• triatlet
  ***

  Cecille Aubry mám spojenou hlavně s Bellou a Sebastiánem. S podobným tématem se vypořádala už dřív. Poník uchovávající ve své hřívě důležitý vzkaz. Padouši stíhají ty správné hrdiny. Předpokládám, že příběhy C. Aubryové četli i v Japonsku. Goro, bílý pes, má totiž podobné schéma.(25.7.2008)

 • Crocuta
  ***

  Z tohohle seriálu si vybavuji zejména český dabing a zvlášť jednu z dětských rolí namluvenou s příšerným brněnským přízvukem.(3.7.2007)

 • Brouk
  ***

  No jasně!!! Poník Poly a jeho příběhy!!! Jak pak by ne!!!(11.3.2005)

 • sator

  Poly je roztomilý poník s blonďatou hřívou v kočovném cirkusu, kde s ním není dobře zacházeno. Jednoho dne dorazí cirkus do vesnice mladého Pascala (Mehdi El Glaoui). Pascal se spřátelí s týraným zvířetem a rozhodne se ho zachránit. S pomocí místních dětí skrývá svého nového čtyřnohého kamaráda v lese, a tak začíná dobrodružství jednoho koníka a jeho nových kamarádů.(26.12.2020)

 • KT_2011
  ****

  Protože mám na "Poly na cestách" krásné vzpomínky, uvedu tento chybný zápis na pravou míru (když se k tomu administrátoři i přes mé upozornění ještě nedostali): Poly (1961), v originále "Les Adventures de Poly" je ČB 13-dílný seriál, který režírovala přímo Cécile Aubry a IMHO v našich televizích nikdy neběžel. Seriál, který známe pod názvem "Poly na cestách" se v originále jmenuje "Poly en Espagne", je z roku 1972 a režíroval ho J. Pinoteau. Měl 13 dílů, přibližně po 26 minutách. (viz obrázky, pokud budou nahozeny) Dodatek: ten barevný obrázek v galerii pochopitelně není z tohoto ČB seriálu, ale právě z Poly na cestách (1972).(8.3.2011)

 • - Text úvodní písně napsal Serge Lebrail, na hudbu autora seriálu Joe Hajose. (sator)