Reklama

Reklama

Tichý zahradník

  • USA Master Gardener (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Zahradník Narvel Roth vede zdánlivě poklidný život, ale jeho zaměstnavatel ho zaskočí neobvyklým požadavkem. Aby ochránil věci, na kterých mu záleží, musí se postavit své minulosti plné krve a hněvu. (HBO Max)

Recenze (21)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Promarněná šance na cokoli co by mohlo vést diváka ke zvědavosti, když teda nepočítám milionkrát ohraný příběh o "bývalém náckovi" a lásce k černé divě. No pokud se na tohle bude dívat nějaký zahradník, tak ho asi klepne. ()

Bebacek 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání. Film o zahradnictví, kde se nezasadí jediná květina a jen se čichá k hlíně (a přitom ta úvodní titulková sekvence s rozkvétajícími květinami byla tak nádherná a plná příslibů!). Plkání o ničem. Ale Joel Edgerton pěkně potetovaný. Byť dost toxicky. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Normálne mi vypadla slza, z toľkej lásky, ktorú sa podarilo prebudiť v Adolfovi s tou jeho ulízanou "prehadzovačkou" na Rizmana .. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Polepšený nácek, rasista, vyznavač Hakenkreuzu, ktorý si ho dal aj na kožu... Ale už je iný. A tak mu padne do oka pekná mulatka. Z thrillerovej stránky skoro nič, je to o tej životnej zmene, vymanení sa zo zlej komunity a pokání. Dráma smerujúca k tolerantnému happy endu. P.S. Zendaya odmietla hlavnú rolu pre prachy. A ja hlupák myslel, že tým ľuďom ide o myšlienku. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Shraderovi filmy jsou nejlepším lékem na Insomnii. Jeho banální příběhy točí tím nejpomalejším a divácky co nejméně zajímavým stylem, že je opravdu těžké se do některého z nich ponořit a užít si ho. Více mi seděli jeho staré scénáře, které točili lepší režiséři. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Nepochybně se najdou tací, kteří budou při poslechu popisu různorodých rostlin vrnět blahem a pomalé tempo jim sedne, ale ve mně film nezanechal nic. Celé to zahradničení je pouhý backdrop pro příběh o odpuštění a nových začátcích podaný znuděnými herci bez jakýchkoliv emocí. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Jezuskote a prý že "thriller"... No, možná tak minutu čistého času. A nakonec ani alternativní drama, nýbrž drama banální, navíc říznuté vyumělkovanou přiboudlou romancí. A přitom rozjezd je výborný, nevyzpytatelný, rejža ponechává diváka dlouho v nejistotě, čeho že to vlastně bude svědkem... No nic, aspoň že herci to zachraňují. Edgerton je ve své roli skvělý a jeho postava výrazná a zapamatováníhodná (tedy filmová postava samozřejmě), Weaver hraje vskutku impozantní svini, no a míšenka Swindell se jeví jako docela milá a sympatická osoba, třeba jí tahle role dostane z nějakých těch retardovaných seriálů pro mládež. ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Záhradník s vedľajším povolaním džigolo a bývalý supernacista, ktorý väčšinou mudruje o rastlinkách, vypustí z úst vetu roka: „Nikdy som nepremýšľal o ženách inak ako o ženách.“ - wtf - to chce Nobelovu cenu, Oskara, Zlatý Gllóbus, Zlatý píčus, Zlatú malinu, aj Zlatú pičovinu. Tie jeho reči, ktoré mali zrejme pôsobiť ako keby mal IQ 200, vo výsledku vyzneli, ako by si retard práve uvedomil, že keď zaleje rastlinu, tak aj porastie. No a pri Sigourney Weaver si heterosexuálny muž možno musí položiť otázku, či by sa radšej vyspal s pekným mužom, alebo so škaredou ženou. Nakoniec si tento záhradkársky supernacista narazí mulatku, a spoiler: na konci predvedú podivný tanček, ktorý som nepochopila. Ale inak dobre zahraté a bla, bla... ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv by se minimálně celá druhá polovina zápletky dala označit za ryze mainstreamovou, tak Master Gardener rozhodně není podívanou pro mainstreamové publikum. Zpracování celé této podívané se totiž nese v až nezvykle výrazně poklidném, melancholickém duchu, a právě z toho důvodu si myslím, že aby si ho divák mohl skutečně užít, tak byl měl být minimálně v podobném rozpoložení, jelikož pokud by tomu tak nebylo, tak nevěřím, že by to mohlo onoho diváka pak jakkoliv zaujmout, či oslovit. Jinými slovy se jedná prakticky o artově zpracovaný popcorn, což je ovšem všeobecně problém, jelikož na to budou plivat zastánci obou táborů, tedy jak erudovaní cinefilové, tak nenároční filmový konzumenti, z důvodu neslučitelnosti těchto dvou rozdílných proudů. Já každopádně ale patří k té menšině, která této symbióze i proti všem předpokladům v tomto snímku uvěřila, a rád bych tak Master Gardener označil za poměrně funkční podívanou, která mi tedy jen tak mimochodem právě sedla do mé v tu chvíli přítomné nálady, ale především mě tedy bavilo sledovat osudy všech postav, které mě i díky obsazení velmi sedly a zajímaly mě, bavila mě ale i působivá a nevšední atmosféra, zaujal mě onen styl zpracování filmu a rozhodně nemohu opomenout ten ústřední ,,zahradnický” podklad, který je velmi zajímavým, příjemným a nevšedním oživením. Za mě se tak jedná o skutečně výraznou a ojedinělou podívanou, která díky svému zpracování ovšem dokáže zaujmout jen velmi úzký okruh diváků, jenž je tvořen převážně vnímavějšími a melancholičtějšími dušemi. ()

Rema 

všechny recenze uživatele

Herecké výkony na jedničku bohužel nestačí, pokud zbytek filmu nefunguje. V tomto případě nedrží pohromadě jednotlivé příběhové linie, matoucí je také prostředí, které příběh hází do jakéhosi absurdního bezčasí a na němž je vidět, že tvůrcům chyběly finance. Respekt ale za to, jak obětavě se své nevděčné role zhostila Sigourney. V tomto případě si troufám hádat, že tato obětavost nebyla vedena postranními umysly (nemohla ani omylem pomýšlet na Oscara). ()

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Zprávy o vzestupu antisemitismu v Německu, k němuž došlo po napadení Izraele Hamásem, mě inspirovaly k návrhu alternativního scénáře: Narvel Roth není žádný polepšený neonacista a rasista, nýbrž přesvědčený a aktivní neonacista a rasista. Seznámí se nikoli s mulatkou, nýbrž s Palestinkou. Zde by bylo možné rozehrát psychologické drama. Nebyl by sex s čmoudkou hanobením árijské rasy? – dumá německý vlastenec. Palestinka si zase klade otázku, jestli muslimská žena může roztáhnout nohy před nevěřícím psem. Ukáže se však, že oba mladé lidi něco ideologicky spojuje, totiž antisemitismus. Palestinka se kvůli svému přesvědčení i z lásky ke svému německému příteli začne v neonacistické buňce školit na teroristku, aby se, až přijde čas, oba mohli hrdě postavit své budoucnosti plné krve a hněvu. – Nevím, kdo v Německu schvaluje filmové scénáře, ale z takového scénáře by ho asi kleplo. ()

kamil.i 

všechny recenze uživatele

Typický Schraderov námet. Muž s prísnymi pravidlami sebakontroly, ktoré majú potlačiť jeho temnú minulosť pracuje v zdanlivo banálnom prostredí, ktoré namiesto dojmu každodennosti skôr otvára otázky o ľudskej neslobode v súčasnej spoločnosti, o sociálnych deviáciách a iných extrémoch. Krehký asketizmus ústrednej postavy naruší príchod ženy, či inej postavy, takisto s komplikovanou minulosťou, ktorá v ňom vzbudí pocity a túžbu ochraňovať a pomôcť, čo v kombinácii so spomenutými faktormi v konečnom dôsledku vedie k nevyhnutnému násilnému konfliktu. K tomu zaujímavy voice-over, (neo)noirová zápletka, jednoduchý pomaly plynúci dej, presná minimalistická réžia a máme tu ďalší skvelý Schraderov filmový počin. ()

ink flo 

všechny recenze uživatele

První půlka je rozehraná dobře, muž s temnou minulostí (vytetované hákáče na zádech napoví) žije nový život jakožto správce zahrady, patřící domině (Sigourney Weaver), která ho má mj. jako prostituta. Monology o květinách, ambientní hudba, dostatečně zajímavé postavy i celková situace. Ale v druhé půlce to bohužel vyvane do ničeho, dramatická zápletka je obehraná a stokrát viděná jinde v lepším provedení, zápletka milostná je těžce uvěřitelná a bez šťávy.  Celkově takový průměr s promarněným potenciálem. Sice je to z úplně jiného soudku, ale připomnělo to The Counselor Ridleyho Scotta, což byl taky takový film, který měl něco do sebe, ale byl natočený tak nešikovně, že jste se celou dobu nemohlil rozhodnout, jestli je to dostatečně jiný na to, aby to bylo zajímavý. Paul Schrader byl kdysi dobrý režisér, po jeho kvalitativním pádu do záplavy akčních béček je ale tohle v jeho kariéře vlastně nakonec ještě celkem o.k. ()

barteca 

všechny recenze uživatele

Hodně divný, studený film. Relativizuje vinu, pokání se však nedá moc věřit. Zpracování osobní historie ? ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Záhradník Narvel, ktorý v predchádzajúcom živote bol náckom (a túto minulosť doslova nesie na svojom tele), sa snaží byť dobrým človekom a pomáhať mladej slečne, aby v živote našla ten správny smer. __ Film s príbehom, z ktorého by sa dalo natočiť aj dobrý akčný film, aj snímok s hlbšími myšlienkami. Ani jeden z týchto možnsotí však nebol využitý, prípadne nebol využitý dostatočne rázne. Hlášky ako „You know what they say, money is the best manure. The better the money, the better the manure.“ alebo „We're gardeners, we pullout the weeds.“ nedostanú hlbší a širší význam. Dôležité postavy, predovšetkým Joel Edgerton a Sigourney Weaver, sú na správnych miestach a odvedú slušnú hereckú prácu. Avšak z pohľadu vyvrcholenia príbehu zostávajú ich potenciály nevyužité. Film, po ktorom síce dostanete chuť na prechádzku v kvetinovej záhrade, ale snímok viac vĺn vo vás nebudí, pretože na to nemá potrebnú silu. Škoda za nevyužitú šancu. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

xxmurphyxx 

všechny recenze uživatele

Sklamanie. Že to bude nejaká woke romantická kokotina som tak nejak čakal, ale vzhľadom na trailer som čakal aj nejakú dávku temnoty a brutality, vzhľadom na minulosť hlavnej osoby. Ale klasika, do traileru jebli dve, tri pár sekundové scénky z filmu a zmotali človeka ako pedofil škôlkara. Pri tom sa z toho dalo vytrieskať oveľa, ale fakt, že o veľa viac. Stačilo sa viac pohrabať v minulosti, vykresliť prerod charakteru hlavnej postavy, ktorý tu mimochodom úplne absentuje a dozvieme sa o ňom veľké hovno a bolo by to kľudne na tri, či štyri hviezdy. Obsadenie pri tom mali dobré a výkony detto. Hlavne Edgerton to ťahá celé hore. Koniec ani neriešim. V poslednej dobe mám pocit, že konce filmov z americkej produkcie píšu ľudia s downovým syndrómom z chránenej dielne. Dve hviezdy za Joela a jeho tetovačky. ()

Kushina 

všechny recenze uživatele

To bylo tak nudné a ukecané a bez větší zápletky, až to bolelo. Nebudu lhát, smysl toho filmu jsem cítil a pochopil jsem ho, ale prostě jen smysl celý film nedělá. zahradník, co býval náckem a snažil se změnil, ale určité věci prostě člověk nezmění, ať se snaží sebevíc. 45% ()

veverysiak 

všechny recenze uživatele

Joela obdivujem nielen pre jeho herectvo, ale aj pre jeho výber rolí, v tejto neakčnej dráme strihol profesionálneho záhradníka aj profesionálneho zabijaka v úchvatnom ale nudnom prostredí pestrofarebnej zelene, zaujímavá kombinácia nevinnosti s temným pozadím, takže 65%. ()

Reklama

Reklama