Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Thulinová a její nový neochotný parťák Hess vyšetřují odpornou vraždu. Politička Rosa Hartungová se po zmizení dcery vrací do práce. (Netflix)

Recenze (18)

sochoking 

všechny recenze uživatele

1, Narozdiel od kolegov moje pocity z prvej časti sú totálne pozitívne. Už len skutočnosť, že k ostrieľanej detektívke je priradený nováčik, z ktorého cítiť amatérčinu hrubého zrna , a z ktorého sa začne postupne vykľúvať frajer s kvalitne mierenými otázkami, pridáva na hodnotení!  2,  Netflix píšu zrejme najkokotskejšie obsahy k filmom. Toho, kto ich píše, by mali upáliť zaživa a ten, kto ich uverejňuje tu, na čsfd, ten by sa mal pošťávať do konca svojho života! ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dlouhé době na mě znovu dýchla příjemná severská mrazivá atmosféra, ale to je tak všechno. Jednalo se o takový nutný úvod, zasvěcení do děje a seznámení s postavami. Bohužel natolik neatraktivní formou, že se mi úplně nedařilo seriálu věnovat celou svou pozornost a bojím se, že mi mnoho souvislostí mohlo utéct. Přesto jsem velmi zvědavý, kam se děj bude přesně ubírat. [65 %] ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První epizoda Kaštánka mi dnes vylepšila náladu. Ne, že bych měl takovou radost z brutálních vražd, těšily mě smysluplné, kvalitní dialogy, nesourodá dvojice vyšetřovatelů a hlavně pochmurná atmosféra, která prostoupila veškeré dění. To, že seriál vznikl pod taktovkou Netflixu, bylo ovšem opět patrné. Dánsko bylo plné Tmavodánů, ve všech důležitých funkcích (hlavní vyšetřovatelka, ministryně, předsedkyně vlády) vystupovaly ženy (ne, že bych jim to nepřál, jen to bylo příliš okaté). Takže co nebo kdo nám ještě chybí? Ano, správně, ale já myslím, že i na ně dojde, protože kvóty se maj plnit nejen o Vánocích. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ubita, bez levé ruky, s proraženou lebkou skrze oko, pohozená na dětském hřišti. Na místě činu vyšetřovatelé najdou panáčka z kaštanů, který nese otisk prstu malé Kristine, zavražděné dcery významné dánské političky. Po mrtvé z hřiště zůstal malý syn a spousta otazníků. Respektovaná kriminalistka Naia Thulin chce na jiné oddělení, aby měla víc času na malou dcerku, případ ale ještě skončí u ní. Jejím dočasným kolegou se stane jistý Mark Hess. Oba jsou uzavřenější povahy, oba jednají spíše na vlastní pěst, z čehož evidentně vyplynou potíže a nedorozumění. Nepůsobí tedy nejsehranějším dojmem, ale myslím, že tohle bude zase severská kriminálka, jak ji máme rádi. Sice je to trochu obehraný model (bestiální vraždy, sychravé počasí, depresivní postavy, komunikační „poruchy“), ale když někdo se silnou atmosférou umí… ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá epizóda, prvá vražda. Vlastne tu sú dve, jedna ale v ďalekej minulosti, aby to bolo zaujímavejšie a divák bol viac napätý. No a tá vražda v súčasnosti je dosť brutálna a vrah má zvláštny rukopis, na pľaci necháva postavičku z gaštanov. Samú o sebe dosť strašidelnú. Je cítiť, že za seriálom stojí partia z Mostu, ono to skoro pôsobí, akoby išlo o novú sériu s novými, aj keď dosť podobnými vyšetrovateľmi. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama