Texaský masakr motorovou pilou

The Texas Chainsaw Massacre

Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

Já osobně jsem toho názoru, že každej správnej fanda tohoto žánru, by měl mít mezi oblíbenými alespoň jeden pořadně poctivej a ničím neředěnej hororovej krvák. Je to zkrátka horor, kterej si na nic nehraje a hlavní postava Thomase Hewitta skvěle doplňuje řadu těch nejlepších psychopatických masových zabijáků jako je: Pinhead, Freddy Krueger, Jason Voorhees atd. Jednoznačně perfektní horor, který vřele doporučuji.(30.8.2014)

V dnešní době ubohých a trapných hororů je tohle kousek, kterej má určitě místo někde v nadprůměru. Ačkoli jsem ZATÍM původní snímek neviděl, tenhle remake je vážně povedenej kus hororový filmařiny, kde není nouze o mrtě lekaček, nesympatických vedlejších postav, děsivé prostředí (velký plus!) a samozřejmě ještě víc krve a řezničiny, což k tomu samozřejmě patří. Po dalším shlédnutí po X letech musím jednu hvězdu přihodit, protože mi to připomnělo, jak jsem z toho byl kdysi vyšťavenej. A pro fajnšmekry doporučuju zabrouzdat na internetu a hledat (nejlépe wiki), protože (jak bylo ve filmu zmíněno) je to inspirováno skutečnými událostmi.(17.7.2011)

V některých filmech mě Nispel prostě nevadí. Prostě vezme největšího možného chlapa, dá mu do ruky motoračku a Jessicu Biel nechá celý film pobíhat v tílku. Jeden z určitě povedenějších remaků s kvalitním obsazením. Pozdější nové bláboly Noční můry nebo Krvavého Valentýna na tom byly mnohem hůře. 60%(6.7.2015)

Původní Texaský masakr jsem neviděl, ale i tak jednoznačně dávám plné hodnocení, protože takto stylových a napínavých hororů je opravdu málo. Až moc reálně jsem si představoval, co bych dělal, kdybych byl v roce 1973 na jejich místě a dvakrát dobře mi z toho nebylo a to je myslím známka kvalitního hororu. Navíc malý bonus úplně na konci, který rozhodně není pro slabší povahy...(2.1.2010)

Oproti puvodnímu Hooperovu filmu z roku 1974 postrádá Nispelův remake onen syrový a odosobněný, téměř dokumentární styl, kdy kamera jen nezaujatě sleduje dění a kdy se vypravěč staví k páchaným zrůdnostem naprosto neutrálně. V tomto se právě ukrývá síla o třicet let starší předlohy. Na druhou stranu nové zpracování disponuje poutavou vizuální stránkou, která částečně vynahrazuje chybějící dokumentárnost. Dokonce ani nevadí občasný skluz ke klišé (startování auta) či samoúčelná efektivnost (scéna s klavírem), protože jsou podány velice vkusně. O napětí taky není nouze, takže doporučuju!(25.5.2004)

• - Jessica Biel, predstaviteľka Erin, o filme hovorí: „Nevidíte veľa rozsekaných častí tiel alebo krvi a vnútorností a podobne. Ide skôr o citovú, psychologickú hrôzu, než sekanie tiel. V tom je nové spracovanie podobné s originálom. Odlišuje sa teda len v tom, že je modernejšie, štýlovejšie a vyzerá nádherne.” (2-Xtreme)

• - Do role stopařky se uvažovalo o Evan Rachel Wood.
              (henrycruel)

• - Přestože tvůrci prohlásili, že je film natočen podle skutečných událostí, není to pravda. V Texasu nikdy nežil žádný vrah, ke kterému by bylo možné Tomase Hewitta přirovnat. Respektive nikdy nežil nikdo, kdo by v Texasu vraždil motorovou pilou nebo někdo, kdo by si pokrýval obličej kůží z mrtvol kvůli znetvořenému obličeji. Inspirací je pouze muž Ed Gein, kterému byly dokázány "pouze" dvě vraždy a znetvoření jejich těl. Zbytek filmu je jen fikce.[Zdroj: Enigma] (Claude Speed)