X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

flyer.nick

Prostě klasická texaská vyvražďovačka. Jedna z těch lepších za poslední roky, nový Texaský masakr tomu nesahá ani po kotníky. Možná to chtělo víc paralel mezi hororem a pornem, ale prostě když vám někdo ukáže polonahou Jennu Ortegu, tak vás už nic jiného moc zajímat nebude. ()

Miroslav.Zac

Průměrná vyvražďovačka s paradoxně lepší první částí, plnou cecků a prdelí, jižanskou sedmdesátkovou atmosférou a příslibem něčeho na způsob Texaského masakru. Masakr to nakonec je, jen nevím, co bylo zvrácenější, jestli pohled na mrtvoly, nebo na tu starou dámu, která se při pohledu na nahá těla chtěla vrátit do svých mladých let (a věřte mi, že jen ve vzpomínkách to nebylo). ()

NikiVai

To byl hodně zvláštní horor. Chvílemi jsem byla zmatená jestli to má být art film či groteska, ale závěr mě nakonec přesvědčil, že šlo o horor. Ta první hodinka byla taková chlácholivá. Skvěle vykreslené sedmdesátky a parta šesti lidí kdesi na zapadlé farmě natáčí pornofilm. No a když se konečně zjeví farmářova žena, probudí se v ní nejen sexuální, ale i vražedné pudy a už to začne. Ta bábina byla super creepy, škoda, že ji český dabing tak shodil. X je skvělý film, zvláštní. Ovšem není to nic, co bych si chtěla pouštět víckrát. Jednou vidět stačilo, přesto ale dojem zanechal. ()

Andy.222

Nic převratného a vlastně ani nic extra zábavného. Musím vyzdvihnout stylizaci, kostýmy i vizuál a trochu i tu erotiku (nejsem moc fanda Mii Goth ale jak pobíhala v těch lacláčích bylo to sexy, to nemohu popřít). Řekl bych že i herci se celkem snažili. Ale příběhově to bylo plytké, vraždy krom nechutnosti nic nenabídly a bylo mi vskutku fuk jestli se někdo (ne)dožije konce. Slabší tři* ()

JB001

Horory nejsou můj cup of tea, ale zkusil jsem především kvůli zvědavosti, že v tom hraje Jenna Ortega. Ta toho sice moc nepředvedla, ale ona asi ani žádný kozy nemá. Nicméně nejhnusnější hororová situace byl ten sex seniorů 90+. Ale sranda to byla. Ne že ne. Takže spíš komedie než horor ()

Destoroyah

Tento film by som rozdelil na dve polovice. Prvá je atmosféricky užasne urobená a druhá je jedno klišé za druhým ktoré však vôbec nekazí výsledný zážitok z filmu. Skôr naopak. Hodí sa to tam.  Film X je pekným príkladom ako má vyzerať slasher, nie vždy je to však ukážkový príklad ale vo väčšine prípadov je. Začíname neobyčajne točením po*na, a ďalej pokračujeme točením po*na, ale to ku niektorým hororom patrí tak mi to nevadilo. Sympatický herci, výborné scénky a kvalita kamery tak tiež. Druhá polovica je už o niečo zaujímavejšia pretože sa tam toho deje naozaj veľa a je tam aj dobre urobený gore ktorý je niekedy naozaj dobre natočený (Hlavne rezanie hrdla pred svetlami auta.). Vraždy nie sú vôbec originálne, ale ako som na začiatku povedal ku tomuto filmu sa to hodí pretože sa to odohráva v roku 1980. Perfektne budovaná atmosféra a to čaro osemdesiatych rokov vo mne vyvolalo nostalgiu na staršie horory. HODNOTENIE: 7,5/10 ()

CheeseFigure

Prvá polovica mala zaujímavé zábery (a teraz nemyslím tie na nahé herečky) a v druhej to bolo pekne gore. Len tých záporákov by som si vedel predstaviť lepších. I keď smrť jedného z nich prekvapila a aj mierne pobavila. ()

motyka52

Nuda, nuda, nuda, šeď, šeď. Ambice tam evidentně byly, materiál a schopnosti evidentně ne. Natáčení porna nedělá z horroru výjimečnější záležitost. Je to úplně obyčejný slasher se špatnými lekačkami, chatrnou motivací postav a vlastně ani to masakrování není nijak originální. Pokus o závěrečný twist, nebo co to vlastně bylo, je už jen potvrzením toho, že tohle mělo být něčím, čím to nakonec rozhodně není. Ale casting mladejch holek se docela povedl, tak aspoň to. A je tam taky pár pěkných záběrů, hlavně ty Čelisti z ptačí perspektivy. Na dobrý film to je ale málo. ()

Naby

První půlka celkem dobrý, celkem sexy a zajímavý scény. Druhá půlka už se pomalu měnila v docela předvídatelnou, chvílema docela nechutnou a co hůř nudnou. Celkem 2,7* ()

marden

Slashery nejsou úplně můj šálek kávy. Často je v nich vidět malý rozpočet, pro mnohé herce začátek jejich kariéry a ohraná zápletka. X splňuje spoustu těchto klišé, ale paradoxně je to velmi koukatelné. Film je natočen opravdu poctivě a herci se snaží. Máme tu i pár překvápení, dějových zvratů a nápadů, které filmu dávají vlastní identitu. Bohužel ale X svůj žánr nepřevyšuje, ale rozhodně se dá považovat za dobrý "klasický" slasher. Takový, který bych ukázal lidem, který o žánru slasher nikdy neslyšeli. Pak bych jim ale úkazal jiné příklady, které dokázaly být něco víc než jen vyvražďovačky. ()

pencho

Jaktože Mia Goth natočila ve stejném roce dva v podstatě stejné filmy? Dokonce i v obou hraje postavu jménem “Pearl”. Každopádně Mia Goth dnes mi připadá je obsazená ve všech indie, artsy nějak zvláštně sexuálních strašidelných filmech. A to tento film přesně byl. Nevím proč to produkoval Sam Levinson, hrál v tom Kid Cudi a Jenna Ortega. Nezdá se to v ničem speciální ani moc dobrý horor. V podstatě to sleduje trend uměleckých, ale nenápaditých filmu tohoto žánru, které v sobě ani neobsahují ten Tarantinovský camp, který by tuto nenápaditost mohl proměnit alespoň v něco užívatelného. Kdybych měla tento film popsat v jedné větě, bylo by to: “horor sexu starých lidí” (kteří ani nebyli hráni starými lidmi). Kromě ageismu a sexismu, nenaplněné ženy, která hledá smysl jen v pohledu svého manžela, nechápu na filmu hned několik věcí. Proč manžel nemůže mít sex, když si v pořádku běhá po statku, zabíjí lidi a pak je tahá do sklepa? Proč je v televizi a v rádiu jen jeden pořad 24/7 o člověku, který nejspíš ani není tolik důležitý? Proč hraje Mia Goth 100 letou ženu, namísto toho, aby najali opravdovou 100 letou ženu - bylo by to moc reálné? Ta nechuť ze stárnoucího těla, na které je postavený tento film, nebo se bojí toho, že by někdo vypadal jako opravdový člověk, namísto kostrbatého člověka v kostýmu člověka? Chápu, že to měl být asi nějaký komentář na krásu (viz. prostřelené zrcadlo) ale myslím si, že tento film měl spíš dát trošku víc této hloubky do děje. Osobně si tento typ filmů moc neužívám. Vadí mi, že to vykazuje alespoň špetku potenciálu a talentu. Pokud se koukám na hloupý film (což tento v mnoha ohledech byl), tak se chci koukat na hloupý film. Když je, ale do toho zařazena spoustu zajímavých herců, příjemná kompozice, skvělé barvy atd. atd. tak najednou vidím, že oni lidé to berou vážně, mají vkus i dokonce talent a to mě pak rozčiluje na celém filmu - tento potenciál, který je zosobněný špatně položenými základními kameny díla. Chtěla bych, aby se vůbec nesnažili, nebo aby to bylo něco dobrého, tadyto hezké provedení s pseudo-hloubkou mě trošku vytáčí a nemohu si u něj pořádně odpočinout - k čemuž tyto filmy, troufám si říct, slouží. ()

Holly_Molly

Ta všobecná rozpolcenost v hodnoceních moc nedává smysl. Neni to žádná žánrová revoluce, ani vizionářství, ale klasickej slasher s úchylnejma důchodcema ve stylu texaskýho masakru + porno tématika. Kdo to má rád, si tomu na klid může napálit plnej počet a ostatní to prozívaj, prochlastaj a prosmějou :-P ()

Kikyo

Když jsem si tenhle film pouštěla, nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Když odhlédnu od trochu klišoidního scénáře (ale co víc taky čekat u takového žanru) a nějakých těch nechutných gerent úchyláren, tak se mi moc líbil styl, jak to bylo natočené. Ještě se chystám na pokračovaní, respektive prequel. ()

Johanidas

Film občas baví niektorými scénami a dialógmi postáv. Pri viacerých pasážach s rozličnými metódami zabíjania si človek povie, "ach to som už videl", ale stále to malo šmrnc. Scénky s erotickým nádychom sú samozrejme fajn na zhliadnutie (špeciálne Jenna Ortega). Zvolenie neobvyklých podivínov ako záporákov nebolo zlé a príbeh za nimi nie je úplne na zahodenie, ale ani dych-berúci. Zo začiatku sa to tvári ako pomalé vťahovanie do zaujímavej pointy, človek stále čaká na niečo extra, no v konečnom dôsledku to "extra" neprišlo (aspoň pre mňa). Stále mi v tom filme niečo chýbalo. Ku koncu mi to prišlo, že sa to už celkom zbytočne naťahuje. I keď to nebolo pre mňa úplne TOP, za pozretie to stojí, mám pocit že v tejto dobe je čoraz náročnejšie nájsť fakt dobrý horor. ()

Meraxes

X ponúka vynikajúcu sedemdesiatkovú atmosféru, hudbu, precíznu kameru aj strih. Kombinácia so zašumenými štvorcovými zábermi s natáčaného filmu bola super. Prvá polovica, ktorá sa točí len okolo natáčania pornofilmu je trošku vleklejšia, ale prostredie je vybrané výborne, takýto Texaský zapadákov a už obsahuje niektoré znepokojivé výjavy. Pričom sa nebojí byť relatívne dosť explicitná čo sa natáčania týka. Len som rozmýšľal aký masaker sa z toho nakoniec vykluje, lebo okrem krokodíla tam nikto nepôsobil nejako zvlášť nebezpečne. A on prišiel, pričom musím povedať, že by som sa mal začať báť dôchodcov. Títo tu pôsobia dosť dosť hrozivo aj bez toho, aby sa vás snažili zneuctiť a zavraždiť a keď prišlo na niektoré pasáže bol som z tejto nadržanej strigy dosť rozhodený. Síce nejak zvlášť brutálne to nie je, jedna scéna kde krv ostriekava svetlá auta pôsobí aj trochu komicky, ale je to hlboko znepokojivé a v niektorých sekvenciách dokáže X aj nahnať hrôzu. Niektoré ženy sú proste špeciálne, majú taký X faktor, ale na staré kolená ich rozhodne poznať nechcete, obzvlášť pokiaľ neprežili taký život, po akom túžili. Postavy si síce nedokázali získať moje sympatie, ale znepokojivá atmosféra, ktorá tu je kľúčová to vynahradila. Nápad ja mierne originálny, ale s tým strašením starými ľuďmi sa to už fakt trochu preháňa. Celkovo ale panuje značná spokojnosť. 4* 83% ()

Drolit

Jak se pozná dobrý horor? Uvízne vám pěkně dlouho v hlavě. Tenhle tuhle podmínku splňuje na sto procent, tudíž mi nezbývá nic jiného než dát pět hvězdiček. ()

KarlN

Za mě velmi dobré, slušná atmosféra, střih, perfektní práce s kamerou (ta stojí zvláště za zmínku) slušný výběr hudby, prostě skvěle natočeno. Spoiler...Zprvu jsem se nejvíce obával, že nejstrašidelnější z celého filmu bude scéna s svlékající se babkou, ale následným postupem děje a vývojem filmu, jsem se uklidnil a byl nakonec poměrně spokojen. Ještě musím říct, že dle mého názoru, dost dobrá a ojedinělá pointa celého příběhu. Rozhodně doporučuji. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení