verzi značné nároky a výmluva, že byl první a vznikl už v šedesátých letech, mu u tabule nepomůže. Drží se předlohy tak věrně že je vlastně jen její rozpohybovanou podobou. Bohužel bez sebemenší přidané hodnoty a se špatnou animací, která připomíná hodně levné televizní seriály. Francouzské rodinné stříbro si zkrátka zasloužilo větší pozornost a vymazlenost. Navíc mám pocit, že ani ten humor nefungoval tak dobře jako na stránkách comicsu.(30.3.2012)

 • kinej
  ***

  Co se příběhu týče, je i tento Asterix na tradiční nadprůměrné úrovni. Bohužel film podtrhává silně podprůměrná animace. Ta je plná negativních trendů v animaci té doby. Trochu to připomíná například epizody Toma a Jerryho ze 70. let, které znamenaly po technické stránce velkou stagnaci. Některé scény působí vysloveně odfláknutě. A jelikož Asterix je velký fenomém, myslím, že i tenkrát zasluhoval důstojnější zpracování. Horší je i hudební doprovod.(21.9.2009)

 • waits
  ***

  Věrné ztvárnění předlohy, v podstatě jde o rozpohybované obrázky knižní verze. Je to fajn, ale je otázkou, jestli není lepší listovat si komiksem, než sledovat to samé v pohybu, když je animace navíc už přece jen ve srovnání s dneškem trochu jednodušší. A navíc, větší zábava plyne z mírného hašteření Obelixe a Asterixe, tady ale o Obelixe nejde..(15.6.2017)

 • Hashirama
  ***

  Jelikož jsem velice dobře obeznámený s komiksem, jsem trochu zklamaný, animace je na svou dobu velice dobrá, i stopáž je tak akorát, ale co se týče dabingu a příběhu, to je k uzoufání. Je to film, a zrovna pro tenhle by bylo dobré, aby se snažil o nějaký svůj nápad, když už teda trvá přes hodinu, komiks dlouhý není, takže příběh může být přímočarý (vždyť to takhle funguje už řádku let) a viděli jsme, jak hrozně dopadl vlastní nápad u Asterixe a Vikingů, ale tehdy se Američani nesrali do každé adaptace, kterou viděli, takže Goossens mohl klidně půl hodiny ještě přidat s tím, že se Asterix s přáteli vydává do Lutecie, nebo něco takového. A co se týče dabingu, ten stál za řeč u hraných filmů (Asterix a Obelix, Asterix a Obelix: Mise Kleopatra). Bezpochyby je to pěkný film, jen trochu moc přímočarý a identický s komiksem, vím, že tak má adaptace vypadat, ale prosil bych nějaký vlastní nápad.(11.1.2013)

 • MarekT
  ****

  Podobně jako komiks je tohle takový rozjezd, takže na plné hodnocení to není, nicméně převod se zdařil na jedničku narozdíl od osobních propadáků z posledních let (hraná Kleopatra, Amerika, Vikingové). Též je zajímavé a po třiatřiceti komiksech i nezvyklé, že Obelix tu je pouze vedlejší postava. Mimochodem, nejvíce asi budu souhlasit s B!shopem, hlavně co se týče Limova komentáře, jehož první věta je, řekněme, troufalá. Animované filmy paskvil vůbec nejsou, sice je pravda, že v něčem bývá papírová verze lepší (hodně je to vidět třeba u Británie), nicméně tohle hodit do koše nelze.(3.12.2008)

 • - Asterix a Galové jsou první filmovou adaptací světoznámého komiksu příběhů malého hrdiny Asterixe a jeho přátel. (Zdroj: Zlín Film Festival)

 • - Film vznikl bez vědomí tvůrců Asterixe – scenáristy Goscinnyho a komiksového kreslíře Uderza. Když později na soukromé projekci snímek viděli, nebyli s jeho podobou vůbec spokojení. (Landauer)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace