• Německo

D-Tox - Im Auge der Angst

Thriller / Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 91 min

Mega napínavý a drsný thriller hneď od začiatku. Od filmu so Stallonem by som takú dobrú a premyslenú krimi nečakal. Hoci je tu opäť niekoľko ľudí odrezaných na samote v prostredí, ktoré samo o sebe desí, je to výborne natočené a tiež dobre herecky obsadené. Do poslednej chvíle nemáte tušenie, kto to vlastne vraždí. Podľa mňa vydarený film, ktorý zodpovedá svojmu žánru.(8.1.2015)

Co se týká barvitosti a povahových vlastností jednotlivých postav, byl jsem celkem překvapený, protože se zde našlo pár zapamatovatelných individuí, které dali filmu jak se říká grády. Bohužel jich bylo jen pár. Jen namátkou: policajt z protidrogového, který si ustřelil kus obličeje, stařík z jízdní policie, machr z přepadové jednotky. Ale i pár lidí z personálu jako psycholožka nebo správce nebyli k zahození. Zbytek bylo jen takové nevýrazné něco, co se stalo masem do mlýnku, aby se mohl vrah vyřádit. Hudba zde byla celkem nepodstatným článkem, protože těch pár melodií, které zde zazněli jsme měli možnost slyšet už i v jiných filmem.(12.11.2009)

Čekal jsem totální slátaninu, ale nakonec to zas takový propadák nebyl. Jen se potvrzuje, že po roce 1993 stojí akční filmy za starou fenu. Od Stallona je jednoznačně nejlepší film Rocky1, Rambo1, Cliffhanger a Nájemní vrazi. Co se D-Toxu týče - děj poměrně zajímavý, prostředí (léčebna uprostřed zasněžené krajiny) také dobré, ovšem nenadchne...(7.6.2007)

Průměrný a občas ještě spíš horší thriller, který je však jedním z těch lepších Slyových filmů posledních let. A vypadalo to tak zajímavě, tolik známých herců tu hrálo (ne přímo superhvězdy, ale jeden jak druhej známej) a ani scénář nebyl úplně k zahození. Jenže v tomto případě se víc než co jiného jedná o zprasenou režijní práci, kdy například odchod do té léčebny je naprosto nenavazující na předchozí děj. Střední část, kdy se Sly snaží z toho tříměsíčního alkoholismu vyléčit je nejslabší a to ne proto, že by se herci hrát nesnažili. V tomto případě však zklamal zase scénárista. Finální sekvence vyvražďování neznámým vrahem je jak okopírovaná ze špatnýho teen horroru (aby ne, když rejža natočil i Tajemství loňského léta), kde se vyvražďovaní chovají jako idioti a místo být pohromadě v jedné skupině, tak se rozlezou do celýho komplexu, každej hezky připraven na takový "ty domácí žvejkačky". Konec, kdy je vrah zabit a Sly dokonce dokáže odejít po svých už je spíš k smíchu. Jenže tu je taky ta počáteční hodně dobrá kriminální část. Takovej, kdyby byl celej film, byl bych na vrcholu blaha, jenže není a tak je to průměr.(20.11.2006)

• jondzavid

Film splnil, čo som od neho čakal. Rutinne okopíroval známe filmy (Sedem a všetky jeho kópie Resurrection, Bone Daddy atď), na 2.polovicu sa presunul do prostredia, ktoré by ako vypadlo z Carpenterovej Veci a ponúkol slušné napätie v rámci všetkých žánrových klišé vrátane typického Stalloneho výkonu (aj keď je to jeden z jeho znesiteľnejších kúskov z poslednej doby). U mňa je to za 2 1/2.(20.2.2005)