Mravenec Z

Antz

Mravec Z

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1998, 83 min

Uzasne dilo s prostredi meho oblibeneho hmyzu, mnohem dospelejsi a vyspelejsi nez Zivot brouka.. Skvele bitevni sceny, romantika, hnusny zaporak, jeste hnusnejsi termiti, docela depresivni sceny, to vse delaji Mravence necim vic nez jen obycejnym animakem. Abych ale neudelal z tohohle filmu nejaky horor, to rozhodne nechci a ani to neni pravda. Ve vetsi casti filmu je citit zabavnost, Allen a dalsi perli jednu hlasku za druhou, vse je originalni a uzasne animovane. Ty tvrdsi sceny (tvrdsi v uvozovkach) beru jen jako dalsi dukaz vyjimecnosti. Na poli filmů o hmyzu dost mozna kult.. 5(22.4.2010)

Úžasný animák! Můj nejoblíbenější, vtipný a chytrý. Nejsem člověk, kterého animace a digitální triky oslňují - často bývají na úkor příběhu (rozuměj jen ku předvádění). To se "Z" naštěstí netýká. Marvenec Z je klasický příběh o "vyvoleném", ale tenhle vyvolený je neskutečně ukecaný a nejistý (asi i díky tomu, že ho mluví Allen :-)). Dokonce i v češtině je dobře nadabovaný. A nesmím opomenout výbornou hudbu...(12.11.2008)

Animovaná vtipná konverzační bomba dle mého spíše pro ty odrostlejší. Celý film je protknut jemnými a nenápadnými narážkami na touhu jedince po svobodném životě, ve kterém o svém osudu rozhoduje hlavně on sám a také je osobní vzpourou jedince vůči vládnoucím elitám, které jdou bezohledně za svými mocenskými ambicemi. Absolutní perlou je pak dialog "Z" s vojákem při válečném pochodu na termity.(29.1.2009)

Skutečně povedený animák, který i přes své stáří stále vypadá dobře. Co mě u něj nejvíc fascinovalo, je nekryté mírné násilí, s ním spojená v určitém okamžiku těžká atmosféra a nezapomenu ani na nejedno užití sprostých slov, které jsem v žádném jiném animáku nezažil. Mimo to samozřejmě dostatečně dobrá, leč později trochu zeslabující zápletka. Viděl jsem tento film naposledy jako malý a i dnes jej uznávám.(17.11.2015)

Tak to proste chodí..... chlapec sa zamiluje do dievčaťa a kvôli nej malinko zmení spoločenský poriadok :-) tak toto je hláška ktoru film končí ale ja si ju budem pamätať do konca života. Jeden z najlepších animákov....ale na to aby ste ho ocenili je treba mať dostatočné IQ a napozerané filmy, pretože je prepchatý odkazmi. Výborný dabing. 10/10(24.1.2005)

• - Jedná se o první animovaný film společnosti Dreamworks. (KucC)

• - Tanec Z a princezny je odkazem na Pulp Fiction.

• - Jedná se o první animovaný film, který obdržel rating PG. (KucC)