Reklama

Reklama

D-Tox

  • USA D-Tox (více)

Obsahy(1)

Agent FBI Jake Malloy se stane svědkem brutálního zločinu, který zanechá stopy na jeho psychice. Před čtyřmi lety totiž vyšetřoval případ několika vražd prostitutek, byl sice blízko dopadení vraha, nakonec ho ale nechytil a ten mohl vraždit znovu. Sleduje Jakea a jeho snoubenku, kterou se chystá zabít. Policisté do Jakeova domu nestačí přijet včas a Malloy v telefonu slyší, jak je Mary zavražděna. Malloy se psychicky zhroutí a začne se oddávat alkoholu... Jakeův nadřízený Hendricks mu nabídne pomocnou ruku. Najde mu odvykací léčebnu pro bývalé policisty, kde by mu pomohli konečně se s tragédií vyrovnat. Ta se ale brzy promění v děsivé vězení. Když sněhová bouře odřízne kliniku od okolního světa, umírá zde za podivných okolností několik pacientů. A když si své oběti začne vybírat také mezi personálem, počínaje ředitelem kliniky, je jasné, že se Jake musí dát hodně rychle dohromady a zastavit vrahovo stále brutálnější a krvavější řádění. (TV Nova)

(více)

Recenze (265)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

5/10... Prekvapivo presvedčivý Stallone v béčku plnom béčkových výkonov béčkových hercov. Film sa rozbieha ako thrilller so solídnou zápletkou, ale skončí ako totálny nezmysel, z ktorého evidentne niekto vystrihal polhodinu dialógov prehlbujúcich charaktery a motivácie jednotlivých postáv a nechal len scény zmäteného pobehovania v metelici a po temných chodbách protialkoholickej liečebne, ktorá vyzerá ako zlieváreň v tretieho Votrelca. Nenudil som sa, ale ku koncu už mi bolo celkom jedno, kto je vrah a prečo ich vlastne všetkých zamordoval. Škoda, za istých okolností to mohol byť veľmi dobrý film. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zdejší hodnocení vypovídá nad tím, že D-Tox je vcelku zvláštní film hlavně tím jak je natočený. Hlavní roli zde ztvárnil Sly ale je to průměr nad průměr. To co je tak zajímavé na filmu je jeho efektivita, která si zahrává tak, že by se mohla rovnat s thrillery první kategorie. Jen tam chybí to důrazné slovo o to chytnou se diváka a nepustit. Možná právě proto takové hodnocení. Podle mě, tři hvězdičky jsou akorát, ani hodně ani málo. Na takovýto film to bohatě stačí. Ale znovu se na něj nepodívám ani náhodou. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet$55milionovTržby USA $79,161Tržby Celosvetovo $6,416,302║ s týmito číslami sa film stáva jedným z najväčších prepadákov vôbec __Thriller kde skoro nič nefunguje, Stallone len pobehuje z miesta na miesto bez toho aby to malo ako taký väčší význam, po celý čas sa nevybuduje žiadna atmosféra, tobôž napätie, zlý strih, ani kamera vedená skúseným Deanom Semlerom moc nepovie, tupý scenár a hlavne nevyužité dosť známe herecké obsadenie ako Tom Berenger, Robert Patrick, Jeffrey Wright, Charles S. Dutton a Kris Kristofferson tam nedokáže nič spraviť vďaka fakt plytkému scenáru a na čo tam bol minutý dosť slušný 55milionový rozpočet to fakt neviem. Stalloneho najhoršia úloha čo som s ním videl, ešte že neskôr prišiel Rocky Balboa, ináč by bol na čisto zatratení. V určitom slova zmysle chcel ísť film v šľapajach thrillerov ako Sedem či Zberateľ bozkov, na čo navnaďovali už úvodné titulky. /20%/ ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Takový ten film, který objektivně není dobrý, ale pro úderný opening, skvělé obsazení a pro potřeby příběhu fajnové prostředí se k němu rád pravidelně vracím. Škoda, že D-Tox nedokáže držet žádné téma - slasher, thriller, drama, to vše je tu vlastně vždycky jen lehce naťuknuto a nakonec nerozvedeno. Škoda, potenciál to fakt mělo. 60% Director's Cut Napravení starých hříchů a potvrzení toho, že režisér zpravidla ví, co dělá a zmrví mu to studio. Pořád sice platí, že finální vyvražďování není příliš zajímavé (postav je příliš, aby přechod z "tajemného zabijáka" na Jasona Voorheese nepůsobil na sílu) a i v případě režisérské verze se karty vyloží až příliš rychle na stůl (pokud jde o odhalení identity vraha). Ale ve výsledku mám z režisérské verze mnohem lepší pocit a přijde mi škoda, že ho studio zařízlo. Svou skladbou a postupnou prací s informacemi jde o výrazně chytřejší podívanou, podstatně lépe zde vynikne Stalloneho dramatický výkon (režisérská verze má sice "jen" o pět minut více než kinoverze, ale neobsahuje závěrečné titulky, takže jsme ve skutečnosti na nějakých 10 minutách), nemluvě o přehlednějším představení vedlejších charakterů. Bohužel i tak nelze režisérskou verzi plně doporučit, protože její kvalita je mizerná. Jde o přepis z VHSky a kvalita obrazu je na hraně snesitelnosti. Svou cenu má tak především pro Slyovi fanoušky a zvědavce jako jsem já, kteří chtějí znát odpověď na otázku "co mohlo být". 75% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

D-Tox by se dal rozdělit na tři části. Na začátku vidíme klasickou kriminálku-honba za vrahem. Potom následuje existencionální drama, kde se Sly neúspěšně snaží ze sebe vyždímat nějaké hlubší emoce a poté přichází vyvražďovačka ve stísněném prostoru, ze kterého není úniku, na téma "vrah je mezi náma a hádejte, kdo přežije." D-Tox, natočený ve widescreen formátu, měl být původně nasazen do kin, ale nakonec po katastrofálních zkušebních projekcích zůstalo jen u VHS. Vinou děravého, omšelého scenáře a vizuálu laciného béčka se chce říci: "Není divu." ()

Galerie (64)

Zajímavosti (5)

  • Film byl dotočen již v roce 1999. (Chatterer)
  • Scény ve vánici byly natočeny v Kanadě. (Chatterer)

Reklama

Reklama