Epizody(6)

Inšpektorka Amy Silva (Suranne Jones) zo škótskej policajnej služby je vyslaná do ponorky Vigil s balistickými raketami triedy Vanguard s jadrovým pohonom, aby vyšetrila smrť na palube, ku ktorej došlo krátko po záhadnom zmiznutí škótskeho rybárskeho trawleru. V uzavretom priestore musí bojovať s nedôverčivou posádkou i vlastnými démonmi, zatiaľ čo jej kolegyňa Kirsten (Rose Leslie) paralelne pomáha s vyšetrovaním na zemi. (Arsenal83)

mnx

1. díl je velmi slibný. Atmosféra tajné vojenské ponorky, na kterou vysadí naprosto netrénovanou policajtku, to bylo něco. Ale postupně to i přes gradující děj a přidané papírově skvělé prvky (rusáci, nová studená válka, sabotáž) ztrácí na šťávě, a nevyřešená sexualita pozenitní inspektorky, coby vedlejší romantická linie, tomu dává docela korunu. Režii si rozdělili 2, každý po třech dílech. Tak možná ten první měl zůstat u všech 6 dílů, nebo si to měli prohodit. ()

cerdax2

Solidni serial venovany vysetrovani umrti na paluve britske jaderne ponorky. I LGBT linii bych prekousl, ale kdyz je temer v kazdem soucasnem filmu a serialu, tak mi to pripada jako plivnuti do tvare vsem, kteri taci nejsou. Vyrazne body dolu za prekombinovani a nedomysleni nekterych akci a nebezpeci. 75% ()

warrenur

Nenapadny britsky serial s velmi slusnym hereckym obsadenim, ktory ma vyborne napisany scenar k prvym styrom dielom. Za posledne tri mesiace uz tretie pouzitie uzasnej pesnicky od Agnes Obel - "Fuel to fire" v seriali alebo filme. Tentokrat rovno pri uvodnych titulkoch. :) Tesi ma to, nie ze nie, Agnes si peniazky zasluzi. Samotny otvarak k serialu ma pozitivne naladil, a trosku zaskocil tak rychlym "vyradenim" Compson-a zo slusneho Line of Duty (2019), serialu, ktory sa takisto Britom podaril. Detektivka zatial fajn, pobavila ma dalsia znama tvar, v seriali jej partnerka Rose Leslie a par minut mi trvalo, kym som si zaradil lodneho dostojnika, co ma "dohliadat" na "nevysetrenie", Shaun Evans-a z kvalitnej historickej detektivky Endeavour (seriál) (2012). Tiche naslapovanie, separatne namornicke vedenie a tutlanie vsak rozhodne davaju ten mystery pocit. V prvych 4roch dieloch psychologia postav a i budovanie napatia funguju takmer dokonalo. Obe linie, ta vysetrovacia pod hladinou, na palube ponorky a i ta na susi sa prelinaju a ani jedna nie je vyslovene slabsia. Mierne sklamanie pride az v poslednych dvoch dieloch, kedy som uz moc scenaru neveril a ani tej schopnosti "zaskodnika". 70% ()