Reklama

Reklama

Texaský masakr motorovou pilou

  • USA The Texas Chainsaw Massacre (více)
Trailer

Obsahy(1)

V srpnu 1973 objevila policie na farmě Thomase Hewitta zohavená těla 33 obětí, které bývalý zaměstnanec jatek zavraždil a rozřezal motorovou pilou. Pětice studentů, kteří toho léta jeli autem do Mexika, měla o cíli svého výletu jinou představu. Když cestou narazili na zkrvavenou dívku, která před jejich očima spáchala sebevraždu, rozhodli se zjistit, co se stalo, na vlastní pěst. Ale i oni se ocitli na Hewittově seznamu ulovených obětí. Jejich příběh poznal celý svět. Dostal jméno Texaský masakr motorovou pilou. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (649)

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle horor mě opravdu sejmul. Něco tak brutálního už jsem hodně dlouho neviděla a celou dobu jsem byla opravdově napjatá. Ten film je hnusný v každém svém filmovém políčku, ale funguje bezvadně už jen díky té stylové atmosféře plné hnusu. Jedno vím jistě - už nikdy ho nechci vidět. Ještě teď mi z něj běhá mráz po zádech. ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

Masakr filmových kvalit, u kterého jsem se musel pobaveně usmívat. Ničím nepřekvapující, prvoplánovité, předvídatelné, pokoutně efektní a tradičně "vysmažené". Nejlepší postavou je šerif, který tolik citované heslo "pomáhat a chránit" vzal trochu moc osobně. Strašák Leatherface se zmenšil na obyčejného řezníka, který ani neudrží motorovou pilu v ruce. Pche! ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vyhulená omladina narazí na pošahané burany z venkova. Kromě Erin si mlaďoši moc sympatií u diváka nezískají, a tak mi byl jejich osud lhostejný, ba co víc, člověk se těšil na masomlejn, který ale nebyl nakonec až tak výživný. Tedy ona i Erin se chvílemi chovala jako kráva. Vrcholem byla honička na jatkách, kdy měla možnost zamknout Koženou tvář v mrazicím boxu, ale místo toho utekla (ano, měla to ve scénáři). Snímek otvírá skladba Lynyrd Skynyrd Sweet Home Alabama navozující bezstarostnou atmosféru, záhy ale dojde k efektnímu průstřelu hlavy a pak už je všechno špatně. Špatně pro mladé vyhulence. Umírněnému gore kralují háky na maso. Tedy, že by se dalo běhat jako srnka s nohou, když se vám do ní zakousla motorovka, to pochybuji, ale když zde hned nevykrvácíte ani z uříznuté nohy, ani ruky, tak asi jo. Povedená špinavá vizuální stránka a napětí při naháněčkách hlavně v lese. Bohužel, musím konstatovat, že po letech mě snímek už tolik neuchvátil, že stále mám raději původní, ale hodnocení ponechám, byť bych šel dnes s hvězdou dolů. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Vizuálně si videoklipař Nispel vyhrál, ten barák je čupr a potěšila mě úvodní scéna se sebevraždou v autě, scénář je ale dál až příliš předvídatelný, než aby ve vás vzbudil nějaké napětí. Drastické je to místy slušně ("rekonstrukce" sebevraždy, euthanasie dranžírovacím nožem), ale tou dobou už jsem byl tak znuděný, že mi to bylo úplně jedno. Jessica je mňamózní, neherec R. Lee Ermey správně úchylný a LeatherFace na svou nadváhu a to, že vláčí motorovou pilu fest rychlý. ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Když jsem se na to koukal poprvé, převládla spokojenost. Těšil jsem se tudíž na druhou projekci (asi po dvou letech) a původní euforii vystřídalo kruté zklamání. Sám nechápu, jak jsem mohl tak rapidně změnit názor, ale je to tak. Celé to bylo nudné, extrémně hloupé s až příliš nesympatickými postavami. No nic, ještě to za čas jednou probnu a třeba zase půjde hodnocení nahoru. edit: Po originálu se remake potápí ještě hlouběji. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (47)

  • Když se skupina dovzí, že je šerif ve mlýně, tak se za ním rozjedou. Předtím se ale nikdo nezeptal na cestu. (Duoscop)
  • Natáčení začalo 22. července 2002 a skončilo v září téhož roku. (henrycruel)

Související novinky

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (více)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (více)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (více)

Reklama

Reklama