• Německo

D-Tox - Im Auge der Angst

Thriller / Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 91 min

• Wormboy

Sly ako manzelkinou smrtou frustrovany policajt nie je zly. Cely film zo zaciatku vyzera ovela horsie, akym nakoniec je. Je to proste beckovy thriller a ten kto sa k tomu tak stavia, nepopali sa. V ziadnom pripade vsak nejde o sajrajt na ake sme zvyknuti od „inych“ akcnych hrdinov rokov davno minulych. 2,5/5*(14.1.2008)

Kazdy, kto ma rad psychothrillery, by si aj tento film mohol oblubit aspon na prvu stvrthodinku, ale potom to zial strati ten rozbehnuty smrnc a dej sa presunie niekam inam, kde to uz bud divaka prestane bavit a bude sklamany, alebo vydrzi dokonca, pretoze chce vediet, co sa bude diat dalej a co bude s tym vrahom, ktory si niekde pobehuje a mozno veselo vrazdi dalsich ludi... V kazdom pripade je to skoda, lebo Stallone sa snazil a zase si zahral vo filme, ktory ma u mna priemer, ale na jedno pozretie staci. Tretia tretina sa da opät zvladnut... 15.07.2009 ___ Sylvester Stallone - (Jake Malloy) +++ Charles S. Dutton - (Hendricks) +++ Kris Kristofferson - (Doc) +++ Polly Walker - (Jenny) +++ Tom Berenger - (Hank) +++ Robert Patrick - (Noah) +++ Sean Patrick Flanery - (Conner) +++ Jeffrey Wright - (Jaworski) +++ Hudba: John Powell +++(6.7.2009)

Průměrný a občas ještě spíš horší thriller, který je však jedním z těch lepších Slyových filmů posledních let. A vypadalo to tak zajímavě, tolik známých herců tu hrálo (ne přímo superhvězdy, ale jeden jak druhej známej) a ani scénář nebyl úplně k zahození. Jenže v tomto případě se víc než co jiného jedná o zprasenou režijní práci, kdy například odchod do té léčebny je naprosto nenavazující na předchozí děj. Střední část, kdy se Sly snaží z toho tříměsíčního alkoholismu vyléčit je nejslabší a to ne proto, že by se herci hrát nesnažili. V tomto případě však zklamal zase scénárista. Finální sekvence vyvražďování neznámým vrahem je jak okopírovaná ze špatnýho teen horroru (aby ne, když rejža natočil i Tajemství loňského léta), kde se vyvražďovaní chovají jako idioti a místo být pohromadě v jedné skupině, tak se rozlezou do celýho komplexu, každej hezky připraven na takový "ty domácí žvejkačky". Konec, kdy je vrah zabit a Sly dokonce dokáže odejít po svých už je spíš k smíchu. Jenže tu je taky ta počáteční hodně dobrá kriminální část. Takovej, kdyby byl celej film, byl bych na vrcholu blaha, jenže není a tak je to průměr.(20.11.2006)

Hnusný hadry, hnusný účesy, drsný pohledy, podivně kudrnatý sekundantky, huňatý bobry (tady teda dost fabuluju), prachbídnej příběh v poloprázdnejch kulisách, ubrečený flashbacky... Prostě velkolepost osmdesátkový akce v plný parádě, jenom s tou podivnou nesrovnalostí, že je to akce z roku 2002. Přiznám se bez mučení, že jsem cítil nostalgii a celkem slušně jsem se bavil.(3.3.2012)

• -bad-mad-wolf-

Chvílemi slušná atmoška a náznaky populárního pojmu "slušné řemeslo" - budiž. Kdo ale měl odvahu zrealizovat takhle lobotomický scénář, to netuším. Pokud by na vás nedejbože sáhlo nějaké napětí, fofrem ho vyžeňte, protože za motivací jednání všech stojí asi jen extrémně předimenzované pominutí smyslů. Jinými slovy - nedozvíte se nic a máte chuť zavraždit i ty pitomce, co celý ten cirkus přežili.(1.9.2011)

• - Film sa mal pôvodne volať Eye See You, neskôr bol však premenovaný na D-TOX, čo je skratka pre detoxikačné zariadenie. (Paldiny)

• - Původně měl film režírovat Ron Howard. (Chatterer)

• - Film byl dotočen již v roce 1999. (Chatterer)