Texaský masakr motorovou pilou

Texas Chainsaw Massacre, The

Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

Ty vole, tak remake nejen překonává originál ve všech směrech, ale také se dostává do mé osobní top dvacítky. Přesně takhle to má vypadat! Sympatické postavy se kterými člověk maximálně empatizuje, špinavý a drsný všudypřítomný look, neuvěřitelná gradace atmosféry a napětí, skvěle sehraná vyšinutá rodina od šerifa po nechutné staré babky ( Už od mala mám fóbii z velmi ošklivých starších lidí) a hlavně sám Leatherface, který si absolutně s nikým nebere servítky, ten chlap oběti nahání až do posledního dechu, do toho konstantní motorová pila a já snad poprvé za život se při hororu svíral mrazením a velmi znepokojivým pocitem. Absolutně jsem se vžil do role herců a já sám zdrhal před děsivým Leatherfacem. Dostal jsem přesně to, co originálu scházelo. Super! 100%(27.5.2015)

• sud

Film snad s největším nahormaděním klišé a nevěrohodností, jaký jsem viděl. Jediným zajímavým hercem (samozřejmě že po stránce herecké) je zde Lee Ermey. Osatní jsou ploší a hystericky přehrávající. Začátek je celkem slibný. Tak za něj tu jednu hvězdičku.(1.12.2007)

• Djkoma

Slabota slabota slabota v béčkovém poddání, které se nedá žádnými triky schovat ani za hezká těla modelek.(24.9.2005)

zas tak brutální to nebylo, kdykoliv tam někoho rozřezával tak se kamera odklonila a nebylo nic vidět. Jinak super horor, taky bych chtěl mít takovou motorovku. :)(22.1.2004)

Originální film byl lepší. Tady se sice trochu přitvrdilo na brutalitě, ale zase ubyla ta horrorová estetika...(7.9.2004)

• - Gunnar Hansen, který v původní snímku ztvárnil Leatherface, byl osloven s nabídkou zahrát si řidiče kamionu ze závěru filmu. (Dlee)

• - Spoiler: Motorovou pilou zemřou pouze dva lidé. (Kulmon)

• - V Leatherfacově (Andrew Bryniarski) domě je možné vidět uříznutou hlavu filmového kritika Harryho Jay Knowlese na stříbrném podnose.
      (Corpsegrinder)