Z tohohle seriálu si vybavuji zejména český dabing a zvlášť jednu z dětských rolí namluvenou s příšerným brněnským přízvukem.(3.7.2007)

Cecille Aubry mám spojenou hlavně s Bellou a Sebastiánem. S podobným tématem se vypořádala už dřív. Poník uchovávající ve své hřívě důležitý vzkaz. Padouši stíhají ty správné hrdiny. Předpokládám, že příběhy C. Aubryové četli i v Japonsku. Goro, bílý pes, má totiž podobné schéma.(25.7.2008)

No jasně!!! Poník Poly a jeho příběhy!!! Jak pak by ne!!!(11.3.2005)

Protože mám na "Poly na cestách" krásné vzpomínky, uvedu tento chybný zápis na pravou míru (když se k tomu administrátoři i přes mé upozornění ještě nedostali): Poly (1961), v originále "Les Adventures de Poly" je ČB 13-dílný seriál, který režírovala přímo Cécile Aubry a IMHO v našich televizích nikdy neběžel. Seriál, který známe pod názvem "Poly na cestách" se v originále jmenuje "Poly en Espagne", je z roku 1972 a režíroval ho J. Pinoteau. Měl 13 dílů, přibližně po 26 minutách. (viz obrázky, pokud budou nahozeny) Dodatek: ten barevný obrázek v galerii pochopitelně není z tohoto ČB seriálu, ale právě z Poly na cestách (1972).(8.3.2011)