Mravenec Z

Antz

Mravec Z

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 1998, 83 min

Skvěle obsazený, svižný a akční animovaný film, který dokáže pobavit jak děti, tak dospělé. Především díky Woody Allenovi, který se své role Z zhostil nadmíru skvěle, jakoby mu byla napsána na tělo. Dokonce i Sly Stallone jako Snovač, nebo Christopher Walken jako Řezáč, nebo Danny Glover jako Bradáč nebo Gene Hackman jako Kusadlo nebo.... A takhle bych mohl pokračovat (třeba Sharon Stone jako princezna Bala, či geniální Anne Bancroft aka Královna) ještě hodně dlouho. Dokonce i J-Lo jako Azteca byla snesitelná :) Čistých 5(31.10.2009)

"Chutná to jako hovno. - Vážně? Dej mi kousek. Hej, vždyť to je hovno! A vůbec není špatný." Dětičky, jděte spát, tohle by se vám asi moc nelíbilo. Už jen proto, že hlavní postavou je cynický a nesebevědomý Woody Allen s hlasem mravence. Teda obráceně. Zábavy pro nejmenší tady moc nenajdete, ačkoliv příběhově nepřichází Antz s ničím extra novým - chudý se zamiluje do bohaté, okolnosti jim nepřejí, k tomu se okolo ochomýtá šílený generál, znáte to. Animace je průměrná - pokud máte doma plyšového Shreka, tohle vám asi moc vonět nebude. A těžko se na to budete dívat v originále, takže si ani neužijete skvělý původní dabing (Allen, Hackman a Stallone v jednom filmu, no kde jinde to uvidíte?). Sáhněte tedy raději po infantilním Životě brouka a tohle přenechte rodičům. A starším sourozencům.(4.11.2011)

Krásne spomienky na rok 1998 a návštevu kina v starom komplexe Charlies v starom meste, kedy sa ešte architekti nezaoberali podobnými "nezmyslami", ako je krivka viditeľnosti. Po rokoch v telke to už nebola taká bomba, ale tento film prekvapivo vôbec nezostarol, ako niektorí jeho digitálne animovaní následovníci. Áno, a v tom kine to bolo v originále, takže som rád, že som ho stihol vidieť v tejto omnoho zaujímavejšej forme.(16.9.2012)

Úžasný animák! Můj nejoblíbenější, vtipný a chytrý. Nejsem člověk, kterého animace a digitální triky oslňují - často bývají na úkor příběhu (rozuměj jen ku předvádění). To se "Z" naštěstí netýká. Marvenec Z je klasický příběh o "vyvoleném", ale tenhle vyvolený je neskutečně ukecaný a nejistý (asi i díky tomu, že ho mluví Allen :-)). Dokonce i v češtině je dobře nadabovaný. A nesmím opomenout výbornou hudbu...(12.11.2008)

Několik důležitých informací, které mi před lety proklouzly pod radarem kvůli tomu, že jsem si s dětmi pustil začátek v dabované verzi a po pár minutách Pragerova nevtipného kňourání znechuceně odkráčel dělat něco užitečnějšího, nechávaje u toho nebohé děti sedět samotné: 1) Toto není dětský film. Odkazy na Pulp Fiction jsou ještě poměrně neškodné (tanečky, „Zee is dead“), horší je, že výjevy z mravenčího bojiště připomínají ze všeho nejvíc Verhoevenovu Hvězdnou pěchotu. Už vím, proč byl ten mladší po zbytek dětství takový zaražený. 2) Dialogy si sice Woody podle všeho nenapsal, ale humor originálu je regulérně allenovský, samá lepší kvalita a velkorysé porce. 3) A vůbec, jedná se pravděpodobně o nejchytřejší 3D animák ever. Původní znění je ovšem nutností: obě dnes už notně odrostlé děti to se mnou před pár dny víděly poprvé v originále a shodly se, že „nevěděly, že je to tak dobrý“. Tož tak.(9.2.2016)

• - Celé jméno a číselné označení Mravence Z ve scénáři je Z-4195. (KucC)

• - Při záběru na "obří" kelímek hraje hudba z původní Války světů. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Role Zetova kamaráda byla nabídnuta Arnoldu Schwarzeneggerovi. Arnold však za roli požadoval peníze, a tak se k ní dostal Sylvester Stallone, který byl ochoten namluvit postavu zadarmo. (Hal_Moore)