Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce - pivo ze mšic - povinný tanec - spánek - práce - pivo ze mšic... A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí - byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (268)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Vtipné. Překvapivě vtipné. Nemusím příliš Woodyho Allena, ale jeho "allenovský" mravenec je velmi vtipný a celé zobrazení mravenčí kolonie a "jejich" pohledu na svět okolo, nemá chybu. Krom toho animace je i na svou dobu velmi zdařilá a jen dotváří zábavný film. Krom toho obsazení je v původním znění neméně hvězdné než u jiných animovaných filmů. Mravenec Z má velkou sílu v propojení prakticky všeho, co film může nabízet. Starší osloví humor a deprimovaný mravenec, mladší všechen hmyz a barvy... Každý si najde své, což z Mravence Z dělá velmi univerzální zábavu napříč diváckým publikem. Těžko si vzpomínám na další podobný animák... ()

TheMaker 

všechny recenze uživatele

::::::::::::::Jeden z nejlepších animáku na světě ! Mám ho rád už od dětství. Film Vás dokáže vtáhnout do děje a hlavně ani jednou nenudí. Prostě perfektní a velmi vtipný animovaný filmík do nepohody. Jestli máte právě chuť na nějaký ten animáček, tohle je naprostá jasná volba ! :::::::::::::: ()

Reklama

Anthony 

všechny recenze uživatele

Nejlepší film Woodyho Allena. Jeho deprese nyní dostávají nový rozměr. Navíc z filmu přímo čiší tvůrčí radost a hravost (např. první monumentální průlet mraveništěm). Navíc je to chvílemi dost napínavé a strhující (let na tkaničkách či závěr), chvílemi skoro až drastické (válka), většinou však humorné. Navíc se John Powell a Harry Gregson-Williams hodně snažili a složili jedno z nejoriginálnějších score poslední doby. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Až poté co jsem trochu dospěl (jak filmově tak věkově) shlédnul většinu Allenových filmů a viděl "Mravence" v originálním znění, jsem pochopil jak je to neuvěřitelně chytrý film. Líbilo se mi to i předtím, ale teď je to pro mě fakt bomba. Tvůrčí aktivita se tu uplatnila s mravenčí dokonalostí a já jsem se nestačil divit. Fakt výborná podívaná a rozhodně nejchytřejší animák. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Harry Gregson-Williams a John Powell: 1. Opening Titles Z's Theme [2:00] ,2. The Colony [1:57] ,3. General Mandible [2:22] ,4. Princess Bala [0:56] ,5. The Bar [1:29] ,6. There Is A Better Place... [1:20] ,7. Guantanamera [3:17] ,8. The Antz Go Marching To War [3:48] ,9. Weaver And Azteca Flirt [1:56] ,10. The Death Of Barbados [2:07] ,11. The Antz Marching Band [1:17] ,12. The Magnifying Glass [1:59] ,13. Ant Revolution [1:50] ,14. Mandible And Cutter Plot [2:07] ,15. The Picnic Table [2:45] ,16. The Big Shoe [2:11] ,17. Romance In Insectopia [2:32] ,18. Back To The Colony [2:28] ,19. Z To The Rescue [7:46] ,20. Z's Alive [3:29], ()

Galerie (18)

Zajímavosti (17)

  • Ve stejném roce spolupracoval Danny Glover se studiem Dreamworks také na dalším animovaném filmu, a to Princ Egyptský (1998). (KucC)
  • Některá motivační hesla se skutečně ve velkých korporacích používají, aby pracovníky povzbudily. Například "volný čas je na trénink" se používá v PDI (tvůrci Mravenze Z). (ČSFD)
  • Role Zetova kamaráda byla nabídnuta Arnoldu Schwarzeneggerovi. Arnold však za roli požadoval peníze, a tak se k ní dostal Sylvester Stallone, který byl ochoten namluvit postavu zadarmo. (Hal_Moore)

Reklama

Reklama