Texaský masakr motorovou pilou

The Texas Chainsaw Massacre

Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

Já osobně jsem toho názoru, že každej správnej fanda tohoto žánru, by měl mít mezi oblíbenými alespoň jeden pořadně poctivej a ničím neředěnej hororovej krvák. Je to zkrátka horor, kterej si na nic nehraje a hlavní postava Thomase Hewitta skvěle doplňuje řadu těch nejlepších psychopatických masových zabijáků jako je: Pinhead, Freddy Krueger, Jason Voorhees atd. Jednoznačně perfektní horor, který vřele doporučuji.(30.8.2014)

Musím říct, že podobných "vyvražďovek" (jak to někteří uživatelé nazývají) jsem moc neviděl. Tohohle druhu pouze Hostel. A toto je pro mě přijatelnější než Hostel. No, tak o hereckých výkonech se tu nedá mluvit (a počet *, kterými jsem film ohodnotil, nesouvisí s tím, jestli Jessica Biel je sexy, nebo není, v tomhle filmu prostě nic, co souvisí s herectvím nepředvedla), ale je tu hudba, která mi přišla velmi vhodná a z toho vyplívající atmosféra (ta motorová pila je podle mě náhodou stylová). Předchozí film jsem neviděl, takže nemohu srovnávat. Jinak film má své faktické chyby, takže hodnotím 3*.(22.2.2008)

Mě osobně tenhle horor odstřelil jako se to nepovedlo mnoha jeho předchůdcům. Směs napětí a brutality je dobře poskládána dohromady a tvoří alespoň pro mě jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. Je to rozhodně hororovější než originál, který mě teda nijak nenadchnul. Ty starší horory mají něco do sebe, ale nedokáží vytvořit tu pravou hororovou atmosféru, která je třeba. No, asi jsem těch hororů z 60., 70. let moc neviděl, ale i přesto se mi více líbí toto nebo třeba Ils, Kruh a japonské duchařiny než ty nemotorné až trapné výtvory z minulosti. Je jasné, že je to dobou, tenkrát to byla pecky XXL, ale teď to už moc neuspokojí. Abych se vrátil zpátky k filmu, tak musím uznat, že herci teda nejsou nic moc a to je velká škoda. Hustá atmosféra by se dala krájet i motorovkou. Velmi napínavé po většinu času (ne jako origo). 75%(23.12.2007)

• MIMIC

Keď si pomyslím, koľko ľudí je schopných dať štyri hviezdičky novému Psychu alebo novým Stepfordským paničkám, mám chuť naštartovať motorovú pílu. Remake je ten najúbohejší filmový žáner, aký kedy kto vymyslel. Je mi jasné, že ak dvaja robia (nakrúcajú) to isté, nikdy to nebude to isté, no zmysel takéhoto počínania mi uniká. Pôvodný Texaský masaker je geniálny kinematografický počin, o kvalitách ktorého prehovára už úvodná "grave robbery" scéna a nasledovné titulky, kde sa v slnečnej protuberancii objavuje podoba Leatherface. TMMP 2003 je zaujímavý len explicitne poňatým násilím (prečo nie, sakra), architektúrou "evil house" a pravdepodobne nechcene surrealistickou scénou, v ktorej si hlavná hrdinka uvedomuje, že vrah sa na ňu díva tvárou jej priateľa (tu ma zamrazilo prvýkrát a naposledy). Mimochodom ani originál nie je filmom podľa skutočných udalostí. Pokiaľ by tomu tak bolo, dám desať hviezdičiek.(14.10.2005)

No je to docela napínavý a má to slušnou atmosféru, ale ten konec je takový ve stylu klasické teenagerské vyvražďovačky. Navíc byla hrozná ta scéna na konci, kdy Jessica Biel odjížděla s tím miminem pryč a jak na ně vyběhnul bezruký Leatherface. Tahle scéna měla asi diváka vyděsit, ale mě to přišlo teda dost zbytečné.(10.6.2005)

• - Jedná se o jediný film ze série, který má rating NC-17, tedy do 17 let nepřístupný. Všechny ostatní díly obdrželi méně přísný rating R. (t.mon)

• - Jessica Biel, predstaviteľka Erin, o filme hovorí: „Nevidíte veľa rozsekaných častí tiel alebo krvi a vnútorností a podobne. Ide skôr o citovú, psychologickú hrôzu, než sekanie tiel. V tom je nové spracovanie podobné s originálom. Odlišuje sa teda len v tom, že je modernejšie, štýlovejšie a vyzerá nádherne.” (2-Xtreme)

• - Poslední den natáčení se Eric Balfour svlékl donaha, hodil šaty štábu a odešel pouze v baseballové čepici. (Kulmon)