Texaský masakr motorovou pilou

Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

• TheRaven

Když jsem se na to koukal poprvé, převládla spokojenost. Těšil jsem se tudíž na druhou projekci (asi po dvou letech) a původní euforii vystřídalo kruté zklamání. Sám nechápu, jak jsem mohl tak rapidně změnit názor, ale je to tak. Celé to bylo nudné, extrémně hloupé s až příliš nesympatickými postavami. No nic, ještě to za čas jednou probnu a třeba zase půjde hodnocení nahoru. edit: Po originálu se remake potápí ještě hlouběji.(11.11.2007)

• pan Hnědý

Původní Texas Chain Saw Massacre ze 70. let byla exploatace, hra s divákem, kdy se násilné scény neodehrávají přímo před námi, ale v našich myšlenkách - Hooperům perfektní úmysl výborně fungoval, Nispelův remake je jiný - všechno násilí zobrazuje. Úchylný, psychopatický Exploitation / Hixploitation v zmrazující atmosféře. Našláplá řezanina Michaela Baye v podání Marcuse Nispela. Vše hororově krásně naservírováno a prostřeno - přeji dobrou chuť’. ******* POMA tenhle kousek odkopl jako špinavého psa, mě Leatherface napíchl zádama na hák a připravoval motorovku.(28.2.2012)

Tento "pravdivý" příběh je opravdu tak moc hloupý a fanatstický, že se opravdu nemohl nikdy stát. Tvůrci se pravděpodobně nechali inspirovat mystifikací Blair Whitch a pokusili se do filmu také zakomponovat "autentické" záběry. Někteří diváci, kteří se rádi nechají unést a uvěří tomu si to možná užijou. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se nebavil. I přes neuvěřitelně naivní děj mě film nijak nenudil. Normálně bych dal 2*, ale jednou jsem se leknul, takže to přidávám tvůrcům k dobru.(14.2.2005)

• Mahalik

Je to zvláštní, když u hororu pijete horkou čokoládu a zajídáte to lázeňskou oplatkou. Něco podobného je v tomto žánru nepřípustně. Měl bych spíše klopit oči k zemi a vykrkávat hrůzou jídlo, které jsem snědl k obědu. Marcus Nispel se ani nijak nesnaží a je mu úplně jedno, jestli Leatherface je a nebo není hajzl. Z tohoto snímku mi jako první vyplynula myšlenka, že chudáček vrah si prostě chce jen vytvořit z turistů módní kolekci Jaro-Léto a že nemůže za to, že je zdegenerovanej. Já vím, zní to maniakálně, ale prostě tak to je a nebudu vám lhát, že jsem měl věčí hrůzu třeba z filmu Život brouka. P.S. ... a přeci jsou na světě poctivý lidi. Výrobci motorovek už vynalezli stroj, kterému nedojde benzín... Úchvatné :D(24.5.2008)

Soundtrack Steve Jablonsky: 1. Leather Face ,2. He's A Bad Man ,3. Erin And Kemper ,4. Hewitt House ,5. Driving With A Corpse ,6. Kemper Gets Whacked/Jedidiah ,7. Crawford Mill ,8. Interrogation ,9. Andy Loses A Leg ,10. You're So Dead ,11. Hook Me Up ,12. My Boy ,13. Morgan's Wild Ride/Van Attack ,14. Mercy Killings ,15. Prairie House ,16. Final Confrontation ,17. Can't Go Back ,18. Last Goodbye ,(13.5.2011)

• - Přestože tvůrci prohlásili, že je film natočen podle skutečných událostí, není to pravda. V Texasu nikdy nežil žádný vrah, ke kterému by bylo možné Tomase Hewitta přirovnat. Respektive nikdy nežil nikdo, kdo by v Texasu vraždil motorovou pilou nebo někdo, kdo by si pokrýval obličej kůží z mrtvol kvůli znetvořenému obličeji. Inspirací je pouze muž Ed Gein, kterému byly dokázány "pouze" dvě vraždy a znetvoření jejich těl. Zbytek filmu je jen fikce.[Zdroj: Enigma] (Claude Speed)

• - Gunnar Hansen, který v původní snímku ztvárnil Leatherface, byl osloven s nabídkou zahrát si řidiče kamionu ze závěru filmu. (Dlee)

• - Erica Leerhsen, predstaviteľka Pepper, hovorí: „Skutoční fanúšikovia pôvodného texaského masakru sa môžu tešiť na to, čo si zamilovali, lebo s pôvodným filmom máme dokonca aj rovnakého kameramana. Nové spracovanie má teda podobný nádych. Budú však prekvapení všetkým, čo sa stane, nie je to totiž presná kópia originálu.” (2-Xtreme)