Doktor Sullivan Travis je velmi oblíbeným gynekologem vyšší společenské vrstvy v Dallasu. Jeho ordinace je neustále plná brebentících žen. Sully si žen váží a má k nim velkou úctu. Po práci ho doma očekává manželka Kate a dvě dcery, Dee Dee a Connie. Dee Dee má před svatbou s Bartholemewem. Connie pracuje v Muzeu věnovaném J. F Kennedymu a provází turisty na místo atentátu. K Travisovým se navíc přistěhuje jeho švagrová s třemi holčičkami. Své volné chvíle tráví Sully s třemi kamarády v golfovém klubu nebo spolu chodí na lov. U Kate se náhle projeví psychická porucha a je internována v psychiatrické léčebně. Ošetřující psychoterapeutka řekne Sullymu, že Kate trpí Hestiiným komplexem, který mají obvykle příliš milované ženy, které mají všechno. Ztrácejí motivaci a duševně se dostanou na úroveň dítěte. Když ji Sully navštíví, Kate ho považuje za svého bratra. Do golfového klubu přijede nová instruktorka Bree. Ostatním ji představí její kamarád Harlan. Bree Sullyho překvapuje. Je zcela emancipovaná a samostatná, Sullyho bere jako obyčejného muže a nic od něj nechce. Po čase schůzek na golfovém hřišti ho Bree pozve k sobě na večeři a oba se spolu vyspí. Sullyho Bree uklidňuje a vyhledává ji. Jeho dcera Dee Dee všem oznámí, že bude mít svatbu venku u jezera a že za svědkyni jí půjde její kamarádka Marilyn z Houstonu. Sestra Connie zrazuje Dee Dee od konání svatby venku. Podle ní může přijít bouřka a svatba bude zkažená... (TV Prima)

otík

Úvodní scéna slibuje veselou podívanou, další část filmu slibuje romantiku, ale závěr filmu je těžce depresivní. A co měl znamenat závěrečný porod v přímém přenosu, ví snad jen sám režišér Robert Altman. Dvě hvězdičky snad jen za slušné vtípky a velmi příjemného Richarda Gera. ()

Aquarius

Satyrické mravenisko, ktoré sa fanúšičkám Richarda G. asi moc páčiť nebude. Jemná pavučina, pulzujúce pradivo príbehov a príbehíkov, vzťahov a vzťahovčekov, zabalené do umelohmotného vŕzgajúceho obalu romantickej komédie, z ktorého kde-tu trčia ostré hrany drámy jedného smutného muža, aby postupne úplne prebrali žezlo magnóliovo-depresívne-krásnej melanchólie. Tvrdá rafinovanosť železnej päste odetej v čipkovaných rukavičkách, ktorá vás svojimi nečakanými údermi postupne pribíja stále hlbšie a hlbšie do sedadla(alebo váz za nespokojného mrmlania odfackuje z kina (od slova facka, nie fuck)).Tento film sa asi mnohým ľuďom páčiť nebude...Nezávislé dielko so skvelým obsadením. Len ten záver si ujo Altman mohol odpustiť. ()

andriy

Mam hodne rad Helen Hunt, ale o hvezdicku navic kvuli tomu filmu nedam. Nicmene neni to spatne, lehce nadprumerna oddechovka, myslim, ze tak spatne hodnoceni si nezaslouzi. ()

Pavlínka9

Pro mě zvláštní film od Roberta Altmana, jelikož mi okolo něj přijde, že je okolo něj zbytečně mnoho povyku...Prostě to nelahodilo mému oku. Mnoho problémů, rychlé střihy a plácání jednoho přes druhého. Svatba sice výborná a nejspíš bych si taky vybrala Liv a ne ženicha, který vypadal, že je na svatbě omylem. Ale způsob provedení filmu mi přišel příliš nudný a nevystižený. ()

venison

Každý film si najde svého diváka - i přes velkou kritiku tenhle film miluji :-) Prkenného Gera, emancipovanou až chlapskou Helen Hunt i zbytek uřvaných zástupkyň něžného pohlaví :-) Dokonce ani tornádo na konci mi jako eufemismus nevadilo :-) ()

dANo

Film s minimom vtipu a s množstvom trápnych situácií, ktoré spôsobujú všetky tie histerické ženské okolo Dr. T (snáď až na Helen Hunt, ktorá si v tejto "komédii" zahrala jedinú celkom vážnu rolu). Altman sa nijak nevyznamenal okrem toho, že do filmu dotiahol zopár zvučných mien. ()

Looser

Dost špatný film, nezachránilo ani hvězdné ženské obsazení. Myslím, že tenhle film se nemohl líbit ani ženské polovině lidstva. Pořád si říkám o čem to vlastně bylo ? ()

Heraldika

Hodně povedený film, zdejší hodnocení silně pokulhává. Ženy ve všech možných formách, takové jaké opravdu někdy jsou. Uvřískané, vztahovačné, obětující se, milující, nezávislé, hloupé, milé, atd atd... A v tom mumraji hlasů a těl, zmítající se v donkichotské postavě výborný Gere. ()

tempus

46%? Až tak málo? Čekal jsem mezi 57% a 67% Já dávám 4*. Největší podíl má atmosféra pozdních devadesátek, jež jsem delší dobu v žádném filmu neviděl. Pak je tam jistý chaos, který ale má svůj řád (ordinace T) a v neposlední řadě vidím, že je dr. T ze stejného těsta, jako dr. W. Larch (z Pravidel moštárny, jež jsem nedávno dočetl), možná o něco méně moudrý protože se smíří s vlastním údělem v poslední minutě filmu a který si místo éterového opojení jde zastřílet s kamarády (tj jediné vedlejší mužské postavy). Zajímavý snímek dělá i to, že hrají hlavní i vedlejší postavy ženy (více žen na minutu je pouze ve filmech Ženy) např Helen Hunt jež jsem viděl nedávno v Konečně spolu a znám jí se seriálu Jsem do tebe blázen. Průběžně je film komediální tragikomedie s tím, že po svatbě je to silné drama (bohužel se překvapivým wtf momentem) ()

Tery16

Když překousnete to příšerně otravné blábolení všech těch žen, můžete si užít nenáročnou zábavu na nudné sobotní odpoledne, přestože po shlédnutí tohohle filmu si pak nebudete moci vzpomenout, o čem to vlastně bylo. ()

kaygen.it

Ač jsem široko daleko asi jediný - Altman je génius a tenhle film to potvrzuje. Skvělé vykreslení postav, fantastické aranže scén. ()

Damielka

Richard Gere nebyl vůbec špatný a v záplavě uštěkaných paniček mi ho bylo fakt líto. Ale jako celek u mě film neuspěl a tak trochu mě nudil, i když se mu nemůže upřít jistá originalita. ()

aLPaC

Potvrdilo se mi, že Robert Altman byl jedním z nejvíce přeceňovaných režisérů. Jeho filmů už jsem viděl poměrně dost a žádný se mi nelíbil. Ani MASH. ()

Cement73

...to zakončenie bolo riadne od veci. (vietor do Mexika priamo k porodu??? - to malo byť ako čo?) Napriek slušnému hereckému obsadeniu a skevelou Helen Hunt bol tento filmík slabučký. ()

MacGyver

Nádejne rozohraný film sprvoti sa javiaci ako nenáročná no pritom inteligentná komédia. V priestoroch ordinácie doktora ,,T“ v podaní Richarda Gerea, dokonalého gynekológa, ktorý ženám rozumie ako nikto iný (hm...:), sa koncentruje zaujímavé ženské herecké obsadenie - pár nápaditých dialógov vzbudí zvedavosť a keďže aspoň matná iskra sa nedá uprieť žiadnej zo star(š)ích tygríc, prvá polovica filmu je fajn... Dobre odvedená práca sa však Robertovi asi málila a slušnej zábave chcel nasadiť ,,hlbší“ zmysel. Asi preto sme sa na konci dočkali Gereho zmäteného emocionálneho jednania a záverečného ,,umeleckého“ záberu zrodu nového života. Navyše z gentlemana doktora ,,T“ sa akoby mávnutím čarovného prútika stal muž, ktorý bez mihnutia oka podvádza svoju manželku trpiacu duševnu poruchou (zavretá v liečebnom ústave sa nedočká ani nejakej tej návštevy z rutinnej manželskej povinnosti...:) Prvá polovica filmu za 4 hviezdičky, celkový dojem za slabšie 3. ()

thunnus

Skvělé, tak dobře už jsem se nebavil dlouho. Tento film bych pouštěl feministkám, kterých čím dál přibývá, ať si zametou před vlastním prahem. ()