Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce - pivo ze mšic - povinný tanec - spánek - práce - pivo ze mšic... A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí - byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi. (TV Nova)

Jonypony4CZ

Nostalgická jízda, poměrně kraťoučký a jednoduchý příběh. Zaposlouchejte se do hudby v pozadí, kterou jsem při předchozích projekcích nedocenil dostatečně. ()

Mangus

Ako malý som miloval animáky. Ale keby som mal voliť medzi Život chrobáka a Mravcom Z, bral by som prvý spomenutý. Viac farieb, detský dej a opäť viac farieb. Ak ste ale dospelý, tak si Vás istotne Mravec Z získa. Nie je to totiž ani zďaleka rozprávka. Je to paralela na historické udalosti v spoločnosti, dobre zakrytá pekne animovanými mravcami. Myslím, že stačí spomenúť socializmus alebo fašizmus každému dospelému divákovi začne dochádzať, na čo najskôr tvorcovia jemne narážali. Je tu samozrejme aj romantická hladina filmu, ktorá vytvára peknú atmosféru. Originálne znenie som nevidel, ale toľko známych mien, ako v začiatočných titulkách som pri filme asi ešte nevidel, takže to muselo stáť zato. Český dabing musím hodnotiť ako skvelý. Celkový dojem z filmu je výborný...10/10 ()

Eddieg

Můj nejoblíbenější animáč, opravdu skvělý dabérský výkon Woodyho Allena, který kromě svých hlášek v podobě jízlivých poznámek ještě zpívá. Vše ještě podtrhuje hluboký silácký hlas Sylvestera Stallona. Hodnocení snímu, který jsem viděl několikrát a to v různém věku se stejným názorem, nemůže být jiné než ***** ()

Svadbos

Chytrý a zábavný film s hlavným hrdinom s Alenovým charakterom, ale pre najmenšie deti môže ybť príliš sofisitkovaný a násilný. ()

Voxel

Pěkný animák a z mého pohledu i trochu depresivní - chudák mravenčí jednotlivec musí celý svůj život obětovat pro dobro kolektivu, na jednotlivci nezáleží (takhle nějak si představuji komunistickou Čínu). V mysli mi nejvíc utkvěla obrovská (ale krátká) bitva proti termitům. ()

pegtr

Nudný film,který se mi zdá, že je udělán narychlo a bez žádného většího nápadu.Sice se zde objevilo pár vtipných scén a animace je na svou dobu dokonalé ale jinak mi to přijde jako špatný film. ()

fanda_filmu

Film mého dětství, nedávno jsem po dost dlouhé době viděl znovu a dokázal nahlas předvídat co kdo řekne až byl ze mne kamarád úplně paf a podezíral mne z toho, že jsem ho nedávno stokrát shlédl naučil nazpamět, abych ho ohromil :D neříkám, že je to jeden z mých neoblíbenějších filmů, ale řekněte lze tohle dělat u filmu který vás velmi hluboko nezasáhne u srdce? :-) ()

dave91

U mě propadák.Nebylo to ani pro děti,ani pro dospělé.Do nebes vychvalovaná animace se dle mého soudu vůbec nepovedla.Podivně polidštěné obličeje,vyšperkované zubama.To byla hrůza.Termiti,co vůbec nepřipomínali termity.Zlatý Ferda Mravenec nebo Včelka Mája. ()

Vahadlo

Takže jsem splatil svůj pětiletý dluh a podíval jsem se na Mravence Z. Viděl jsem ho poprvé asi v sedmi letech a teď si už moc nepamatuji jak jsem na něj reagoval. Jisté je, že teď skvěle ! Výborný film jak po vizuální, tak příběhové stránce (asi to bylo také trochu myšleno jako alegorie na komunismus). P. S. :Bohužel jsem neslyšel Woodyho Allena, tak snad někdy příště. ()