Duplikát (S03E04) (epizoda)

Duplikát

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1992, 49 min

Žádné detektivní pátrání a napětí, kdo za podvodem stojí. Jen chronologický popis událostí. Navíc pokud je vám cizí svět neexistujících peněz krytých dobrým slovem, budete velkou část dílu tápat, o čem je řeč.(17.2.2017)

Upřímně si myslím, že by ode mě měla epizoda dostat čtyři hvězdičky, protože vůbec nebyla špatná, jenže já jsem dal čistě na pocity, a takhle to dopadlo. Politiky tady bylo více než kriminalistiky a já jsem se několikrát přistihl při tom, že hloubám nad vzorem na zácloně, protože mě děj tak trochu nudil.(4.11.2019)

Jedna z tých nie úplne najlepších epizód. Paradoxne má ale možno najzaujímavejší námet. Veľmi osobné motívy sa tu striedajú s katastrofou celej krajiny a Moskalyk dokáže obe línie perfektne vybalancovať. Zaujímalo by ma, čo by na tento diel povedali portugalskí historici a všeobecne aj portugalskí diváci.(16.10.2016)

Zatím jasně nejslabší díl třetí série. Samotný příběh nebyl moc zajímavý, spíš dosti chaotický a nelíbilo se mi ani to, že konec byl náhle utnutý a pak už jen naskočily závěrečné titulky a shrnutí. Navíc mi to místy přišlo i dost nelogické. Každopádně ten borec z Anglické banky byl pěkný tupec – alespoň jde vidět, jak se dá lehce někdo zneužít a tisknout padělané bankovky ve velkém na dobré slovo…(20.12.2019)

• bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: název Duplikát (Portugalsko 1924-1925); koprodukce Československo / Německo.(17.6.2017)

• - Natáčelo se v Malé pevnosti Terezín, Praze v Národním divadle, Malé Straně, zahradě Kinských, Černínské zahradě, Tyršově domě, Hradčanech. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)