Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při loupežném přepadení autoservisu zemřou dva muži. Z jejich vraždy je obviněn Ivan Roubal. Major Jakub Miller ho podezřívá ze spáchání dalších šesti. Advokátní koncipientka Daniela dostává u soudu první příležitost dokázat, co v ní vězí. A k překvapení všech zúčastněných pěkně zamíchá kartami. (Voyo)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (48)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na naše poměry zatím poměrně netradičně přeskakujeme v podstatě celou vyšetřovací fází a dostáváme se rovnou do soudní síně, kde si zatím dělá dobrý den z celé obžaloby sériový vrah Ivan Roubal a jeho právníci. Nedostáváme tak dobovou kriminálku, ale zatím spíše klasické soudní drama. Role máme jasně nastaveny, a tak asi jediná případná změna může nastat u mladé právničky, která nebude chtít obhajovat čisté zlo. Do dalších dílů by to asi chtělo více dobové atmosféry, a nějaké to přičichnutí do samotného spisu, abychom si mohli více představit hrůzy, které Roubal spáchal, a co vše se mu honilo v hlavě. ()

jefff 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím velmi ocenit věrnost, s jakou celý případ Roubal tvůrci natočili. Kopáčové styl se mi líbí - kombinace faktů a dobré řemeslné práce i trochu jinak, než vyloženě rutinní vypravěčskou metodou. Baví mě prolévání časů a sledování případu skrze právníky. Méně mě baví linka s koncipientkou, která by byla z filmového hlediska pochopitelná, kdyby nebyla sama herečka tak nesympatická. Její sluchové postižení mi přijde zbytečně navíc, ale uvidíme. Čermák je jako Roubal geniální, to je role na něj ušitá a těším se jak to ještě jistě rozjede. Baví mě i Čenský, který mě potěšil návratem už v seriálu Ochránce. Havlová hodně přehrává, ale dá se na to zvyknout. Zatím palec nahoru. ()

Reklama

MUNRO 

všechny recenze uživatele

Méně je někdy více..Tereza Kopáčová se snažila zapasovat do děje maximum faktů-"o Tebe mi nejde beránku",nicméně jako celek to v jejím podání nějak nefunguje.Na mne to celé působí jako jakási kriminální humoreska.Naprostým zlem je herecké obsazení.Měřítko snesou snad jen Jan Čenský s Hynkem Čermákem,kteří jako jediní nepůsobí groteskně,i když některé Čermákovi úšklebky jsou i tak až moc.Nicméně z toho mála co se dá o skutečném Roubalovi sehnat lze říct,že on byl skutečně osobnostně rozdvojen a přecházel velmi zdatně z polohy klaunské do polohy silně psychopatické.Fatální přehmaty v hereckém obsazení jsou za mne doslova zarážející.Od vyšetřujících kriminalistů,přes státní žalobkyni až po soudce(J.A.Duchoslav-to jako vážně?..).I jinak velmi zdatný herec David Švehlík zde působí jaksi strnule.Totální blamáž je obsazení Dagmar Havlové,jako státní žalobkyně.Někde jsem četl,že odmítá role pipin a jednoduších žen,protože přeci byla v nějakém postavení,tak teď ze sebe nemůže dělat nějakou umaštěnou Vlastu.Já myslím,že přesně to se paní prezidentové právě podařilo.Její herecké mimikry dávno vyprchaly,talent je dávno pryč a její herecký projev lze v současnosti využít maximálně v komerčních televizních seriálech typu Ordinace v Růžové zahradě.Navíc je smutným paradoxem,že si vybrala právě tuto roli,protože to byl právě její bývalý muž,který byl za všechna ta zvěrstva(včetně případu Ivana Roubala)devadesátých let přímo zodpovědný.Právě po jeho nesmyslné amnestii opustili věznice napříč celou republikou kriminálníci,kteří pod dojmem nabyté svobody začali páchat zlo jako na běžícím pásu.Po této absurdní amnestii umíraly a mizely stovky lidí,takže fakt,že si Dagmar Havlová vybrala právě roli státní žalobkyně v tomto konkrétním případu je tristní... ()

Klik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Překvapují mně super kladná hodnocení. I když asi rozumím, protože většinou je to s poznámkou: na Novu dobrý. Ano, na Novu asi dobrý, ale s většinou produkce České televize se nemůže rovnat. Nevím nakolik odpovídá děj reálnému případu, ale části zápletky mně nějak nefungují - na geniálního vraha Roubala. Možná je to dáno způsobem, jak ten případ převyprávěl scénárista. A s tím taky souvisí fakt, že ani depresivní, temná atmosféra všech prostředí, ve mne nevyvolala napětí nebo strach. Pokus o objevné obsazení vyšel u Čenského velmi dobře,  bohužel hlavní role "Dívka s perlou" nebo její otec soudce, za mně nezvládnuto. Nevěřím ani jednomu. A Havlová Veškrnová je na tom stejně. Souhlasím s Marigold, herecky toporný. Takže dávám 1 hvězdu za "na Novu dobrý" a druhou hvězdu za to, že z Roubala nedělají kladného hrdinu, tak jak se to stalo u Kajínka.  Když ale chce Nova touto placenou službou konkurovat Netflixu, bude muset opravdu hodně přidat. Klik ()

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jelikož jsem z Klatov, Pohádku mám kousek a letos na jaře jsem ji konečně navštívil a odcházel od ní s velmi trpkými pocity, kauza s Ivanem Roubalem mi není cizí a od prvních informací o seriálovém zpracování jsem byl zvědav, kdy jej budeme moci vidět. A třebaže vzniklo pod štítem Novy, která nemá s minisériemi prakticky žádné zkušenosti, první díl je nadstandardně skvělý a už teď chci vidět zbytek. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (8)

  • Většina výslechů Ivana Roubala (Hynek Čermák) se koná v budově Olšanská 6, tehdejší Telecom a později Cetin a.s., dnešní majitel Central Group. Policejní garáže jsou za touto budovou taktéž. Jde o jedinečný pohled na architekturu tehdejší doby, zvláště, když se budova začne v roce 2026 bourat. (petr020202)
  • Během akce na dopadení Ivana Roubala (Hynek Čermák) v pražském metru se před kamerou několikrát objeví Jan Štoček – elitní pražský detektiv, který se mj. podílel na dopadení Ivana Roubala. (Frontier)
  • Ve 2. minutě vidíme v pozadí televizi, ve které můžeme slyšet skladbu „Spoutaná“ od české zpěvačky Jany Feriové, která se proslavila pod uměleckým pseudonymem Karya. Píseň vyšla na jejím debutovém album s názvem „Karya“, které vyšlo v roce 1993. (Trajektt)

Reklama

Reklama