Mravenec Z

Antz

Mravec Z

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1998, 83 min

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků vůbec :-) Mravenec Z a v něm Woody Allen, to je jasné, že se úspěch dostaví... Strašně mě dostává scéna, kde Z málem zabila mšice, ale Bradáč jej zachrání. Z mu říká: "Bradáči, zachránil jsi mi život" a on mu odpoví: "Hlavně se z toho nerozbreč!" :-))))) Tohle můžu furt... :-)))(14.9.2015)

Film,který vznikl ve stejném roce jako Život brouka,ale je o pár úrovní výš.Alespoň pro mě to tak je.Hmyzové mají správný počet nožiček,snímek má mnohem lepší příběh a Woody Allen dokonale předal hlavnímu hrdinovi svoji neurotickou osobnost.Na rozdíl od Brouka,který mi připadal,jako kdyby vznikl ve spěchu a provizorně,Mravenec Z na mě působí kompaktnějším a profesionálnějším dojmem a je to,myslím,patrné i na hereckém obsazení.Původně jsem udělil čtyři hvězdičky,ale po dalším shlédnutí jsem nucen opravit hodnocení na plný počet.(14.8.2016)

Účast celé řady slavných aktérů předpovídá moderně animované zábavě růžovou budoucnost a právě AntZ potvrzuje její nadstandartní kvality. Tentokrát vám bude nabídnut pohled na mraveniště, které se víceméně dělí na dvě skupiny: dělníky a vojáky, přičemž samotný jedinec představuje v této společnosti hodnotu jen nebezpečně nízko nad nulou. Doprovod vám bude ve vzniklém dobrodružství dělat sám Z, sympatický mravenčí magor s myslí a hlasem Woodyho Allena. Snímek úspěšně paroduje některá tradiční klišé hollywoodských velkofilmů, na druhou stranu občas až příliš věrně opisuje některé nepříliš zábavné části jejich scénáře. Zápor menších rozměrů z druhé části předchozího souvětí je však více než bohatě vynahrazen hromadou vskutku nezapomenutelných fórků, povětšinou v podání vašeho hmyzího průvodce. Ve výsledku tak Mravenec Z tvoří vedle Shreka a Doby ledové vrchol tohoto odvětví filmového průmyslu a společně dávají tušit, jakým směrem se budou příběhy (nejen) pro děti do budoucna vyvíjet.(18.4.2006)

"Chutná to jako hovno. - Vážně? Dej mi kousek. Hej, vždyť to je hovno! A vůbec není špatný." Dětičky, jděte spát, tohle by se vám asi moc nelíbilo. Už jen proto, že hlavní postavou je cynický a nesebevědomý Woody Allen s hlasem mravence. Teda obráceně. Zábavy pro nejmenší tady moc nenajdete, ačkoliv příběhově nepřichází Antz s ničím extra novým - chudý se zamiluje do bohaté, okolnosti jim nepřejí, k tomu se okolo ochomýtá šílený generál, znáte to. Animace je průměrná - pokud máte doma plyšového Shreka, tohle vám asi moc vonět nebude. A těžko se na to budete dívat v originále, takže si ani neužijete skvělý původní dabing (Allen, Hackman a Stallone v jednom filmu, no kde jinde to uvidíte?). Sáhněte tedy raději po infantilním Životě brouka a tohle přenechte rodičům. A starším sourozencům.(4.11.2011)

Vtipné. Překvapivě vtipné. Nemusím příliš Woodyho Allena, ale jeho "allenovský" mravenec je velmi vtipný a celé zobrazení mravenčí kolonie a "jejich" pohledu na svět okolo, nemá chybu. Krom toho animace je i na svou dobu velmi zdařilá a jen dotváří zábavný film. Krom toho obsazení je v původním znění neméně hvězdné než u jiných animovaných filmů. Mravenec Z má velkou sílu v propojení prakticky všeho, co film může nabízet. Starší osloví humor a deprimovaný mravenec, mladší všechen hmyz a barvy... Každý si najde své, což z Mravence Z dělá velmi univerzální zábavu napříč diváckým publikem. Těžko si vzpomínám na další podobný animák...(29.6.2005)

• - Jedná se o první animovaný film společnosti Dreamworks. (KucC)

• - Jde o druhý film, na kterém spolu pracovali Woody Allen a Sylvester Stallone. Tím prvním byli o dvacet sedm let starší Banáni (Hal_Moore)

• - Při záběru na "obří" kelímek hraje hudba z původní Války světů. (Zdroj: ČSFD.cz)