Texaský masakr motorovou pilou

• Nový Zéland

The Texas Chainsaw Massacre

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

Po třech dlouhých letech jsem se odvážil znovu podívat na tento mnoha horrorovými fanoušky proklínaný remake. A co? Změnil jsem radikálně hodnocení. Ten film je vážně dobrý a má i nepěkně nepříjemnou atmosféru a byl jsem skoro po celou stopáž znepokojen a vyveden z rovnováhy, což u horroru více než oceňuji, a to jsem si zhruba pamatoval, jak se bude děj vyvíjet. Škoda jen, že dobře budovaná atmosféra jde ke konci na procházku nebo spíše na úprk v klasicky nezáživné slasherové naháněčce. Právě v závěru měli autoři ještě více přitlačit na pilu jako v původním snímku. 14.2.2007(9.4.2005)

Hollywood sa drzi "osvedcenej" koncepcie partie prsnatych chlapcov a svalnatych dievcat ;-) ktorych gniavi naky zakomplexovany typek.jednoducho klise. Na mna vsak tento filmik posobil dost hustou atmoferou a vcelku total -brutal-deadmetal krvavymi scenami... PS.Americania su "cool" uz sami o sebe, but americki vidlaci sa prekonavaju...;-)(23.2.2004)

Tak tohle byl masakr, když jsem to uviděl poprvé a stále je. Dokonce jsem na to udělal tehdy i parodické titulky. Jsou tu výborně sestříhané scény, plus jsou tu navíc takové scény, které matou diváka a tím pádem je to ještě více dramatické. Nechybí tu gore scény, výborná atmosféra i ta pravá hudba a zvuky, které tomu dávají bezvadné kouzlo. Jeden z mála hororů, který si u mě získal plný počet a ještě se stal oblíbeným.(4.11.2012)

Musím říct, že podobných "vyvražďovek" (jak to někteří uživatelé nazývají) jsem moc neviděl. Tohohle druhu pouze Hostel. A toto je pro mě přijatelnější než Hostel. No, tak o hereckých výkonech se tu nedá mluvit (a počet *, kterými jsem film ohodnotil, nesouvisí s tím, jestli Jessica Biel je sexy, nebo není, v tomhle filmu prostě nic, co souvisí s herectvím nepředvedla), ale je tu hudba, která mi přišla velmi vhodná a z toho vyplívající atmosféra (ta motorová pila je podle mě náhodou stylová). Předchozí film jsem neviděl, takže nemohu srovnávat. Jinak film má své faktické chyby, takže hodnotím 3*.(22.2.2008)

V některých filmech mě Nispel prostě nevadí. Prostě vezme největšího možného chlapa, dá mu do ruky motoračku a Jessicu Biel nechá celý film pobíhat v tílku. Jeden z určitě povedenějších remaků s kvalitním obsazením. Pozdější nové bláboly Noční můry nebo Krvavého Valentýna na tom byly mnohem hůře. 60%(6.7.2015)

• - V původním scénáři bylo stopařce (Lauren German) 15-16 let, ale filmaři její věk nakonec změnili, aby byla přibližně ve stejném věku jako hlavní postavy filmu. (henrycruel)

• - V roce 2002 bylo oznámeno, že hudbu k filmu si veme na starosti Marilyn Manson. Kvůli neshodám s producenty však hudebník po čase od projektu odstoupil. (Dlee)

• - Erica Leerhsen, predstaviteľka Pepper, hovorí: „Skutoční fanúšikovia pôvodného texaského masakru sa môžu tešiť na to, čo si zamilovali, lebo s pôvodným filmom máme dokonca aj rovnakého kameramana. Nové spracovanie má teda podobný nádych. Budú však prekvapení všetkým, čo sa stane, nie je to totiž presná kópia originálu.” (2-Xtreme)