Mravenec Z

Antz

Mravec Z

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1998, 83 min

Výborný, hvězdně namluvený animák, jehož hlavním tématem je střetnutí idejí individualismu a kolektivismu. Protože je to film americký, logicky jsem čekal morální vítězství prvního tábora, ale mile mě překvapila výsledná plichta, kdy jsme docela nenásilně poučeni, že na obou přístupech něco je, takže tradiční civilizační omezenost se tentokrát nekoná. No ale samozřejmě je to hlavně dost velká sranda. 90%(11.7.2010)

Přemýšlivý, neurotický mravenec Z promlouvá hlasem Woodyho Allena. Svěží film s dobře vykreslenými netuctovými postavami. Tak jako Allen ve svých filmech z New Yorku se snaží pochopit smysl dění kolem a dát svému životu řád, tak i Z se snaží vyznat ve svých pocitech a mít svůj vlastní život. Což je v perfektně efektivně řízeném mraveništi téměř nemožné. Někdy stačí náhoda, někdy pevné přesvědčení a někdy pomoc od přátel. Z se k tomu více-méně prokecá, ale podaří se to. Keep your high hopes!(23.5.2014)

Uzasne dilo s prostredi meho oblibeneho hmyzu, mnohem dospelejsi a vyspelejsi nez Zivot brouka.. Skvele bitevni sceny, romantika, hnusny zaporak, jeste hnusnejsi termiti, docela depresivni sceny, to vse delaji Mravence necim vic nez jen obycejnym animakem. Abych ale neudelal z tohohle filmu nejaky horor, to rozhodne nechci a ani to neni pravda. Ve vetsi casti filmu je citit zabavnost, Allen a dalsi perli jednu hlasku za druhou, vse je originalni a uzasne animovane. Ty tvrdsi sceny (tvrdsi v uvozovkach) beru jen jako dalsi dukaz vyjimecnosti. Na poli filmů o hmyzu dost mozna kult.. 5(22.4.2010)

Zet potká v baru princeznu Balu, která tam je inkognito. Princezna si s ním zatancuje, ale kvapně odchází, protože nechce, aby byla odhalena. Zet by ji rád ještě viděl na vojenské přehlídce a proto poprosí kamaráda Snovače, aby si s ním vyměnil místo... Film se podařilo atraktivně hlasově obsadit: Woody Allen (Z / Zet), Sharon Stone (princezna Bala), Sylvester Stallone (Weaver / Snovač), Gene Hackman (generál Mandible / Kusadlo), Christopher Walken (plukovník Cutter / Řezáč), Jennifer Lopez (Azteca / Aztéka), Danny Glover (Barbatus / Bradáč) a Dan Aykroyd (vosa Chip / Čip).(3.11.2016)

Hodne dobrej animovanej film, ale opet mi prislo, ze je pro deti jen misty. Dej je na animovanej film nadprumernej a misty je film na pomery animaku docela drsnej. Animace ve svy dobe musela bejt vrchol, ale dnes to je jen peknej nadprumer. Hodne moc se mi libila hudba, ktera je spravne velkolepa. A co se tyce postav, Z je opravdu dokonalej Woody Allen a to jak v originale tak i s velice povedenym dabingem. Ja se skvele bavil.(30.5.2006)

• - Jedná se o první animovaný film, který obdržel rating PG. (KucC)

• - Pesnička, na ktorú v bare tancujú mravce, sa volá "Guantanamera". (rador)

• - Jedná se o první animovaný film společnosti Dreamworks. (KucC)