Hádkovi

• angličtina Hádek Family (festivalový název) (více)

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

blondboss

Jedna z mála českých komédií, ktoré sa podarili a Moravec s Novákovou ponúknu divákovi nezabudnuteľný zážitok rodinnej dramédie, ktorá sa tvári veľmi jednoducho, ale pritom sofistikovaným a zároveň vtipným spôsobom odkrýva radosti aj starosti súčasnej českej rodiny. Čo ale tento snímok vyzdvihuje, sú herecké výkony a výber hercov, ktorý do deja sadol dokonale. Nebyť pár náznakov klasických neduhov českej komédie ako takej, dal by som možno aj lepšie hodnotenie. 75 % ()

laardlad

Nečekal jsem od toho skoro nic a bylo to docela příjemné překvapení. Komedie v divadelním stylu odehrávající se v jednom bytě o pěti dobře zahraných postavách. Příjemná oddechovka na večer. ()

Prubner

Taková variace na Schulhoffovy satirické komedie o Novákových a Bartáčkových, i když Hádkovi jsou po humorné stránce o poschodí níže. Přesto to většinou zábavné je, což lze ocenit o to víc, že tvůrci byli omezeni jedním bytem. Přesto ke konci už filmu přece jenom začíná padat řetěz... Herecky obstojné. ()

rigby

Sandra Nováková v roli scénáristky si napsala hlavní roli. Docela jí ta semetrika sedla. Takže příjemně koukatelný pokus o jednopokojovku, kterých se v době covidu objevilo více. Tahle je spíše průměrnější a pro širší obecenstvo, ale ještě na hranici snesitelnosti, i když se přiznávám, že v poslední době nějak nemusím Čvančarovou. Nicméně podruhé už bych se asi nepodíval. Chtělo to jít více do hloubky a hlavně zápletku. Dramatičnost nejsou jen hádky. Jsou jiné podobné filmy a lepší. ()

Grázl83

Za mě horší než Matky a ani bradavky Sandry to nezachrání. Že se cely film odehrává v bytě mi nevadí, to známe i ze skvělých Vlastníků. Spíše jde o to, že dialogy jsou hrozně přitažené za vlasy a postavy se nechovají přirozeně. ()

fafejt001

Vtipné  ,  úderné ,  výstižné , skvělé a   dobré  dialogy  - zejména  holky  vedly . Po  nějakém  čase  VTIPNÁ  komedie  jako  ze  života . Tak to  jsou  šachy -  maty   a  to  pak  bude  plachta ,  ale  myslela  tím  plichta . A  další  a  další  .  Prostě  dooosti   dobráá  komediiie .  Chvala   Vam  . Děkujeme . ()

bonovox

V celku vydarená konverzačka, ktorá umne graduje aj keď by to chcelo možno viacej prekvapivých momentov či humorných scén ()

Sebule

Klasická fajn česká komedie na oddych, člověk se u toho zasměje. Je to trochu blbé, ale zase to má dobré herce a poukazuje na to, jak vypadají některé české rodiny. Hodnocení: 6/10 ()

Dawe2

Tohle je velmi slabé. Pár úsměvných momentů se najde, na hádání se otočí úplně vše, až je to trapné. Herecky jakž takž, Čvančarová dobrá, Nováková to zahrála take dobře, pak se mi líbil ještě Čermák. 30%. Jednu hvězdu nedávám protože to na ní není, ale dvě je skoro až moc. ()

Maraboy

Nečekal jsem od toho nic, no, nakonec to tak hrozný nebylo. Jako blbý to to je, ale pár dobrých momentů to má, a když už nic, tak na Sandru Novákovou se dobře kouká, obzvlášť, když si půlku filmu honí bradavky a špulí tu libovou prdel. Mezi těma českýma sračkama, má tohle houno pevný skupenství. 35% ()

tchempi

1) Odehrává se to v jedněch kulisách, tzn. je to TV inscenace, ne film [-] 2) Je to konverzačka, kdy po sobě postavy 99,99 % času řvou [-] 3) Komedie to není ani náhodou, spíš drama nebo sociální satira [-] 4) Některé dialogy jsou ze života [+] 5) Hodnocení 25 % P.S. Sandra Nováková má lepší nulky nebo slabší jedničky. Přesto její partner, scénárista a režisér díla, přišel se scénou, v níž filmový partner Novákové vychvaluje její „prsíčka“. Z pohledu skutečného partnera „hezké gesto“, z pohledu diváků „podvod“. ()

hony23

Po delší době jsem si pustil večerní reklamní blok na TV Prima, který byl občas přerušovaný komedií Hádkovi. Byl to zajímavý kontrast, protože většina dialogů byla v reklamách duchaplnější, než ve filmu. Intenze stupidity jednotlivých filmových postav totiž oscilovala až do nebeských výšin a herci vyjma Čermáka notně přehrávali, zřejmě aby byla bžunda. Jenomže ta jaksi nepřišla, divák měl spíš chuť při pohledu na ty 2 uštěkaný krávy nalít si do očí Savo a do uší si zatlouct hřebíky. ()

Saxos

Ještě, že Evka dorazila a nastal konec. Na co si vzpomenu teď? Nepromokavá rakev a máš krásný prsíčka. Na co si vzpomenu za hodinu? Prsíčka. A zítra ani na ně. Závěr: nedoporučuji. ()

Kozlowski8

Konverzační komedie o jedné ujeté (nebo typicky české?) rodině, která řeší dědictví po dědovi, ležícím na smrtelné posteli. Šest herců, jeden menší panelákový byt a vcelku dobře vyprofilované postavy a z velké části vtipné a zábavné dialogy. A i když se chvílemi v emocích a histerii trochu více tlačilo na pilu, občas to sklouzávalo do módu hloupých primáckých seriálů a po určité době ty hádky začaly být stereotypní, snímek Vojtěcha Moravce určitě není propadákem, ale není to ani nadprůměrný výtvor. 55 %. ()

RyxiraAmy

Mně se to celkem líbilo. Možná jsou moje nároky oslabené nemocí a některé momenty byly trochu slabší, ale bavily mě dialogy i herecké obsazení (byť Čvančarovou, Novákovou ani Prachaře moc nemusím). ()

Tomas_PO

Nová česká komédia, dostupná na Netlixe (08/23). Príbeh rodiny odohrávajúci sa výlučne v jednom byte, so 4 hlavnými postavami, pripomínajúci Allenovky. Samozrejme, na míle. Ale v princípe príjemný priemer, najmä hádkovými, rozumej hádajúcimi sa dialógmi. Hlavné postavy tiež zapasovali na svoje miesta. Čo sa nepodarilo, to bol humor. Ak ho mal vyvolať samotný príbeh, či vyplynúť z dialógov, tak to sa nepodarilo. ()