Mravenec Z

Antz

Mravec Z

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1998, 83 min

Vtipné. Překvapivě vtipné. Nemusím příliš Woodyho Allena, ale jeho "allenovský" mravenec je velmi vtipný a celé zobrazení mravenčí kolonie a "jejich" pohledu na svět okolo, nemá chybu. Krom toho animace je i na svou dobu velmi zdařilá a jen dotváří zábavný film. Krom toho obsazení je v původním znění neméně hvězdné než u jiných animovaných filmů. Mravenec Z má velkou sílu v propojení prakticky všeho, co film může nabízet. Starší osloví humor a deprimovaný mravenec, mladší všechen hmyz a barvy... Každý si najde své, což z Mravence Z dělá velmi univerzální zábavu napříč diváckým publikem. Těžko si vzpomínám na další podobný animák...(29.6.2005)

Animovana dobrodruzna komedie z dilny Dreamworks,ktera se kvalitou plne vyrovna animakum od Pixaru.Skvele napsany pribeh,uchvatne vizualne zpracovany a velmi,velmi vtipny.K tomu skvele namluveni hlavnich postavicek(Woody Allen a Dan Aykroyd jsou uzasni,stejne jako Gene Hackman,Sylvester Stallone a Christopher Walken).Je to podle meho jeden z nejlepsich animaku vubec,na ktery se muze divat cela rodina zas a znovu a pokazde v nem objevi kousek neceho noveho.Jasne mravencich 100%.(7.1.2011)

Keď som dal 5/5 Životu chrobáka, musím to dať aj tu, pretože je to rozhodne dospelejšie a narážky na filmy či ľudské správanie rozhodne potešili, ale mravci od Pixaru sa mi páčili viac, predovšetkým kvôli tomu, že ten mikrokozmos využili oveľa viac ako tu. Mravenisko je ale spravené fantasticky a bitka s termitmi klincuje do sedadiel. 9/10(26.11.2011)

"Mravec Z" ma ako prvý 3D animovaný film donútil zamyslieť sa nad silou tohto filmového odvetvia. Ľudia zo štúdia Pixar to posunuli do úplne iného rozmeru. Skvele odvedená práca na počítačových animáciach, nadabovanie postáv slávnymi hercami, tzv. globálny príbeh pre všetky vekové skupiny, humor, poučenie, emócie. Z tohto receptu vzniklo do dnešných dní nespočet podobných filmov. No "Mravec Z" pre mňa stále ostáva šľachticom medzi animákmi. ****(14.2.2008)

Úžasný animák! Můj nejoblíbenější, vtipný a chytrý. Nejsem člověk, kterého animace a digitální triky oslňují - často bývají na úkor příběhu (rozuměj jen ku předvádění). To se "Z" naštěstí netýká. Marvenec Z je klasický příběh o "vyvoleném", ale tenhle vyvolený je neskutečně ukecaný a nejistý (asi i díky tomu, že ho mluví Allen :-)). Dokonce i v češtině je dobře nadabovaný. A nesmím opomenout výbornou hudbu...(12.11.2008)

• - Jde o druhý film, na kterém spolu pracovali Woody Allen a Sylvester Stallone. Tím prvním byli o dvacet sedm let starší Banáni (Hal_Moore)

• - Role Zetova kamaráda byla nabídnuta Arnoldu Schwarzeneggerovi. Arnold však za roli požadoval peníze, a tak se k ní dostal Sylvester Stallone, který byl ochoten namluvit postavu zadarmo. (Hal_Moore)

• - Některá motivační hesla se skutečně ve velkých korporacích používají, aby pracovníky povzbudily. Například "volný čas je na trénink" se používá v PDI (tvůrci Mravenze Z). (Zdroj: ČSFD.cz)