Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce - pivo ze mšic - povinný tanec - spánek - práce - pivo ze mšic... A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí - byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (274)

Marius 

všechny recenze uživatele

Tak to proste chodí..... chlapec sa zamiluje do dievčaťa a kvôli nej malinko zmení spoločenský poriadok :-) tak toto je hláška ktoru film končí ale ja si ju budem pamätať do konca života. Jeden z najlepších animákov....ale na to aby ste ho ocenili je treba mať dostatočné IQ a napozerané filmy, pretože je prepchatý odkazmi. Výborný dabing. 10/10 ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Keď som tento film videl prvý krát, niekedy na prelome tisícročia, bol to pre mňa absolútne najlepší a najzábavnejší animovaný film pre dospelých. Dovtedy ho žiadny neprekonal a ťažko sa to niektorému ďalšiemu filmu vôbec podarilo. Možno tak Hľadá sa Nemo alebo Up. Jeden z naj animákov, aké som kedy videl, mal veľmi kvalitný a vtipný príbeh, celkom veľa momentov pre dospelých a dnešné animované novinky už sú nudnejšie ploché zlátaniny oproti týmto snímkam. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Krásne spomienky na rok 1998 a návštevu kina v starom komplexe Charlies v starom meste, kedy sa ešte architekti nezaoberali podobnými "nezmyslami", ako je krivka viditeľnosti. Po rokoch v telke to už nebola taká bomba, ale tento film prekvapivo vôbec nezostarol, ako niektorí jeho digitálne animovaní následovníci. Áno, a v tom kine to bolo v originále, takže som rád, že som ho stihol vidieť v tejto omnoho zaujímavejšej forme. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Kto iný by mohol lepšie zahrať či nadabovať filozofujúceho a neurotického mravčeka ako W. Allen? To bola trefa do čierneho. Roztomilé, zábavné a často i humorné, pričom tempo príbehu bolo príjemne načasované. Tu aj keby sa chcel človek nudiť, tak nemôže, pretože k tomu nedostane žiaden priestor. Mravec Z je proste zjav sám o sebe. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

farfalla 

všechny recenze uživatele

Přemýšlivý, neurotický mravenec Z promlouvá hlasem Woodyho Allena. Svěží film s dobře vykreslenými netuctovými postavami. Tak jako Allen ve svých filmech z New Yorku se snaží pochopit smysl dění kolem a dát svému životu řád, tak i Z se snaží vyznat ve svých pocitech a mít svůj vlastní život. Což je v perfektně efektivně řízeném mraveništi téměř nemožné. Někdy stačí náhoda, někdy pevné přesvědčení a někdy pomoc od přátel. Z se k tomu více-méně prokecá, ale podaří se to. Keep your high hopes! ()

Galerie (30)

Zajímavosti (19)

  • Celé jméno a číselné označení mravence Z (Woody Allen) ve scénáři je Z-4195. (KucC)
  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 90,8 milionu dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 171,8 mil. (NIRO)
  • Jde o druhý film, na kterém spolupracovali Woody Allen (Z) a Sylvester Stallone (Snovač). Tím prvním byli o dvacet sedm let starší Banáni (1971), v nichž měl tehdy ještě zcela neznámý Stallone jednu ze svých prvních rolí. (Hal_Moore)

Reklama

Reklama