Texaský masakr motorovou pilou

The Texas Chainsaw Massacre

Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

Jeden z mála filmů, u kterých jsem myslel, že mi opravdu hrábne. Naprosté odříznutí od normálního světa, uvěznění v realitě plné brutality a karikatur, nesnesitelné napětí a fakt, že je to natočeno podle skutečné události - díky tomu všemu jsem měl po filmu hodně dlouho co dělat, abych se skutečně uklidnil...(5.12.2003)

• D.Moore

Tož: Mrazivá atmosféra, neustálé napětí, všudypřítomný strach... Nic z toho v novém Masakru není. Jednu hvězdu si film zasloužil hudbou, druhou světlými výjimkami (asi dvěma scénami, které měly opravdu cosi do sebe). Zbytečný remake. Co mě ovšem zarazilo - film se odehrává v roce 1973, ale není to z něho absolutně poznat. Zvláštní.(9.5.2010)

Moderní horor, aby zaujal, potřebuje něco víc, než má Texas Chainshaw Massacre. Pravda, je tu víc krve než v hororech osmdesátých let, ale to současný horor nedělá současným hororem. Konvenční a předvídatelný vývoj děje ozvláštňují pouze občasné pěkné záběry a dobře zahrané vystrašené tváře neznámých nebo televizních herců. Ale to je málo na to, aby stál remake Texaský masakr motorovou pilou za zapamatování.(1.11.2003)

• POMO

Čisto povrchná americká zábava. Režisér Marcus Nispel je videoklipár, schopný efektne nasnímať veci nulovej výpovednej hodnoty. Kamera a jej farebné filtre evokujú Davida Finchera a spolu s temnou hudbou prispievajú k husto-ponurému vyzneniu, no nulové gradovanie deja, nefungujúce lakačky a absencia tajuplnosti pripomínajú skôr pásový tovar lacného brakmejkera z rady treťoradých talianskych hororistov zo sedemdesiatych rokov (napr. Joe D'Amato). Navyše, film je mimoriadne hnusný. SEDEM ma takisto svojím spôsobom zhnusilo, no zároveň nadchlo úžasne prekombinovaným a vypointovaným scenárom a hlbokou myšlienkou. Nový Texaský masaker motorovu pílou ma zhnusil a odkopol ako špinavého psa.(16.1.2004)

Michael Bay se úspěšně vrhnul na dráhu producenta a já z jeho řezničiny málem vrhnul:-) Jeho vliv na výsledný tvar Masakru je patrný takřka v každém záběru, když nechybí typicky bayovské dlouhé nájezdy kamery, počítačem vygenerované, absurdně brutální průlety (hlavou), a to bez jediného náznaku slovního humoru. Režisér Nispell vypadá při zběžném ohlédnutí terénu jako slušný řemeslník, jenž sice neumí zdrtit nedýchatelnou atmosférou, ale aspoň dokáže cákance krve dostatečně stylově převést na celuloid. A má tu výhodu, že Texaský masakr straší sám od sebe děsivě skutečným tématem. Žádná hororová bomba, kvůli které byste nemohli v noci usnout - jen poctivá vyvražďovačka moderního střihu s několika nechutně zprzněnými teenagery, která u své náctileté divácké skupiny bezpochyby zaboduje. Víc než efektně naporcovaná lidská torza, které doprovází motorová pilka a jekot sexy buchtičky v promočeném triku, není k úspěchu na poli tohohle žánru zapotřebí.(26.2.2004)

• - Eric Balfour, predstaviteľ Kempera, dodáva: „Pri tomto filme sa chceli dostať až do vašich hláv a zanechať v nich aspekt napätia. Vôbec nechceli vyrobiť snímku presiaknutú krvou, aj preto je na tomto filme najstrašnejšie to, čo nevidíte. Samozrejme, že obsahuje aj krv a sekanie - ale najhroznejšie sú skutočne veci, ktoré neočakávate.” (2-Xtreme)

• - Herec Dolph Lundgren dostal nabídku hrát Leatherface, ale odmítl, protože se chtěl trávit víc času se svou rodinou. (Specs)

• - John Larroquette, vypravěč v původním texaském masakru z roku 1974, ztvárnil vypravěče i v tomto filmu. (henrycruel)