Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Thulinová a její nový neochotný parťák Hess vyšetřují odpornou vraždu. Politička Rosa Hartungová se po zmizení dcery vrací do práce. (Netflix)

Recenze (13)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ubita, bez levé ruky, s proraženou lebkou skrze oko, pohozená na dětském hřišti. Na místě činu vyšetřovatelé najdou panáčka z kaštanů, který nese otisk prstu malé Kristine, zavražděné dcery významné dánské političky. Po mrtvé z hřiště zůstal malý syn a spousta otazníků. Respektovaná kriminalistka Naia Thulin chce na jiné oddělení, aby měla víc času na malou dcerku, případ ale ještě skončí u ní. Jejím dočasným kolegou se stane jistý Mark Hess. Oba jsou uzavřenější povahy, oba jednají spíše na vlastní pěst, z čehož evidentně vyplynou potíže a nedorozumění. Nepůsobí tedy nejsehranějším dojmem, ale myslím, že tohle bude zase severská kriminálka, jak ji máme rádi. Sice je to trochu obehraný model (bestiální vraždy, sychravé počasí, depresivní postavy, komunikační „poruchy“), ale když někdo se silnou atmosférou umí… ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dlouhé době na mě znovu dýchla příjemná severská mrazivá atmosféra, ale to je tak všechno. Jednalo se o takový nutný úvod, zasvěcení do děje a seznámení s postavami. Bohužel natolik neatraktivní formou, že se mi úplně nedařilo seriálu věnovat celou svou pozornost a bojím se, že mi mnoho souvislostí mohlo utéct. Přesto jsem velmi zvědavý, kam se děj bude přesně ubírat. [65 %] ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele

1, Narozdiel od kolegov moje pocity z prvej časti sú totálne pozitívne. Už len skutočnosť, že k ostrieľanej detektívke je priradený nováčik, z ktorého cítiť amatérčinu hrubého zrna , a z ktorého sa začne postupne vykľúvať frajer s kvalitne mierenými otázkami, pridáva na hodnotení!  2,  Netflix píšu zrejme najkokotskejšie obsahy k filmom. Toho, kto ich píše, by mali upáliť zaživa a ten, kto ich uverejňuje tu, na čsfd, ten by sa mal pošťávať do konca svojho života! ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Klasicky podle “severské šablony” se rozjíždí sněkolik dějových linek co spolu nijak nesouvisí. Zatím… osobně mě doslova naštval začátek, který tak nějak vyšumněl a je zatím bez logiky (proč zrovna 34 let dozadu?). Pozn.: z “nováčika” není cítit amaterismus ani omylem. Naopak. Vždy je v uvažování o něco napřed (výslech autisty byl fenomenální) a jsem si jist, že jeho nápady/poznatky potáhnou vyšetřování ;). ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Priemerny uvod z pohladu mnozstva kvalitnych severskych kriminalok. Neprekvapi dominantna detektivka, neprekvapi roztekany, chladny, avsak bystry kolega "lezuci na nervy" a neprekvapi ani "pozadie pripadu". Klasika, ktora sa snad medzi ostatnymi vyhrani a bude jedinecna. Vcelku vsak zaujimavy rozjazd. Par nametov o napojeni hlavnej linie na politikov som uz videl. Zrejme i tento bude mat politicku liniu. Uvidime, ci len okrajovo. 65% ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama