Ókami to kóšinrjó

• Japonsko Ōkami to Kōshinryō (více)

Série(2) / Epizody(26)

Recenze uživatele Teelus k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2008) (S01)

Když jsem si tento seriál pustila poprvé a shlédla prvních pár minut, nemilosrdně jsem jej odsoudila s tím, že to bez tak bude nějaké klišovité ecchi (hlavní hrdinka je hned v prvním záběru nahá a rozhodně si s tím neláme ani dál hlavu). No zkrátka udělala jsem neprozřetelnou chybu, neboť když jsem se nyní po letech rozhodla dát tomu šanci vzhledem ke slušným recenzím, strávila jsem sledováním obou sérií celý víkend a jsem naprosto nadšená. Ano, první série je, jak již tu padlo, trochu rozvláčnější, ale nemyslím, že by to bylo zde vyloženě na škodu. Hlavní duo se roztomile kočkuje a do toho probíhá nenásilná lekce ekonomie. Rozhodně zde není moc hluchých momentů, a to hlavně díky vyvedeným hlavním hrdinům, kteří mají komplexní osobnost, která se navíc zjevně vyvíjí. Obecně je to příběh asi trochu pro starší publikum - myšleno tak, že to není žádný akční seriál, hodně hrají roli dialogy a i vzniklé problémy, zejména související s ekonomickou situací, nebudou pro každého diváka tím správným lákadlem. Nejkrásnější na tomto seriálu je asi ta čpějící romantika prakticky z každé interakce mezi Lawrencem a Horo a přitom se za celou první sérii nikam moc neposunou. Je to předně tím, že tady opravdu hraje roli jejich vzájemné postavení, coby člověka a "bohyně". Sice to je zápletka poměrně tradiční, ale málokdy se vidí, že by se to v anime takhle důkladně řešilo, a že by hlavní protagonisté skutečně vážně přemýšleli, že to asi nebude z rozumného hlediska úplně ideální se dát do kupy jen tak, a proto spíše udržují takový vřelý přátelský vztah s trvalým sexuálním napětím, které čeká na toho, kdo to jako první nevydrží a prolomí. ()

Season 2 (2009) (S02)

Sjeto hned po první sérii, v noci ze soboty na neděli. A to jsem chtěla jen kouknout, jak ta série začne a pak jít spát. Nicméně oproti první řadě se děj zde tak rychle a brutálně rozjel, že se nedalo couvnout. Byla jsem velmi mile překvapená. Jednička mne chytla, tudíž dvojka byla povinností, ale že to bude taková smršť po rozvláčném úvodu v první sérii mne ani ve snu nenapadlo (myšleno první půlka, pak se to zase trochu uklidní). Obchod tu stále hraje významnou roli, ale mnohem víc se teď seriál zaměřuje na hlavní dvojici a více na světlo se dostávají palčivé otázky případné společné budoucnosti. Oproti jedničce očekávejte méně humoru a více silných emocionálních momentů. Čeho se však nedočkáte je konec, bohužel. ()